Про затвердження Положення про Наглядову раду Національного антидопінгового центру
Відповідно до частини другої статті 6 Закону України “Про антидопінгову діяльність у спорті” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Положення про Наглядову раду Національного антидопінгового центру, що додається.
ПОЛОЖЕННЯ
про Наглядову раду Національного антидопінгового центру
1. Наглядова рада Національного антидопінгового центру (далі - Наглядова рада) є дорадчим органом, діє в межах повноважень, визначених Законом України “Про антидопінгову діяльність у спорті” та здійснює нагляд за діяльністю Національного антидопінгового центру (далі - Центр) з метою вдосконалення його діяльності.
2. У своїй діяльності Наглядова рада керується Конституцією України, Законами України “Про антидопінгову діяльність у спорті”, “Про фізичну культуру і спорт”, Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті, ратифікованою Законом України від 3 серпня 2006 р. № 68-V, Антидопінговою конвенцією, ратифікованою Законом України від 15 березня 2001 р. № 2295-III, іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері, та цим Положенням.
3. Наглядова рада здійснює повноваження, передбачені Законом України “Про антидопінгову діяльність у спорті”, та нагляд за діяльністю Центру, а саме:
1) обирає з числа своїх членів на три роки голову, заступника голови та секретаря Наглядової ради, приймає рішення про припинення їх повноважень;
2) організовує проведення конкурсу на посаду директора Центру;
3) рекомендує Мінмолодьспорту кандидатуру на посаду директора Центру;
4) затверджує склад Номінаційного комітету;
5) затверджує щорічний звіт про діяльність Центру, забезпечує його оприлюднення;
6) аналізує діяльність Центру та проводить моніторинг ефективності його діяльності;
7) за результатами моніторингу ефективності діяльності Центру та за підсумками розгляду щорічного звіту Центр формує та подає Мінмолодьспорту пропозиції щодо удосконалення діяльності Центру;
8) подає Мінмолодьспорту, іншим центральним органам виконавчої влади, організаціям та установам у сфері фізичної культури і спорту пропозиції щодо напрямів розвитку антидопінгової діяльності у спорті;
9) формує та організовує оприлюднення на веб-сторінках Мінмолодьспорту та Центру річних звітів про свою діяльність.
4. Наглядова рада відповідно до покладених на неї завдань має право:
утворювати для вирішення питань, що належать до її компетенції, робочі групи, комітети та залучати до своєї роботи представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань (за погодженням з їх керівниками), а також представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, незалежних експертів (за згодою);
одержувати в установленому порядку необхідну для виконання покладених на неї завдань інформацію від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, незалежних експертів;
організовувати проведення нарад та інших заходів з питань, що належать до її компетенції;
запрошувати на свої засідання представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, незалежних експертів.
Засідання Наглядової ради та порядок ухвалення рішень
5. Організаційною формою діяльності Наглядової ради є засідання, які проводяться у міру потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Засідання Наглядової ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.
6. Рішення Наглядової ради ухвалюються більшістю голосів від її загального складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні Наглядової ради.
7. Чергові засідання скликає і проводить голова Наглядової ради, а у разі його відсутності - заступник голови Наглядової ради.
8. Позачергові засідання скликаються головою Наглядової ради або на вимогу не менше ніж однієї третини членів від її загального складу.
9. На запрошення голови або в разі його відсутності заступника голови Наглядової ради на засіданні можуть бути присутні представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також представники вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, незалежні експерти без права голосу.
10. Рішення приймаються шляхом поіменного відкритого голосування.
11. Наглядова рада за рішенням голови Наглядової ради або у разі його відсутності заступника голови Наглядової ради може ухвалювати рішення шляхом надсилання листів електронною поштою або проводити засідання та ухвалювати рішення у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет.
12. Процедура ухвалення рішень шляхом надсилання листів електронною поштою передбачає:
надіслання секретарем кожному члену Наглядової ради проекту рішення та підстави для прийняття рішення;
встановлення секретарем кінцевого строку надходження пропозицій та зауважень членів Наглядової ради до проекту рішення;
узагальнення секретарем пропозицій та зауважень;
підготовка та розсилання секретарем кожному члену Наглядової ради остаточного варіанту проекту рішення;
голосування кожного члена Наглядової ради за остаточний варіант проекту рішення шляхом надіслання інформації про свою позицію електронною поштою.
13. Головуючий на засіданні оголошує про прийняте рішення на підставі результатів голосування, проведеного шляхом надсилання листів електронною поштою, під час засідання за особистої присутності членів Наглядової ради, засідання, проведеного у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет.
14. Член Наглядової ради, який не підтримує її рішення, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання Наглядової ради.
15. Прийняті на засіданні Наглядової ради рішення оформлюються протоколом, який підписують головуючий на засіданні та секретар. Протокол засідання веде секретар Наглядової ради, який надсилає примірники протоколу всім членам Наглядової ради.
Склад та строки повноважень Наглядової ради
16. Склад Наглядової ради затверджується Кабінетом Міністрів України.
17. До складу Наглядової ради входять дев’ять членів, які є громадянами України, а саме:
уповноважена посадова особа Мінмолодьспорту;
уповноважена посадова особа МВС;
уповноважена посадова особа МОЗ;
народний депутат України, делегований Kомітетом Верховної Ради України з питань молоді та спорту;
спортсмен, який припинив/зупинив спортивну діяльність, за поданням Комісії атлетів Національного олімпійського комітету України;
особа, делегована Національною академією наук;
особа, делегована Національним олімпійським комітетом;
особа, делегована Спортивним комітетом України;
особа, делегована національними спортивними федераціями осіб з інвалідністю або їх спілками, що є членами Міжнародного паралімпійського комітету, Міжнародного спортивного комітету глухих.
18. Строк повноважень члена Наглядової ради становить три роки. Одна і та ж особа може бути призначена членом Наглядової ради не більш як на три строки підряд.
19. Суб’єкт, який делегував свого представника до Наглядової ради, має право відкликати його достроково у разі:
наявності письмової заяви представника про його бажання скласти повноваження члена Наглядової ради;
неможливості виконання обов’язків члена Наглядової ради за станом здоров’я;
звільнення із займаної посади в суб’єкті, який делегував свого представника.
20. До складу Наглядової ради не може входити особа, яка:
за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
має судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);
притягалася на підставі обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину або до якої протягом останнього року застосовувалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;
позбавлена права відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, провадити діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, або займати певні посади;
є спортсменом, який не припинив/зупинив спортивну діяльність, або тренером такого спортсмена;
визнана винною у порушенні антидопінгових правил за рішенням антидопінгової організації;
займає будь-яку посаду у спортивній федерації, входить до складу керівного органу спортивної федерації або її відокремленого підрозділу;
має реальний або потенційний конфлікт інтересів.
21. Повноваження члена Наглядової ради припиняються Кабінетом Міністрів України у разі:
закінчення строку його повноважень;
подання ним особисто заяви про складення повноважень;
визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
виявлення обмежень, визначених у пунктах 20, 22-24 цього Положення;
відкликання суб’єктом, який його делегував, відповідно до Закону України “Про антидопінгову діяльність у спорті”.
22. Члени Наглядової ради повинні бути неупередженими та незалежними у прийнятті рішень і запобігати виникненню конфлікту інтересів. Перед початком роботи у Наглядовій раді кожен з її членів повинен підписати декларацію про відсутність конфлікту інтересів та дотримання конфіденційності.
23. Члени Наглядової ради зобов’язані повідомляти письмово голові Наглядової ради про наявність у них будь-якого конфлікту інтересів перед кожним засіданням.
24. Члени Наглядової ради повинні утримуватися від втручання в операційну діяльність Центру.