Про затвердження Змін до Порядку роботи складу митного органу
Відповідно до частини четвертої статті 239 глави 37 розділу VII Митного кодексу України та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, з метою удосконалення порядку роботи складу митного органу НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку роботи складу митного органу, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 627, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 липня 2012 року за № 1097/21409, що додаються.
2. Департаменту митної політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Драганчука Ю.О. та Голову Державної митної служби України.
ПОГОДЖЕНО: |
|
Зміни
до Порядку роботи складу митного органу
{Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
1. Пункт 1.6 розділу I викласти у такій редакції:
«1.6. Керівник митниці залишає за собою виконання функцій та обов’язків, обумовлених цим Порядком, або визначає заступника начальника митниці, на якого покладаються відповідні функції та обов’язки (далі - Уповноважена особа). Повноваження щодо укладання договорів зберігання передбачаються в наказі митниці про право підпису фінансових документів.».
2. У пункті 2.5 розділу II:
1) абзац перший замінити абзацами першим - десятим такого змісту:
{Абзац перший підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
«2.5. Прийняті/вилучені товари зберігаються у власних або орендованих складах, перелік яких затверджується наказом митниці, із визначенням зон митного контролю, у межах яких митниці здійснюють митні формальності.
Передані митницею на відповідальне зберігання товари зберігаються на складах, які перебувають у власності або користуванні підприємства, з яким митницею укладено договір зберігання.
{Абзац третій підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
У разі якщо склад перебуває у користуванні підприємства, то обов’язковою умовою договору митниці з таким підприємством є забезпечення останнім виконання зобов’язання за таким договором у встановленому главою 49 Цивільного кодексу України порядку або укладення таким підприємством договору страхування товарів, що передані йому на відповідальне зберігання.
Розмір забезпечення виконання зобов’язання за договором зберігання або розмір страхової суми не може бути меншим облікової вартості товарів, що передаються на зберігання підприємству. Якщо вартість товарів на дату передачі на склад митниці встановити неможливо, такі товари підлягають розміщенню виключно на власні/орендовані склади митниці або передаються на відповідальне зберігання на склади, які перебувають у володінні підприємств, з яким митницею укладено договір зберігання.
{Абзац п’ятий підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
Забезпечення виконання зобов’язання за договором зберігання або страхування товарів, що передаються на відповідальне зберігання, не вимагається від:
підприємств, на територіях або в приміщеннях яких згідно з частиною другою статті 556 Кодексу здійснюється митне оформлення товарів;
підприємств державної форми власності;
організацій - отримувачів гуманітарної допомоги;
підприємств, які спеціально уповноваженими органами державної влади визначені як такі, що можуть зберігати товари певних категорій (спирт етиловий, алкогольні напої, тютюнові вироби, неякісна та небезпечна продукція тощо);
{Абзац десятий підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
підприємств, яким на зберігання передаються товари, що потребують негайного забезпечення належних умов їх зберігання для попередження їх псування, зокрема овочі, фрукти та інша сільськогосподарська продукція, живі рослини та тварини.
{Абзац одинадцятий підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
2) абзац шостий підпункту 2.5.1 викласти в такій редакції:
«цілодобову охорону приміщення та/або функціонування у ньому охоронної сигналізації, та/або наявність і функціонування системи відеоконтролю за всіма воротами або дверними отворами приміщення, через які здійснюється ввезення та/або вивезення товарів, в’їздом і виїздом з прилеглої до приміщення території, фіксування такого відображення для виявлення несанкціонованого доступу до товарів, що перебувають на відповідальному зберіганні, а також ведення архіву відеозаписів з наданням митниці доступу до їх електронної форми;».
{Абзац другий підпункту 2 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
3. У тексті Порядку та додатках до нього слово «Митниця» у всіх відмінках і числах замінити словом «митниця» у відповідних відмінках і числах.
4. У додатку 2 до цього Порядку слова «прізвище, ініціали», «ініціали, прізвище» замінити відповідно словами «прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)», «Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ».
5. У додатку 3 до цього Порядку:
1) слова «Місце розташування приміщення (адреса)» замінити словами «Адреса місцезнаходження приміщення»;
2) у таблиці назву рядка «Наявність цілодобової охорони приміщення, та(або) функціонування у ньому охоронної сигналізації» доповнити словами «та(або) наявність і функціонування системи відеоконтролю».
{Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
6. У додатках 1, 2, 4-6 до цього Порядку слова «митниці ДФС» замінити словами «митного органу».
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 454 від 22.12.2022}
7. У додатках 5, 6 до цього Порядку абревіатуру «П. І. Б.» замінити словами «прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)».