Про внесення змін до Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
Відповідно до пунктів 3, 13 частини першої статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», у зв’язку з прийняттям Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії», Закону України від 18 листопада 2021 року № 1909-IХ «Про страхування» та Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Внести до Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15 вересня 2021 року № 770, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2021 року за № 1375/36997, такі зміни:
1) у пункті 2 розділу I:
після абзацу четвертого доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
«Термін «пов’язані особи» вживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.».
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;
в абзаці шостому слова «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» замінити словами «Про фінансові послуги та фінансові компанії»;
2) абзац другий підпункту 6 пункту 1 розділу II викласти у такій редакції:
«При цьому управитель не має права укладати договір із забудовником, який є пов’язаною особою такого управителя.»;
3) у пункті 2 розділу III:
у підпункті 5:
абзац третій доповнити словами та цифрою «(якщо визначений статтею 9 Закону договір укладено стосовно об’єкта будівництва, щодо якого право на виконання будівельних робіт виникло до набрання чинності Законом України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому»)»;
після абзацу третього доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«договір уступки спеціального майнового права на об’єкт будівництва та об’єкти інвестування, які є складовими частинами об’єкта будівництва, щодо яких за забудовником на момент набрання чинності цим договором зареєстровано таке право, з відкладальними умовами (якщо визначений статтею 9 Закону договір укладено стосовно об’єкта будівництва, щодо якого право на виконання будівельних робіт виникло після набрання чинності Законом України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому»);».
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;
підпункт 10 після слів «договір страхування» доповнити словом «інших»;
доповнити цей пункт новим підпунктом такого змісту:
«11) платіжний документ, що підтверджує внесення управителем плати за видачу дозволу.».
2. Департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів (Курочкіна І. Ю.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім абзацу п’ятого підпункту 1 та абзацу сьомого підпункту 3 пункту 1, які набирають чинності з 01 січня 2024 року.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ільіна А.В.