Про затвердження Змін до Порядку тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців
Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою забезпечення режиму тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців, попередження вчинення ними втеч та інших кримінальних правопорушень, а також порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 03 листопада 2020 року № 394, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2021 року за № 38/35660, що додаються.
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2023 року.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до Порядку тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців
1. Доповнити Порядок новим розділом VII такого змісту:
«VII. Обладнання та застосування системи відеоспостереження
1. З метою забезпечення режиму тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців, попередження вчинення ними втеч та інших кримінальних правопорушень, попередження порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання, здійснення контролю за порядком несення служби особовим складом чергової зміни охорони і конвоювання на гауптвахтах (КТЗ) встановлюється система відеоспостереження.
2. Система відеоспостереження забезпечує дистанційне візуальне спостереження за поведінкою засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців, порядком несення служби особовим складом чергової зміни охорони і конвоювання.
3. Відеокамери на гауптвахтах (КТЗ) встановлюються:
у приміщеннях чергової зміни охорони і конвоювання;
у місцях несення служби чатовими;
у камерах для засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців;
у кімнатах для допиту засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців;
в окремих приміщеннях для приготування (підігрівання) їжі з необхідними виробничими, допоміжними та побутовими приміщеннями, їдальнях;
у кімнатах для зберігання особистих речей засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців;
у кімнатах для адміністрації гауптвахти;
у місцях прийому та видачі посилок і передач;
у місцях для прання та сушіння обмундирування та натільної білизни;
у кімнатах для проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції;
у кімнатах (місцях) побутового обслуговування;
у приміщеннях (місцях) для виконання фізичних вправ;
у місцях для зберігання книжкового фонду, газет та журналів;
у місцях для ведення телефонних переговорів;
у кімнатах для проведення короткострокових побачень, прогулянкових камерах (на майданчику для прогулянок);
між зовнішніми та внутрішніми дверима кімнат для проведення тривалих побачень.
4. Відеокамери, які встановлені в камерах, де утримуються засуджені, узяті під варту, заарештовані та затримані військовослужбовці, та в КТЗ, повинні використовуватись у разі, коли засуджений, узятий під варту, заарештований або затриманий військовослужбовець викликає стурбованість щодо ризику заподіяння собі каліцтва, спроби самогубства, у разі наявності інформації про можливий напад на інших військовослужбовців, які утримуються під охороною, та/або у разі попередження вчинення інших порушень порядку відбування покарання. Кут огляду відеокамер не повинен охоплювати санітарні вузли та душові.
Для роботи в умовах обмеженої освітленості, вечірній та нічний час відеокамери оснащуються інфрачервоним підсвічуванням.
5. Електроживлення систем відеоспостереження здійснюється від основних та резервних засобів електроживлення.
Основними засобами електроживлення є трансформаторні підстанції. Як резервні засоби електроживлення застосовуються альтернативні трансформаторні підстанції, дизель-електричні станції та бензоелектричні агрегати. Як засоби підключення резервного електроживлення застосовуються прилади автоматичного введення резервного живлення та джерело безперервного живлення із зовнішніми акумуляторними батареями.
Засоби електроживлення мають забезпечувати:
номінальну потужність усіх споживачів системи відеоспостереження з урахуванням запасу потужності в 1,5 раза;
переключення між основним та резервним засобами електроживлення за допомогою джерела безперервного живлення із підтриманням автономної роботи обладнання споживача протягом не менше години;
стабільність напруги в межах норм, встановлених для системи відеоспостереження;
контроль за параметрами напруги й струму;
захист споживачів від коротких замикань, перевантажень, а акумуляторних батарей - від глибокого розряду;
автономне перемикання засобів електроживлення;
надійність, безпеку та зручність обслуговування.
6. Установлення системи відеоспостереження здійснюється адміністрацією гауптвахти або фахівцем спеціалізованих організацій з дозволу начальника відповідного органу управління Служби правопорядку.
Вид, кількість необхідних відеокамер для обладнання об’єктів гауптвахт (КТЗ) визначаються з урахуванням їх функціонального призначення і технічних характеристик, а також необхідності виконання завдань із забезпечення режиму, попередження втеч та інших кримінальних правопорушень, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання.
Місце, вид та кількість відеокамер, які встановлюються, визначаються комісією, яка призначається наказом відповідного начальника органу управління Служби правопорядку.
За результатами роботи комісії складається акт про встановлення на гауптвахті (КТЗ) системи відеоспостереження (додаток 11), який затверджується начальником органу управління Служби правопорядку.
Забороняється залучення засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців до робіт із встановлення системи відеоспостереження, їх використання, технічного обслуговування та поточного ремонту.
7. Посадові особи, які використовують та обслуговують систему відеоспостереження, особисто відповідають за втрату, псування, розукомплектування або використання її не за призначенням.
8. Контроль за використанням системи відеоспостереження на гауптвахті (КТЗ) здійснюється посадовою особою, призначеною начальником відповідного органу управління Служби правопорядку або особою, яка виконує його обов’язки.».
У зв’язку з цим розділи VII-XXII вважати відповідно розділами VIII-XXIII.
2. Доповнити Порядок новим додатком 11, що додається.
У зв’язку з цим додатки 11-37 вважати відповідно додатками 12-38.».
3. У тексті Порядку посилання на додатки 11-37 вважати відповідно посиланнями на додатки 12-38.
Начальник |
|
Додаток 11 |
АКТ
про встановлення технічних засобів нагляду і контролю