Про внесення змін до Регламенту Ради адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 115 від 30.08.2014 року
Рада адвокатів України, заслухавши Заступника Голови Ради адвокатів України Кухара О.І. щодо необхідності внесення змін до Регламенту Ради адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 115 від 30 серпня 2014 року, у зв'язку із введенням карантину на території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (із змінами та доповненнями), постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року, постанови Кабінету Міністрів України № 500 від 17 червня 2020 року, а також враховуючи доповнення та зауваження членів Ради адвокатів України, керуючись статтею 55 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", розділом II Положення про Раду адвокатів України, Регламентом Ради адвокатів України, ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення до Регламенту Ради адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 115 від 30 серпня 2014 року (додаються).
2. Секретарю Ради адвокатів України про прийняте рішення повідомити на офіційному вебсайті Національної асоціації адвокатів України.
ЗМІНИ
до Регламенту Ради адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 115 від 30.08.2014 року
1. Змінити назву розділу 17 Регламенту Ради адвокатів України з "Порядок проведення заочного засідання РАУ" на "Порядок проведення дистанційного засідання РАУ за допомогою засобів комунікації".
2. Викласти розділ 17 Регламенту Ради адвокатів України "Порядок проведення дистанційного засідання РАУ за допомогою засобів комунікації" в наступній редакції:
17.1. Дистанційне засідання РАУ може бути проведено за розпорядженням Голови РАУ шляхом:
- електронного голосування (опитування) членів РАУ за допомогою засобів електронного зв'язку (пошти) та інших засобів комунікації;
- онлайн (голосування в режимі реального часу при підключенні до Інтернету) за допомогою програм, відеоконференцзв'язку та інших засобів комунікації.
17.2. Дистанційне засідання РАУ проводиться згідно порядку денного у випадку необхідності у терміновому вирішенні питання діяльності РАУ.
17.3. Голова РАУ для проведення дистанційного засідання готує наступні матеріали:
- опис підстав, через які вимагається терміновий розгляд питання;
- письмові матеріали до питання, яке виноситься на розгляд;
- проект рішення із зазначеного питання.
17.4. Якщо Голова РАУ визнає підстави проведення дистанційного засідання поважними, секретар РАУ за дорученням Голови РАУ здійснює розсилку електронною поштою усім членам РАУ:
- розпорядження Голови РАУ про проведення дистанційного засідання РАУ;
- матеріалів для проведення дистанційного засідання.
17.5. Члени РАУ в строк, визначений Головою РАУ, зобов'язані направити на електронну адресу секретаря РАУ (або в інший спосіб, визначений Головою РАУ) повідомлення з результатами голосування по проекту рішення.
17.6. Під час проведення дистанційного засідання члени РАУ голосують по наданому проекту рішення в цілому шляхом направлення відповіді "за", "проти". Відповідь "за" із зауваженнями рахується як голос "проти".
17.7. Рішення РАУ при дистанційному голосуванні вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більшістю голосів від загальної кількості її членів.
17.8. Учасники засідання РАУ (заявники, скаржники, тощо) можуть брати участь у онлайн-засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або РАУ.
{Текст взято з сайту Національної асоціації адвокатів України http://www.unba.org.ua}