Про внесення змін до Порядку здобуття освітньо-творчого ступеня доктора мистецтва та навчання в асистентурі-стажуванні
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку здобуття освітньо-творчого ступеня доктора мистецтва та навчання в асистентурі-стажуванні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 865 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 86, ст. 2839; 2020 р., № 17, ст. 670), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку здобуття освітньо-творчого ступеня доктора мистецтва та навчання в асистентурі-стажуванні
1. Пункт 9 доповнити абзацом такого змісту:
“Особи, які до введення в дію цього Порядку навчалися в асистентурі-стажуванні за кошти державного бюджету, мають право вступати до творчої аспірантури із строком навчання два роки виключно за кошти фізичних (юридичних) осіб.”.
2. У пунктах 15 і 16 слова “рівня вищої освіти магістра” замінити словами “другого (магістерського) рівня вищої освіти”.
3. Пункт 17 доповнити абзацом такого змісту:
“Особи, які навчалися в асистентурі-стажуванні до введення в дію цього Порядку і мають інший документ, ніж передбачений абзацом першим цього пункту, вступають на навчання до творчої аспірантури шляхом обов’язкового складання творчого випробування із спеціальності (в обсязі програми другого (магістерського) рівня вищої освіти з відповідної спеціальності).”.
4. У пункті 41:
1) друге речення абзацу першого викласти в такій редакції: “Рада утворюється для проведення разового захисту творчого мистецького проекту.”;
2) перше речення абзацу другого після слів “докторів філософії (кандидатів наук)” доповнити словами “, докторів мистецтва”;
4) абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
“Близькі особи, коло яких визначено законом, керівника закладу вищої освіти мистецького спрямування або його заступника з метою захисту творчого мистецького проекту звертаються до іншого закладу вищої освіти мистецького спрямування щодо утворення ради для проведення разового захисту творчого мистецького проекту. Порушення зазначеної вимоги є підставою для скасування рішення разової ради.”.
5. Пункт 42 виключити.
6. Абзац перший пункту 48 викласти в такій редакції:
“48. Публічний захист творчого мистецького проекту проводиться на засіданні ради у вигляді його публічної презентації та відкритої мистецької і наукової дискусії щодо виконання здобувачем мистецької та дослідницької складових творчого мистецького проекту. Залежно від форми творчого мистецького проекту захист може відбуватися у два етапи (два різні дні). Публічний захист творчого мистецького проекту транслюється закладом вищої освіти на його офіційному веб-сайті в режимі реального часу. В дискусії беруть участь голова та члени ради, а також за бажанням особи, присутні на засіданні. Під час захисту радою відповідно до законодавства забезпечується аудіофіксація (запис фонограми) та відеофіксація. Запис (звукозапис, відеозапис) такого засідання ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти мистецького спрямування не пізніше наступного робочого дня з дати проведення засідання та зберігається на відповідному офіційному веб-сайті не менше трьох місяців з дати набрання чинності наказом закладу вищої освіти мистецького спрямування про видачу здобувачеві диплома доктора мистецтва.”.
7. Пункт 54 викласти в такій редакції:
“54. Після набрання чинності рішенням ради про присудження ступеня доктора мистецтва здобувачеві видається диплом доктора мистецтва за формою, затвердженою МОН. Відшкодування витрат на виготовлення бланків диплома доктора мистецтва здійснюється за рахунок коштів осіб, які їх отримують.”.
8. Пункт 56 викласти в такій редакції:
“56. На рішення ради про відмову у присудженні ступеня доктора мистецтва здобувач протягом двох місяців з дня набрання чинності зазначеним рішенням може подати апеляцію (оскарження рішення) до закладу вищої освіти мистецького спрямування, де було утворену таку раду.”.
9. Пункти 62 - 64 виключити.
10. Пункт 66 викласти в такій редакції:
“66. Звернення фізичних (юридичних) осіб з інформацією про порушення академічної доброчесності подаються до закладу вищої освіти мистецького спрямування, де було утворену раду, якою прийнято рішення про присудження ступеня доктора мистецтва, що оскаржується.
У разі надходження такого звернення заклад вищої освіти мистецького спрямування утворює комісію з розгляду звернень щодо академічного плагіату (далі - комісія). Комісія утворюється у складі голови та двох членів (одного діяча мистецтв та одного науковця) з числа науково-педагогічних працівників, які забезпечують формування фахових компетентностей за відповідною спеціальністю.
Члени комісії перевіряють факти, наведені у зверненнях, та готують висновок щодо наявності підстав позбавлення ступеня доктора мистецтва.
Головою та членами комісії не можуть бути члени ради, рішення якої оскаржується.
Після отримання висновку комісії заклад вищої освіти мистецького спрямування, до якого надійшло звернення з інформацією про академічний плагіат, відновлює повноваження ради, рішення якої оскаржується, для розгляду питання щодо позбавлення ступеня доктора мистецтва/залишення в силі наказу закладу вищої освіти мистецького спрямування про видачу диплома доктора мистецтва.”.