Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170 “Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1255) зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170
1. Пункт 2 постанови доповнити підпунктом 11 такого змісту:
“11) Тимчасовий порядок, затверджений цією постановою, застосовується Державною міграційною службою, посольством або консульською установою України у разі відсутності у територіальних органах/територіальних підрозділах Державної міграційної служби, посольствах або консульських установах України технічної можливості оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а територіальними органами/територіальними підрозділами Державної міграційної служби - також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;”.
2. У Тимчасовому порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженому зазначеною постановою:
1) у пункті 7:
абзац п’ятий після слів “державну реєстрацію народження” доповнити словами “або пред’явити е-свідоцтво про народження”;
після абзацу сьомого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
“У зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, особа або її законний представник також подає документ, що підтверджує необхідність термінового виїзду за кордон.”.
У зв’язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев’ятим;
2) пункт 11 доповнити абзацами такого змісту:
“Якщо за даними наявних обліків поданий для вклеювання фотокартки паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним, вклеювання фотокартки до нього не проводиться.
У разі встановлення факту про те, що поданий для вклеювання фотокартки паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним у зв’язку з припиненням особою громадянства України чи оформлено з порушенням вимог законодавства, або у разі смерті особи, на ім’я якої оформлено такий паспорт, працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України вживаються заходи, передбачені пунктом 88 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38).”;
3) пункт 12 доповнити абзацом такого змісту:
“У разі відсутності на сторінках 2-5 паспорта для виїзду за кордон вільного місця для внесення інформації про дитину вклеювання фотокартки здійснюється на будь-якій вільній сторінці паспорта для виїзду за кордон.”;
4) пункт 18 викласти в такій редакції:
“18. Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон.
Заява про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії (далі - заява про продовження строку) за формою згідно додатком 3 подається до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, за місцем звернення.
Заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, особисто.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка на час подання заяви не досягла 16 років, заява про продовження строку подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, або її законним представником.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1725 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 52, ст. 3439), не продовжується.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон строк його дії продовжується на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.
У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.
У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.
Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на ім’я якої оформлено паспорт, чи її законного представника або представника.”;
5) доповнити Тимчасовий порядок пунктом 181 такого змісту:
“181. Особа або її законний представник, представник для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон подає такі документи:
1) паспорт для виїзду за кордон, строк дії якого необхідно продовжити;
2) заяву про продовження строку за формою згідно з додатком 3;
3) у разі вклеювання фотокартки у паспорт для виїзду за кордон дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, установленим законодавством;
4) документ/документи, що підтверджує/підтверджують повноваження особи як законного представника, представника та посвідчує його особу.
У зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, особа або її законний представник, представник також подає документ, що підтверджує необхідність термінового виїзду за кордон.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.”;
6) пункт 20 доповнити абзацами такого змісту:
“Подані документи перевіряються працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, зокрема за даними наявних обліків.
Якщо за даними наявних обліків поданий для продовження строку дії паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним, крім випадків визнання його недійсним виключно у зв’язку із закінченням строку його дії, строк дії такого паспорта не продовжується.
У разі встановлення факту про те, що поданий для продовження строку дії паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним у зв’язку з припиненням особою громадянства України чи оформлено з порушенням вимог законодавства, або у разі смерті особи, на ім’я якої оформлено такий паспорт, працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України вживаються заходи, передбачені пунктом 88 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон”.”;
7) у пункті 21:
слова “Строк дії паспорта продовжено до ____._____.______ року” замінити словами “Строк дії паспорта продовжено до ____._____.______ року/Extension of the passport until ____._____.______”;
доповнити пункт абзацами такого змісту:
“У разі відсутності на сторінках 2-5 паспорта для виїзду за кордон вільного місця для проставлення відмітки про продовження строку його дії така відмітка проставляється на першій сторінці паспорта для виїзду за кордон під текстом.
У разі наявності в Єдиному державному демографічному реєстрі інформації про недійсність поданого для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон у зв’язку із закінченням строку його дії працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, структурного підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України засобами Реєстру з використанням відомчих інформаційних систем вноситься до бази даних Реєстру інформація про факт продовження строку його дії.”;
8) пункт 22 після слів “законний представник” доповнити словом “, представник”;
9) додаток 3 до Тимчасового порядку викласти в такій редакції:
“Додаток 3 |
ЗАЯВА
про внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії”.