Питання переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1251 від 04.11.2022}
Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України “Про політичні партії в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, що додається.
2. Внести до Порядку визначення суб’єкта управління об’єктами, що повернуті у власність держави, та іншим майном, суб’єкт управління якого не визначений, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 р. № 817 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 82, ст. 2721), та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 108, № 68, ст. 2301; 2020 р., № 44, ст. 1414), зміни, що додаються.
ПОРЯДОК
переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень
1. Цей Порядок визначає механізм виконання рішення суду про заборону політичної партії в частині переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень (далі - майно політичної партії).
2. Після набрання законної сили рішенням суду про заборону політичної партії, у резолютивній частині якого зазначено про передачу майна політичної партії у власність держави (далі - рішення суду), Мін’юст вживає заходів до розшуку майна політичної партії, зокрема за відомостями єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст.
Не пізніше трьох робочих днів з дня отримання рішення суду Мін’юст надсилає до державних органів, зокрема АРМА, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності запити про надання інформації щодо майна політичної партії, які протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту зобов’язані надати запитувану інформацію.
Мін’юст залучає АРМА до виявлення та розшуку майна політичної партії шляхом надсилання до АРМА запиту, який містить, зокрема, опис інформації, що запитується, повне найменування, ідентифікаційний код політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України, копію рішення суду.
{Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1251 від 04.11.2022}
АРМА здійснює заходи з виявлення та розшуку майна політичної партії відповідно до змісту запиту в межах повноважень, визначених Законом України “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів”, та з урахуванням ступеня фактичного доступу до джерел даних, що перебувають у розпорядженні третіх осіб.
{Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1251 від 04.11.2022}
АРМА забезпечує виконання запиту протягом п’яти робочих днів з дня його отримання. У разі неможливості подати інформацію у зазначений строк АРМА у цей строк повідомляє Мін’юсту про наявну інформацію щодо виявленого та розшуканого майна політичної партії і необхідність продовження строку виконання запиту.
{Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1251 від 04.11.2022}
За результатами вжитих заходів з виявлення та розшуку майна політичної партії АРМА подає Мін’юсту відомості про виявлене та розшукане майно політичної партії.
{Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1251 від 04.11.2022}
Інформація щодо майна політичної партії, яка містить банківську таємницю, зокрема щодо рахунків політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень та залишку коштів на них, розкривається банками за запитом Мін’юсту на підставі рішення суду в порядку, передбаченому статтею 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність”.
3. За результатами заходів із розшуку майна політичної партії Мін’юст складає та затверджує перелік майна політичної партії, переданого у власність держави (далі - перелік майна).
У переліку майна зазначаються загальні характеристики такого майна (місцезнаходження, загальна площа об’єктів нерухомості, відомості про виявлені рахунки політичної партії, цільове призначення та кадастрові номери земельних ділянок, розміри часток у статутних капіталах юридичних осіб тощо).
У разі виявлення майна політичної партії після затвердження переліку майна Мін’юст невідкладно вносить до нього відповідні зміни.
4. У разі коли перелік майна містить відомості про цінні папери, корпоративні права, нерухоме або рухоме майно (крім об’єктів права інтелектуальної власності, земельних ділянок та коштів), то уповноваженим органом управління таким майном є Фонд державного майна.
Мін’юст протягом 10 робочих днів з дня затвердження переліку майна надсилає його копію та копію рішення суду Фонду державного майна як уповноваженому органу управління цим майном.
Фонд державного майна після отримання від Мін’юсту копії переліку майна та копії рішення суду протягом 10 робочих днів вживає заходів до державної реєстрації речових прав на таке майно та/або заходів з прийняття до сфери свого управління відповідних цінних паперів, корпоративних прав.
5. У разі коли перелік майна містить відомості про об’єкти права інтелектуальної власності, Мін’юст протягом 10 робочих днів з дня затвердження переліку майна надсилає копію рішення суду та копію переліку майна Мінекономіки для подання їх у 10-денний строк Національному органу інтелектуальної власності для вжиття ним заходів до реєстрації переходу таких прав інтелектуальної власності у власність держави в особі Національного органу інтелектуальної власності.
6. У разі коли перелік майна містить відомості про кошти на рахунках у банках забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, Мін’юст як стягувач протягом трьох робочих днів з дня затвердження переліку майна ініціює перед банками, у яких відкрито відповідні рахунки, платіжну операцію та надсилає їм платіжну інструкцію (вимогу) для забезпечення перерахування коштів політичної партії до державного бюджету.
7. У разі коли перелік майна містить відомості про земельну ділянку, Мін’юст протягом 10 робочих днів з дня затвердження переліку майна надсилає органу виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, копію рішення суду та копію переліку майна для вжиття ним у 10-денний строк заходів до державної реєстрації права власності держави на таку земельну ділянку.
ЗМІНИ,
що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 р. № 817 та від 25 грудня 2015 р. № 1127
1. Абзац п’ятий пункту 1 Порядку визначення суб’єкта управління об’єктами, що повернуті у власність держави, та іншим майном, суб’єкт управління якого не визначений, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 р. № 817, викласти в такій редакції:
“іншим майном, що повернуте у власність держави та/або потребує визначення суб’єкта управління об’єктами державної власності (крім об’єктів приватизації в разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об’єктів, майна забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, які повертаються (переходять) у власність держави за рішенням суду).”.
2. Пункт 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127, викласти в такій редакції:
“40. Державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, іншими законами України та цим Порядком, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.
Державна реєстрація права власності на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, що переходить у власність держави, проводиться виключно на підставі рішення суду про заборону політичної партії, у резолютивній частині якого зазначено про передачу майна політичної партії у власність держави, та заяви визначеного законодавством державного органу, що містить відомості про нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що переходить у власність держави.”.