Про затвердження зразків та описів намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища
{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 816 від 12.07.2024}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 816 від 12.07.2024
№ 1236 від 29.10.2024}
Відповідно до частини шостої статті 231 Закону України “Про поховання та похоронну справу” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити зразки та описи намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища, що додаються.
{Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 816 від 12.07.2024}
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЗРАЗКИ ТА ОПИСИ
намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища
Зразки та опис намогильних споруд, які встановлюються на могилі загиблої (померлої) особи
Зразок намогильної споруди - пам’ятника у вигляді хреста
Зразок намогильної споруди - пам’ятника у вигляді хреста
Зразок намогильної споруди - пам’ятника у вигляді плити із заокругленням у верхній частині
Зразок намогильної споруди - пам’ятника у вигляді плити із заокругленням у верхній частині
На могилі загиблої (померлої) особи споруджується намогильна споруда - пам’ятник у вигляді хреста або плити із заокругленням у верхній частині.
Намогильні споруди виготовляються з природнього каменю світлого кольору за розмірами, зазначеними на зразках (в міліметрах).
{Абзац другий підрозділу із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1236 від 29.10.2024}
Зразок намогильної споруди, яка буде встановлена на могилі загиблої (померлої) особи, обирає виконавець волевиявлення такої особи, особа, яка зобов’язалася поховати загиблу (померлу) особу, або замовник поховання загиблої (померлої) особи.
На лицьовому боці намогильної споруди наноситься стилізоване зображення малого Державного Герба України, портрет загиблої (померлої) особи (за наявності), напис державною мовою власного імені, по батькові (за наявності), прізвища такої особи, дати народження і смерті, військового або спеціального звання (за наявності).
За бажанням виконавця волевиявлення загиблої (померлої) особи, особи, яка зобов’язалася поховати загиблу (померлу) особу, на лицьовій поверхні пам’ятника може наноситися зображення релігійної символіки та позивного.
Нанесення позивного здійснюється в порядку, встановленому державною установою “Національне військове меморіальне кладовище”.
На зворотному боці пам’ятника державною мовою наноситься напис прізвища загиблої (померлої) особи.
На правому боці пам’ятника наноситься порядковий номер могили.
Перелік написів та скорочень військових звань, а також зображень релігійної символіки, які наносяться на намогильні споруди, затверджується державною установою “Національне військове меморіальне кладовище” за погодженням з Мінветеранів.
{Розділ "Опис намогильної споруди, яка встановлюється на колумбарній ніші загиблої (померлої) особи" виключено на підставі Постанови КМ № 1236 від 29.10.2024}
Опис меморіальної таблички, яка встановлюється на території Національного військового меморіального кладовища
З метою увічнення пам’яті загиблої (померлої) особи, яка похована на іншому кладовищі, у музейному комплексі Національного військового меморіального кладовища встановлюється меморіальна табличка з природного каменю розміром 21 х 14 сантиметрів, на лицьовому боці якої наноситься портрет загиблої (померлої) особи, дата народження і смерті, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) такої особи, військове звання, а також напис “Герой України”, “Лицар ордена Богдана Хмельницького”, “Кавалер ордена “За мужність”, “Нагороджена орденом княгині Ольги трьох ступенів” за наявності відповідних нагород.
Зразок та опис намогильної споруди, яка встановлюється на колумбарній ніші загиблої (померлої) особи
Зразок намогильної споруди - пам’ятної плити
На колумбарній ніші загиблої (померлої) особи встановлюється намогильна споруда - пам’ятна плита з природного каменю світлого кольору за розмірами, зазначеними на зразку (в міліметрах).
На лицьовій поверхні пам’ятної плити наноситься стилізоване зображення малого Державного Герба України, портрет загиблої (померлої) особи (за наявності), напис державною мовою власного імені, по батькові (за наявності), прізвища такої особи, дати народження і смерті, військового або спеціального звання (за наявності).
За бажанням виконавця волевиявлення загиблої (померлої) особи, особи, яка зобов’язалася поховати загиблу (померлу) особу, на лицьовій поверхні пам’ятної плити може наноситися зображення релігійної символіки та позивного.
{Зразки та описи доповнено розділом згідно з Постановою КМ № 1236 від 29.10.2024}
{Зразки та описи в редакції Постанови КМ № 816 від 12.07.2024}