Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державного експортного контролю
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України з питань державного експортного контролю зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань державного експортного контролю
1. Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 767 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 29, с. 70), доповнити пунктом 131 такого змісту:
“131. У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, у разі необхідності здійснювати імпорт товарів військового призначення для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону, суб’єкт надсилає до Держекспортконтролю для проведення попередньої експертизи товарів лише документ, зазначений в абзаці третьому пункту 13 цього Положення. Зазначений документ може надсилатися у формі електронного документа із накладеним кваліфікованим електронним підписом керівника суб’єкта.
У такому разі за результатами попередньої експертизи Держекспортконтроль реєструє суб’єктів за конкретними товарами або відповідними групами товарів та видає їм посвідчення про реєстрацію як суб’єктів здійснення міжнародних передач таких товарів разом з відповідними роз’ясненнями про особливості здійснення їх передач.”.
2. Пункт 4 Положення про порядок надання повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 838 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 23, ст. 839), після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
“імпорт суб’єктами господарювання товарів військового призначення за позиціями ML1-ML22 додатка до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. № 1807, на період дії воєнного стану, введеного відповідно до законодавства, для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.”.
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - сьомий вважати відповідно абзацами шостим - восьмим.
3. Пункт 4 Порядку державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю, створеної суб’єктом здійснення міжнародних передач товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1080 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 29, ст. 1473), викласти в такій редакції:
“4. Створення системи контролю та її державна атестація є обов’язковою для суб’єкта міжнародних передач, який має намір отримати від Кабінету Міністрів України повноваження на здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, або в разі, коли такий суб’єкт має намір отримати генеральний чи відкритий дозвіл або висновок на право здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (крім випадку отримання генерального чи відкритого дозволу на імпорт товарів у період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону), або генеральний чи відкритий висновок на право проведення переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач таких товарів.“.
4. Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. № 1807 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 48, ст. 2506) доповнити пунктом 221 такого змісту:
“221. У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, для отримання разового дозволу на імпорт товарів для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону, документи, зазначені в абзаці другому пункту 22 цього Порядку, до листа про надання дозволу на право імпорту товарів не додаються, а подаються до Держекспортконтролю разом із зазначеним у пункті 28 цього Порядку звітом суб’єкта про використання дозволу.
Заява і документи для отримання дозволу на імпорт товарів у випадку, визначеному цим пунктом, можуть надсилатися у формі електронних документів з накладеним кваліфікованим електронним підписом керівника суб’єкта. При цьому суб’єкт повинен подати оригінал сертифіката кінцевого споживача, зазначеного в абзаці третьому пункту 22 цього Порядку, до Держекспортконтролю під час отримання відповідного дозволу.”.