Про затвердження Порядку розроблення та затвердження короткострокових планів дій
Відповідно до пункту 16 Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 827, та абзацу дванадцятого підпункту 47 пункту 4 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розроблення та затвердження короткострокових планів дій, що додається.
2. Департаменту сталого природокористування (Олександр БОНЬ) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню цифрової трансформації та моніторингу довкілля (Віталій БІЛОУСОВ) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра ГРЕЧАНИКА Руслана.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ПОРЯДОК
розроблення та затвердження короткострокових планів дій
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення та затвердження короткострокових планів дій для зон та агломерацій.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
короткостроковий план дій - план заходів, спрямованих на зменшення ризику чи тривалості перевищення одного або більше порогів небезпеки у районі підвищеного забруднення;
район підвищеного забруднення - частина зони або агломерації де існує загроза перевищення одного або більше порогів небезпеки.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про охорону атмосферного повітря» та Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 827.
3. Органи управління якістю атмосферного повітря розробляють та затверджують короткострокові плани дій з метою зменшення ризику чи тривалості перевищення одного або більше порогів небезпеки, загроза перевищення яких існує у зоні або агломерації.
4. Органи управління якістю атмосферного повітря розробляють та затверджують короткострокові плани дій для зменшення ризику чи тривалості перевищення порогу небезпеки для озону, якщо існує значна імовірність зменшити ризик, тривалість чи значимість такого перевищення, з урахуванням географічних, метеорологічних умов та економічної доцільності.
5. До розроблення короткострокових планів дій органи управління якістю атмосферного повітря можуть залучати суб’єктів моніторингу атмосферного повітря, представників територіальних органів Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, центрів громадського здоров’я (обласних, міст Києва та Севастополя), профільні наукові установи, громадські організації, що провадять свою діяльність у межах зони або агломерації.
6. Якщо короткострокові плани дій потрібно розробити для кількох забруднювальних речовин, органи управління якістю атмосферного повітря розробляють та затверджують інтегровані короткострокові плани дій для зон та агломерацій, що охоплюють усі відповідні забруднювальні речовини.
7. Короткостроковий план дій містить:
назву зони або агломерації, для якої розроблено короткостроковий план дій, інформацію про орган управління якістю атмосферного повітря, відповідального за розробку короткострокового плану дій, строк, на який розроблено короткостроковий план дій ;
дані про фактичні та/або прогнозовані рівні забруднювальних речовин, для яких розроблено короткостроковий план дій;
оцінку чутливих до забруднення груп населення;
перелік заходів, що сприятимуть зменшенню ризику чи тривалості перевищення одного або більше порогів небезпеки, строк їх реалізації, оцінку прогнозованих результатів їх впровадження, прізвища, власні імена, по батькові (за наявності) та контактні дані посадових осіб, відповідальних за реалізацію кожного заходу;
рекомендації для чутливих до забруднення груп населення для зменшення ризику впливу рівнів забруднювальних речовин на їх здоров’я та життєдіяльність.
8. Короткостроковий план дій розробляється на строк до 10 робочих днів.
9. Органи управління якістю атмосферного повітря забезпечують оприлюднення затверджених короткострокових планів дій на офіційному вебсайті міської ради, обласної, Київської міської держадміністрацій та органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища у строк, передбачений абзацом третім пунктом 16 Порядку здійснення державного моніторингу атмосферного повітря Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 827.
10. Органи управління якістю атмосферного повітря забезпечують для затверджених короткострокових планів дій здійснення, координацію та контроль виконання заходів у строки, передбачені планами поліпшення якості атмосферного повітря.