Про затвердження технічного опису, зразка бланка, форм заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
Відповідно до абзацу третього частини першої статті 42, частин першої і другої статті 422, частини першої статті 425 Закону України “Про зайнятість населення” Кабінет Міністрів України постановляє:
технічний опис бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні згідно з додатком 1;
зразок бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні згідно з додатком 2;
форму заяви про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні згідно з додатком 3;
форму заяви про внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні згідно з додатком 4;
форму заяви про продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні згідно з додатком 5.
під час воєнного стану резиденти Дія Сіті можуть отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;
бланки дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх видано;
не використані міжрегіональними та регіональними центрами зайнятості Державної служби зайнятості бланки дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, друк яких здійснено до набрання чинності цією постановою, є дійсними.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
1. Бланк дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні (далі - бланк дозволу) є паперовим аркушем форматом А5 (210 × 148 міліметрів).
2. Для виготовлення бланка дозволу використовується захисний папір із двотоновим водяним знаком без власної флуоресценції.
Захисний папір виготовляється із суміші деревинної (75 відсотків) та бавовняної (25 відсотків) целюлози, маса 1 кв. метра якої становить 100 грам. Папір має видимі сині та червоні захисні волокна та невидимі і слабо видимі при денному світлі захисні волокна завдовжки не менше ніж 4 міліметри. Кількість захисних волокон, розташованих на 1 кв. дециметрі паперу, становить не менше 15 штук. Для захисного паперу є характерною хімічна реакція на дію певних хімічних сполук.
3. Дизайн бланка дозволу відтворюється з використанням офсетного друку.
На лицьовій стороні бланка дозволу серію з двох літер відтворюють способом офсетного друку; шестизначний номер бланка дозволу - способом високого друку.
4. Дизайн бланка дозволу створено з використанням гільйошної рамки двох кольорів завширшки 5-7 міліметрів; по периметру рамки у верхній та нижній горизонтальних частинах розміщено позитивний мікротекст українською та англійською мовами “Україна/Ukraine”; у правій та лівій вертикальних частинах розміщено негативний мікротекст українською та англійською мовами “Україна/Ukraine”; у сітках бланка використано різні геометричні рисунки та елементи, виконані методом гільйоширування.
Захисні сітки з обох сторін відтворено способом офсетного друку фарбами зеленого та блакитного кольорів.
Текст бланка дозволу з лицьової сторони виконано чорною захисною фарбою, яка під дією ультрафіолетового опромінення набуває помаранчевого свічення.
У центрі бланка дозволу невидимою при денному світлі фарбою, яка набуває жовтого свічення під дією ультрафіолетового опромінення, виконано орнаментальний малюнок.
У лівій верхній частині лицьового боку бланка дозволу зображено Державний Герб України; нижче відведено місце для наклеювання фотокартки розміром 35 × 45 міліметрів із зображенням обличчя особи, на ім’я якої видається дозвіл; праворуч від місця для фотокартки зверху донизу фарбою чорного кольору виконано назви полів українською та англійською мовами для внесення відповідної інформації:
найменування органу, який видав дозвіл/name of authority issuing permit;
паспортний документ/passport document;
дата народження/date of birth;
код згідно з ЄДРПОУ/code according to USREOU;
підпис посадової особи/authorised officials siqnature;
підпис посадової особи/authorised officials siqnature;
підпис посадової особи/authorised officials siqnature;
реквізити підприємства, яке виготовило бланк дозволу.
ДОЗВІЛ
на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
ЗАЯВА
про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
ЗАЯВА
про внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
ЗАЯВА
про продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 858 “Про затвердження форм заяв для отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 94, ст. 2848).
2. Пункт 2 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1096 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 93, ст. 3002).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 р. № 13 “Про внесення змін у додатки 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 858” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 8, ст. 433).