Про затвердження Порядку прийняття рішення про надання державної підтримки здійснення державно-приватного партнерства
Відповідно до частини восьмої статті 22 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок прийняття рішення про надання державної підтримки здійснення державно-приватного партнерства, що додається.
2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування застосовувати Порядок, затверджений цією постановою, під час прийняття рішень про надання державної підтримки здійснення державно-приватного партнерства, якщо така державна підтримка надається за рахунок коштів місцевого бюджету шляхом виплати приватному партнеру плати за експлуатаційну готовність та здійснення інших платежів, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором.
ПОРЯДОК
прийняття рішення про надання державної підтримки здійснення державно-приватного партнерства
1. Цей Порядок визначає механізм прийняття рішення про надання державної підтримки здійснення державно-приватного партнерства, якщо така державна підтримка надається за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів шляхом виплати приватному партнеру плати за експлуатаційну готовність та здійснення інших платежів, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором (далі - державна підтримка).
2. Терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України “Про державно-приватне партнерство”, “Про концесію” та інших нормативно-правових актах.
3. Рішення про надання державної підтримки приймається окремо щодо кожного проекту, що здійснюється на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, у разі:
звернення розпорядника бюджетних коштів, що є державним партнером, у тому числі концесієдавцем (далі - державний партнер);
коли видатки на виконання зобов’язань, взятих державним партнером у поточному та/або майбутніх бюджетних періодах, будуть здійснюватися виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету у відповідному бюджетному періоді.
4. З метою прийняття рішення про надання державної підтримки з державного бюджету державний партнер звертається до Мінекономіки або органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України на прийняття такого рішення, разом з проектом рішення про надання такої підтримки, копією рішення про доцільність здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, копією висновка за результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства та фінансово-економічними розрахунками, проведеними відповідно до Методики проведення фінансово-економічних розрахунків під час підготовки проєкту акта Кабінету Міністрів України та проєкту закону, що вноситься у порядку законодавчої ініціативи Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України, затвердженої наказом Мінфіну від 21 березня 2008 р. № 428 (в редакції наказу Мінфіну від 6 грудня 2019 р. № 510).
З метою прийняття рішення про надання державної підтримки з місцевого бюджету державний партнер звертається до відповідного органу місцевого самоврядування, Ради міністрів Автономної Республіки Крим з проектом рішення про надання такої підтримки.
У разі подання до Мінекономіки або органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України на прийняття рішення про надання державної підтримки з державного бюджету, копії рішення про доцільність здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, прийнятого з порушенням норм законодавства, та/або якщо проект рішення про надання державної підтримки не відповідає вимогам пункту 7 цього Порядку, зазначені документи не розглядаються і у тижневий строк повертаються державному партнеру.
5. Мінекономіки у випадку, передбаченому абзацом першим пункту 4 цього Порядку, звертається до Кабінету Міністрів України з проектом рішення про надання державної підтримки.
6. Рішення про надання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету приймається Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів місцевого бюджету - відповідним органом місцевого самоврядування, Радою міністрів Автономної Республіки Крим.
Кабінет Міністрів України для прийняття рішення про надання державної підтримки може уповноважити орган виконавчої влади у разі, коли рішення про доцільність здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, приймається Кабінетом Міністрів України.
7. У проекті рішення про надання державної підтримки зазначаються:
2) об’єкт державно-приватного партнерства, у тому числі концесії;
3) граничний обсяг та форма державної підтримки за роками.
8. У разі неукладення договору в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору, протягом 24 місяців, але не пізніше ніж через 30 місяців з дати прийняття рішення про надання державної підтримки, державний партнер звертається до органу, визначеного у пункті 4 цього Порядку, з проектом рішення про втрату чинності прийнятого рішення про надання підтримки.