Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
Відповідно до частини восьмої статті 8 Закону України “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що додається.
ПОРЯДОК
проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
1. Цей Порядок визначає механізм проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - компанія, яка здійснює відбір кандидатів), та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - компанія, яка рекомендує розмір винагороди).
2. Конкурсний відбір компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та компанії, яка рекомендує розмір винагороди (далі - конкурс), проводиться з дотриманням принципів конкурентності, рівноправності, загальнодоступності, гласності, прозорості та незалежності.
3. Основними завданнями компанії, яка здійснює відбір кандидатів, є:
пошук на внутрішньому та міжнародному ринку потенційних кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - Фонд);
формування списку кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду (мінімум три кандидати на кожну посаду);
подання списку кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду на розгляд конкурсної комісії з відбору незалежних членів ради Фонду разом з поданням підтвердних відомостей та коментарів щодо сильних і слабких сторін, описів кар’єри та досвіду, детальних звітів про оцінку компетенцій, про придатність для виконання конкретного кола обов’язків у раді Фонду та їх колективної придатності, зокрема відомостей про перевірку незалежності і письмових заяв про відсутність конфлікту інтересів кандидатів.
4. Основними завданнями компанії, яка рекомендує розмір винагороди, є надання рекомендацій загальним зборам Фонду щодо розміру винагороди членів ради Фонду.
1) наявність у компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та компанії, яка рекомендує розмір винагороди, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі і подала конкурсну документацію (далі - учасник), матеріально-технічної бази;
2) наявність у учасника не менше 10 років міжнародного досвіду пошуку керівників фінансових установ. Перевага надається учасникам, які мають досвід у сфері добору керівного персоналу та членів наглядових рад для суб’єктів господарювання державного сектору економіки;
3) наявність у учасника працівників, що мають необхідні знання та досвід, які будуть залучені до пошуку кандидатів або до визначення розміру винагороди членів ради Фонду;
4) запропоновані учасником умови виконання договору про надання послуг, зокрема виконання основних завдань;
5) запропонована учасником цінова пропозиція щодо оплати послуг компанії.
6. Оплата послуг компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та компанії, яка рекомендує розмір винагороди, здійснюється за рахунок коштів Фонду.
Вартість послуг компаній визначається у договорі про надання послуг, що укладається між Фондом і компанією.
Вартість послуг компанії, яка рекомендує розмір винагороди, визначається фіксованою сумою.
7. Конкурс проводиться конкурсною комісією, утвореною Кабінетом Міністрів України.
До складу конкурсної комісії входять три представники Кабінету Міністрів України, по одному представнику від всеукраїнських (національних) галузевих громадських об’єднань в аграрній та фінансовій сферах.
У роботі конкурсної комісії можуть брати участь представники міжнародної асоціації установ гарантування та міжнародних фінансових організацій з правом дорадчого голосу.
8. Обрання голови конкурсної комісії здійснюється шляхом відкритого голосування на засіданні конкурсної комісії більшістю голосів її членів за пропозицією членів конкурсної комісії.
Голова конкурсної комісії може прийняти рішення про проведення засідання конкурсної комісії у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена конкурсної комісії в такому режимі у засіданні комісії.
9. Засідання конкурсної комісії є правоможним за умови участі в ньому не менше чотирьох членів комісії.
Рішення конкурсної комісії приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії і оформлюються протоколом. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
10. Основними завданнями конкурсної комісії є:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу;
2) затвердження та оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
3) розгляд поданої учасниками конкурсної документації;
4) визначення учасників, що допускаються до участі у другому етапі конкурсу;
5) проведення оцінки конкурсних пропозицій учасників;
6) визначення найкращої конкурсної пропозиції і розподіл місць серед учасників;
7) визначення переможця конкурсу;
8) прийняття рішення про визнання конкурсу таким, що не відбувся.
11. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності конкурсної комісії здійснюється Мінагрополітики.
Підготовка до проведення конкурсу
12. Конкурси з відбору компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та з відбору компанії, яка рекомендує розмір винагороди, проводяться окремо.
13. Протягом трьох робочих днів після прийняття конкурсною комісією рішення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Мінагрополітики розміщується оголошення про проведення конкурсу, в якому зазначаються:
3) вимоги до кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду - у разі проведення конкурсу з відбору компанії, яка здійснює відбір кандидатів;
4) мета залучення та завдання компанії;
5) строк і порядок подання конкурсної документації;
6) перелік документів, які подаються для участі в конкурсі;
7) адреса для надсилання кореспонденції;
8) дата, час і місце проведення конкурсу;
9) номери телефонів та інших засобів зв’язку для довідок.
14. До складу конкурсної документації включаються:
1) заява про участь у конкурсі за формою згідно з додатком 1;
4) зобов’язання (гарантійний лист) щодо виконання основних завдань, визначених цим Порядком;
Конкурсна документація подається у запечатаних конвертах із зазначенням назви конкурсу.
Цінова пропозиція подається в окремому конверті із зазначенням назви конкурсу та написом “Цінова пропозиція”.
15. Підтвердними документами є:
відомості про код згідно з ЄДРПОУ, для юридичної особи - нерезидента - код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи;
інформація про учасника (основні напрями діяльності, організаційна структура, міжнародний досвід надання послуг з пошуку керівників фінансових установ не менше 10 років).
16. Конкурсна пропозиція повинна містити документи та інформацію про відповідність учасника критеріям конкурсу, визначеним пунктом 5 цього Порядку, за формою згідно з додатком 2.
Учасник додатково може надати також інші документи та інформацію.
17. Конкурсна документація подається не пізніше ніж за три робочих дні до дати початку проведення конкурсу.
18. Мінагрополітики наступного робочого дня після закінчення строку подання конкурсної документації передає всі матеріали, отримані від учасників, конкурсній комісії.
19. Строк проведення конкурсу не може перевищувати 30 календарних днів. Початком конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання конкурсної комісії з відкриття поданої учасниками конкурсної документації.
20. Конкурс проводиться у два етапи.
На першому етапі конкурсна комісія відкриває подану учасниками конкурсну документацію, перевіряє її на відповідність вимогам цього Порядку та приймає рішення про допуск учасників до участі у другому етапі конкурсу.
До участі у другому етапі конкурсу допускаються учасники, конкурсна документація яких відповідає вимогам цього Порядку.
Під час другого етапу конкурсна комісія:
розглядає конкурсні пропозиції учасників та нараховує бали за шкалою згідно з додатком 3;
визначає найкращу конкурсну пропозицію;
розподіляє місця серед учасників;
Під час розгляду конкурсних пропозицій та нарахування балів конкурсна комісія може взяти до уваги, крім підтвердних документів, інші документи та інформацію, надані учасником, а також публічно доступну інформацію про учасника.
21. Визначення переможця конкурсу здійснюється шляхом обчислення нарахованих кожним членом конкурсної комісії кількості балів за критеріями конкурсу, визначеними пунктом 5 цього Порядку, з урахуванням інших документів та інформації, наданих учасником у складі конкурсної пропозиції, а також публічно доступної інформації про учасника.
Переможцем конкурсу визнається учасник, який відповідає всім критеріям конкурсу та набрав найбільшу кількість балів.
Якщо кілька учасників набрали однакову кількість балів, переможцем конкурсу визнається учасник, який запропонував найменшу вартість надання послуг.
22. Конкурсна комісія також визначає учасника, який посів друге місце за кількістю балів, з яким може бути укладено договір про надання послуг компанії у разі неукладення такого договору з переможцем конкурсу або його відмови від надання послуг за договором.
23. Протокол засідання конкурсної комісії, в якому визначено переможця конкурсу, передається Мінагрополітики протягом одного робочого дня після підписання.
24. Визначення компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та компанії, яка рекомендує розмір винагороди, здійснюється за результатами проведення конкурсу шляхом прийняття рішення Кабінету Міністрів України.
25. Мінагрополітики протягом трьох робочих днів з дня надходження протоколу засідання конкурсної комісії, в якому визначено переможця конкурсу, надсилає такому переможцеві повідомлення про початок проведення переговорів щодо укладення договору про надання послуг компанії.
Договір про надання послуг компанії повинен містити відкладальну умову про набрання ним чинності з дати визначення Кабінетом Міністрів України переможця конкурсу компанією, яка здійснює відбір кандидатів, та компанією, яка рекомендує розмір винагороди.
Строк проведення переговорів до підписання договору про надання послуг компанії становить не більш як п’ять робочих днів. Якщо сторонам не вдалося домовитися протягом зазначеного строку, Мінагрополітики невідкладно надсилає повідомлення про початок проведення переговорів щодо укладення договору учаснику, який зайняв друге місце за кількістю балів.
26. Мінагрополітики після укладення договору про надання послуг компанії готує проект рішення Кабінету Міністрів України щодо визначення компанії, яка здійснює відбір кандидатів, та компанії, яка рекомендує розмір винагороди, який вноситься на розгляд Кабінету Міністрів України відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2011 р., № 88, ст. 3199).
27. Конкурс визнається таким, що не відбувся, у разі неподання жодної заяви про участь у конкурсі, подання лише однієї заяви, недопущення жодного учасника до участі у другому етапі конкурсу.
28. Інформація про результати конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті Мінагрополітики не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу.
29. Конкурсна документація, подана учасниками, зберігається у Мінагрополітики.
30. Відомості, що містяться в конкурсній документації, використовуються з додержанням вимог законодавства про інформацію та про захист персональних даних.
ЗАЯВА
про участь у конкурсі
ВІДПОВІДНІСТЬ КРИТЕРІЯМ КОНКУРСУ
___________________________________________________________
(найменування компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів
на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів
у сільському господарстві, або компанії з добору персоналу, яка рекомендує
розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів
у сільському господарстві, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі
і подала конкурсну документацію)
(далі - учасник) подає інформацію та документи, що підтверджують відповідність критеріям конкурсу, визначеним пунктом 5 Порядку проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві , та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2022 р. № 621.
1. Наявність матеріально-технічної бази
Учасник документально підтверджує, що на дату оголошення конкурсу він має належним чином облаштовані офіси у регіонах, зазначених у таблиці 1.
Наявність офісу | Найменування офісу |
В Україні | |
У країнах: Європи Африки Північної та Південної Америки Азії та Австралії |
Для підтвердження зазначеної інформації учасник надає витяги з реєстру (у тому числі електронного реєстру) або свідоцтва про реєстрацію філії, представництва, дочірньої компанії, материнської компанії, інших афілійованих осіб (афілійовані особи - юридичні особи, стосовно яких учасник здійснює контроль або які здійснюють контроль над учасником, або які разом з учасником перебувають під контролем іншої особи) або інших осіб (особи, з якими учасник має договірні відносини, зокрема договір про франчайзинг або асоціацію, інше об’єднання підприємств, і які представлені на ринку рекрутингових послуг під одним комерційним брендом) відповідно до переліку, наведеного в таблиці 1, або інші офіційні документи, видані уповноваженою установою, що підтверджують такий факт.
Учасник подає лист в довільній формі з роз’ясненням структури корпоративних відносин між офісами, зазначених у таблиці 1.
2. Наявність не менше 10 років міжнародного досвіду пошуку керівників фінансових установ. Досвід у сфері добору керівного персоналу та членів наглядових рад для суб’єктів господарювання державного сектору економіки
Учасник підтверджує, що має міжнародний досвід добору кандидатів на посади рівня Executive (директорів за напрямами діяльності/членів правління/ради директорів/наглядової ради) для фінансових установ не менше 10 років. Інформація подається шляхом заповнення таблиці 2.
Період | Найменування посад, на які здійснювався добір кандидатів | Найменування замовника та країна його місцезнаходження | Короткий опис основних результатів | Роль у наданні послуги |
Для підтвердження зазначеної інформації учасник подає не менше трьох листів-відгуків у довільній формі від замовників, зазначених у таблиці 2.
Також може зазначатися інформація про наявність у учасника документально підтвердженого досвіду у сфері добору керівного персоналу та членів наглядових рад для суб’єктів господарювання державного сектору економіки (на посади рівня Executive - директорів за напрямами діяльності/членів правління/ради директорів/наглядової ради). Інформація подається шляхом заповнення таблиці 3.
Період | Найменування посад, на які здійснювався добір кандидатів | Найменування замовника та країна його місцезнаходження | Короткий опис основних результатів | Роль у наданні послуги |
Для підтвердження зазначеної інформації учасник подає не менше трьох листів-відгуків у довільній формі від замовників, зазначених у таблиці 3.
3. Наявність працівників, що мають необхідні знання та досвід, які будуть залучені до пошуку кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві або до визначення розміру винагороди членів ради Фонду
Учасник підтверджує наявність фахівця/фахівців з досвідом роботи не менш як три роки у сфері пошуку та добору кандидатів на посади рівня Executive (директори за напрямами діяльності/члени правління/ради директорів/наглядової ради). Інформація подається шляхом заповнення таблиці 4.
Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) працівника | Досвід роботи працівника (зазначити роки роботи, перелік закритих вакансій) | Вид трудових відносин з працівником |
Для підтвердження зазначеної інформації учасник подає резюме та біографічні довідки працівників, зазначених у таблиці 4, за підписом керівника учасника, копії їх трудових книжок (за наявності) та/або трудових договорів та/або контрактів з ними.
4. Запропоновані умови виконання договору про надання послуг, зокрема виконання основних завдань
Учасник подає план дій. Інформація подається шляхом заповнення таблиці 5.
5. Запропонована цінова пропозиція щодо оплати послуг учасника за договором про надання послуг
Учасник подає інформацію про запропоновану ціну надання послуг за договором. Інформація подається шляхом заповнення таблиці 6.
ШКАЛА
оцінювання учасників конкурсу
Критерій оцінки | Компоненти оцінки | Кількість балів відповідно до компонентів оцінки | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
1. Наявність матеріально-технічної бази | географія власної офісної мережі, географічне охоплення мережі, включаючи агентські договори, (кількість працівників та років діяльності) | значно нижче середнього | нижче середнього | середній | вище середнього | значно вище середнього |
2. Наявність не менше 10 років міжнародного досвіду пошуку керівників фінансових установ | успішний досвід з добору членів рад та вищих керівників фінансових установ в країнах ЄС та країнах, економіка яких розвивається; міжнародний профіль фінансових установ-клієнтів (великі, універсальні); досвід з добору та формування повного складу ради | значно нижче середнього | нижче середнього | середній | вище середнього | значно вище середнього |
3. Наявність досвіду з добору керівного персоналу та членів наглядових рад для суб’єктів господарювання державного сектору економіки | успішний досвід виконання робіт з добору членів рад та керівників державних підприємств та державних фінансових установ; досвід з добору та формування повного складу ради в країнах ЄС та країнах, економіка яких розвивається, включаючи Україну | значно нижче середнього | нижче середнього | середній | вище середнього | значно вище середнього |
4. Наявність працівників, що мають необхідні знання та досвід, які будуть залучені до пошуку кандидатів для роботи на посаді незалежного члена ради Фонду | кількість місцевих і міжнародних експертів, їх кваліфікаційний рівень, відповідний досвід членів команди, кількість годин/днів зайнятості (експертів нижчого та вищого кваліфікаційного рівня), профіль та зайнятість | значно нижче середнього | нижче середнього | середній | вище середнього | значно вище середнього |
5. Запропоновані умови виконання договору про надання послуг, зокрема виконання основних завдань | план дій та його відповідність основним завданням, доступ до пулу кандидатів (географія, відповідна галузь, компетенція), пакет додаткових послуг | значно нижче середнього | нижче середнього | середній | вище середнього | значно вище середнього |
6. Запропонована цінова пропозиція щодо оплати послуг учасника за договором про надання послуг | запропонована ціна договору про надання послуг перевищує найнижчу цінову пропозицію | більше 40 відсотків | більш як 25, але менш як 40 відсотків | більш як 10, але менш як 25 відсотків | нижче ніж 10 відсотків | найнижча серед отриманих заявок |