Про затвердження Змін до Положення про сертифікацію екологічних аудиторів
Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»», з метою забезпечення реалізації положень Закону України «Про екологічний аудит», підпунктів 137, 138 пункту 4 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Положення про сертифікацію екологічних аудиторів, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 29 січня 2007 року № 27, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 березня 2007 року за № 295/13562, що додаються.
2. Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики (Вікторія КИРЕЄВА) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Олександра КРАСНОЛУЦЬКОГО.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЗМІНИ
до Положення про сертифікацію екологічних аудиторів
1. Пункт 3.6 глави 3 викласти в такій редакції:
«3.6. Повідомлення про рішення за результатами розгляду документів кандидата із зазначенням дати складання кваліфікаційного іспиту (у разі надання допуску до участі в іспиті) оформляється в електронній формі та надсилається кандидату на електронну пошту протягом семи календарних днів з дня оформлення протоколу засідання Комісії із сертифікації».
2. У главі 4:
1) абзац п’ятий пункту 4.1 викласти в такій редакції:
«Засідання Комісії із сертифікації проводиться за необхідності, але не частіше одного разу на тиждень».
2) абзац шостий пункту 4.2 викласти в такій редакції:
«Засідання екзаменаційної комісії проводиться за необхідності, але не частіше одного разу на місяць».
3. У главі 5:
1) підпункт 5.3.2 пункту 5.3 глави 5 викласти в такій редакції:
«5.3.2. Комісія із сертифікації формує групи з числа кандидатів, допущених до складання кваліфікаційного іспиту».
2) доповнити двома новими пунктами такого змісту:
«5.6. Організація та порядок проведення екзаменаційного іспиту на період дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану.
5.6.1. Засідання Комісії із сертифікації та екзаменаційної комісії проводитися дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеоконференцзв’язку.
5.6.2. Координацію всіх організаційних та адміністративних процедур, необхідних для організації та проведення кваліфікаційного іспиту, а також узагальнення його результатів здійснює Комісія із сертифікації.
5.6.3. Комісія із сертифікації формує групи з числа кандидатів, допущених до складання кваліфікаційного іспиту.
5.6.4. Кандидати, що складають іспит, повинні пред’явити документ, що посвідчує особу.
5.6.5. Іспит проводиться дистанційно в режимі відеоконференції з використанням відеофіксації, українською мовою за варіантами екзаменаційних білетів.
5.6.6. Екзаменаційний білет складається із 4-х блоків, які охоплюють всю навчальну Програму курсу підготовки екологічних аудиторів, узгоджену Міндовкілля.
Перший блок містить 10 питань, сформульованих у вигляді тестів, які охоплюють кожен із розділів навчальної Програми.
Другий блок містить одне питання з основ правового регулювання господарської діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів.
Третій блок містить одне питання за темами «Екологічне управління» або «Екологічний аудит».
Четвертий блок містить одне практичне завдання з екологічного аудиту.
5.6.7. Відповіді на питання білета кандидат надає усно в форматі питання-відповідь. Екзаменаційна комісія здійснює фіксацію відповідей.
5.6.8. Під час вирішення практичного завдання кандидатам надається право на використання необхідних нормативно-правових документів та стандартів.
5.6.9. На іспит відводиться дві години.
5.7. Оцінювання кандидата та підбиття підсумків іспиту на період дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану.
5.7.1. Для оцінки знань кандидата використовується така система оцінювання:
За кожну правильну відповідь на питання із першого блоку кандидат одержує 3 бали. Максимальна кількість балів за перший блок питань - 30.
За відповідь на питання із другого блоку кандидат одержує максимально 20 балів.
За відповідь на питання із третього блоку кандидат одержує максимально 30 балів.
За практичне питання із четвертого блоку кандидат одержує максимально 20 балів.
5.7.2. Кандидат повинен відповісти і виконати завдання всіх чотирьох блоків. Максимальна кількість балів, яку може одержати кандидат,- 100.
5.7.3. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 70 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена під час надання відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит, за умови, що за кожним з чотирьох блоків питань було набрано не менше 40 відсотків від максимально можливої кількості балів.
Кандидати, які набрали менше 70 відсотків від максимальної суми балів або набрали менше 40 відсотків від максимальної суми балів хоча б за одним з чотирьох блоків питань, вважаються такими, що не склали іспит.
5.7.4. Перевірка відповідей та їх оцінка проводиться всіма членами екзаменаційної комісії. Результати оцінювання заносяться кожним членом екзаменаційної комісії до екзаменаційної відомості проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на отримання сертифіката екологічного аудитора, форма якої наведена в додатку 6 до цього Положення.
5.7.5. Підбиття підсумків здійснюється головою екзаменаційної комісії шляхом виведення середнього балу і занесення його в загальну екзаменаційну відомість проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на отримання сертифіката екологічного аудитора, форма якої наведена в додатку 7 до цього Положення.
5.7.6. Екзаменаційні відомості проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на отримання сертифіката екологічного аудитора та відеозапис іспиту протягом 5 робочих днів після проведення кваліфікаційних іспитів надаються до Комісії із сертифікації.
5.7.7. Кандидати, які не склали кваліфікаційний іспит, мають право складати його повторно на загальних умовах згідно з цим Положенням не раніше ніж через 6 місяців».
4. У главі 6:
1) пункт 6.3 викласти в такій редакції:
«6.3. На основі протоколу засідання Комісії із сертифікації Міндовкілля здійснює видачу сертифікатів екологічного аудитора в електронній формі».
2) пункти 6.5-6.7 виключити.
5. Пункт 7.3 глави 7 викласти в такій редакції:
«7.3. Сертифікат оформляється в електронній формі та засвідчується шляхом накладення уповноваженою особою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».
6. Пункт 8.1 глави 8 викласти в такій редакції:
«8.1. Продовження строку дії сертифіката екологічного аудитора здійснюється на підставі заяви екологічного аудитора, яка надається до Комісії із сертифікації за один місяць до закінчення строку дії сертифіката екологічного аудитора. На період дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану в разі не подання заяви на продовження строку дії сертифіката екологічного аудитора строк дії сертифіката продовжується на період дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану і протягом одного місяця після їх припинення чи скасування за рішенням Комісії із сертифікації, про що вноситься запис в реєстр екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту.
Після припинення чи скасування дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану екологічний аудитор, якому було продовжено строк дії сертифіката екологічного аудитора на період дії надзвичайної ситуації та/або воєнного стану, подає протягом місяця заяву на продовження строку дії сертифіката екологічного аудитора Комісії із сертифікації».
7. Додаток 2 викласти в такій редакції:
8. У додатку 4 після слова «серія» доповнити словами «(за наявності)».
9. Додаток 8 викласти в такій редакції:
СЕРТИФІКАТ
екологічного аудитора