Про затвердження Змін до наказу Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 року № 680/5
Відповідно до Закону України від 24 березня 2022 року № 2158-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими в особливий період», Кримінально-виконавчого кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 320 «Деякі питання тримання осіб, засуджених до обмеження волі, у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби України» та підпункту 1 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 року № 680/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2017 року за № 265/30133 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 13 березня 2020 року № 932/5), що додаються.
2. Затвердити Зміни до Положення про центральну та міжрегіональну комісії з питань визначення засудженим до позбавлення волі виду установи виконання покарань, місця відбування покарання особам, засудженим до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, їх направлення і переведення для відбування покарання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 року № 680/5, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 лютого 2017 року за № 266/30134 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 13 березня 2020 року № 932/5), що додаються.
3. Департаменту публічного права (Кравченко Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Висоцьку О.
ЗМІНИ
до Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення
1. У розділі I:
1) пункт 3 розділу I викласти в такій редакції:
«3. Направлення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, їх переведення з однієї установи виконання покарань (дільниці виправного центру, сектору) до іншої установи виконання покарань (дільниці виправного центру, сектору) здійснюються відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України та цього Порядку.»;
2) у пункті 4:
доповнити після абзацу третього новим абзацом четвертим такого змісту:
«дільниця виправного центру - дільниця, що може утворюватися на період дії воєнного стану, який охоплює воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій, у виправних колоніях мінімального і середнього рівня безпеки з метою забезпечення життя та здоров’я засуджених до обмеження волі;».
У зв’язку з цим абзаци четвертий - дев’ятнадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим - двадцятим;
у абзацах дев’ятому, тринадцятому слова «до іншої» замінити словами «(дільниці виправного центру, сектору) до іншої установи виконання покарань (дільниці виправного центру, сектору)»;
доповнити після абзацу чотирнадцятого новим абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
«сектор - сектор відповідного рівня безпеки, що створюється на території виправної колонії;».
У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий - двадцятий вважати відповідно абзацами шістнадцятим - двадцять першим;
абзац двадцятий після слів «переведення для відбування покарання до установ» доповнити словами «(дільниць виправних центрів, секторів)».
2. У розділі II:
1) пункт 2 після слів «(далі - виправні центри)» доповнити словами «або дільницях виправних центрів»;
2) абзаци перші пунктів 4-9, пункту 11 після слів «виправних колоній» доповнити словом «(секторів)».
3. У розділі III:
1) пункт 1 після слів «до установи виконання покарань» доповнити словами «(дільниці виправного центру, сектору)»;
2) у пункті 3:
абзац другий після слів «виправних колоній» доповнити словом «(секторів)»;
абзац третій після слів «до виправних центрів» доповнити словами «(дільниць виправних центрів)»;
3) абзац другий пункту 5 після слів «відповідного виду» доповнити словом «(сектору)».
4. У розділі IV:
1) назву розділу після слів «установ виконання покарань» доповнити словами «(дільниць виправних центрів, секторів)»;
2) пункти 3, 4 після слів «до виправної колонії» доповнити словом «(сектору)»;
3) пункт 5 викласти в такій редакції:
«5. Переведення засудженого для подальшого відбування покарання з одного виправного центру (дільниці виправного центру) до іншого виправного центру (дільниці виправного центру) здійснюється на підставі рішення центральної комісії за поданням адміністрації виправного центру (виправної колонії) щодо переведення засудженого до обмеження волі до іншого виправного центру (дільниці виправного центру) (додаток 5), погодженим із керівником міжрегіонального управління, або керівником Департаменту щодо установ центрального та південного регіонів та спостережною комісією.
У разі ініціювання переведення осіб, засуджених до обмеження волі, з одного виправного центру (дільниці виправного центру) до іншого виправного центру (дільниці виправного центру) до подання додаються заява засудженого, підпис якого засвідчує начальник виправного центру (начальник виправної колонії), та документи, які підтверджують наявність поважних причин, документи, які підтверджують наявність родинних стосунків і місце проживання близьких родичів, що визначені абзацами третім, четвертим пункту 2 цього розділу.
У разі ініціювання переведення осіб, засуджених до обмеження волі, з одного виправного центру (дільниці виправного центру) до іншого виправного центру (дільниці виправного центру) наявність поважних причин має бути документально підтверджена.»;
4) пункт 8 викласти в такій редакції:
«8. З метою уникнення перенаповнення установи виконання покарань, дотримання норми жилої площі на одного засудженого, переведення осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, до установи виконання покарань (сектору) відповідного рівня безпеки (виду установи) здійснюється центральною або міжрегіональною комісією за поданням адміністрації установи виконання покарань щодо переведення засудженого до установи виконання покарань (сектору) відповідного рівня безпеки (виду установи) (додаток 8), погодженим керівником міжрегіонального управління або керівником Департаменту щодо установ центрального та південного регіонів. У разі переведення засудженого для подальшого відбування покарання з одного виправного центру (дільниці виправного центру) до іншого виправного центру (дільниці виправного центру) таке переведення здійснюється у порядку, встановленому пунктом 5 цього розділу.
У таких випадках засуджений має утримуватись в установі виконання покарань (секторі) відповідного рівня безпеки (виду установи), найближчій (найближчому) до місця його проживання до засудження або, за бажанням засудженого, місця постійного проживання його родичів.».
5. У розділі V:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Початок строку відбування покарання в приміщеннях камерного типу виправної колонії (сектору) максимального рівня безпеки особам, які переведені з виправних колоній (секторів) середнього рівня безпеки чи звичайних жилих приміщень виправної колонії (сектору) максимального рівня безпеки до цієї колонії (сектору) на підставах, встановлених частиною третьою статті 101 Кримінально-виконавчого кодексу України, обчислюється з дня їх прибуття до приміщення камерного типу виправної колонії (сектору) максимального рівня безпеки.»;
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
«3. Під час вирішення питання переведення засуджених, які стають на шлях виправлення, з приміщень камерного типу до звичайних жилих приміщень виправної колонії (сектору) максимального рівня безпеки або виправної колонії (сектору) середнього рівня безпеки слід керуватися строками, установленими частиною першою статті 101 Кримінально-виконавчого кодексу України, стосовно засуджених, направлених для відбування покарання до цих установ (секторів) із слідчого ізолятора.».
1) у додатку 2:
назву додатку після слів «до установи виконання покарань» доповнити словами «(дільниці виправного центру, сектору)»;
у тексті додатку після слів «найменування установи виконання покарань» доповнити словами «(дільниці виправного центру, сектору)»;
2) назви додатків 3, 4 після слів «до виправної колонії» доповнити словом «(сектору)»;
3) у додатку 5:
назву додатку викласти в такій редакції
«Подання адміністрації виправного центру (виправної колонії) щодо переведення засудженого до обмеження волі до іншого виправного центру (дільниці виправного центру)»;
у тексті додатку після слів «Начальник виправного центру» доповнити словами «(виправної колонії)»;
4) назву додатку 8 після слів «до установи виконання покарань» доповнити словом «(сектору)».