Про затвердження Порядку проведення конкурсу з обрання незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок проведення конкурсу з обрання незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що додається.
ПОРЯДОК
проведення конкурсу з обрання незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення конкурсного відбору незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - конкурс).
2. Кабінет Міністрів України для проведення конкурсу обирає в установленому порядку компанію з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - компанія), та утворює конкурсну комісію у складі трьох представників Кабінету Міністрів України та по одному представнику від всеукраїнських (національних) галузевих громадських об’єднань в аграрній та фінансовій сферах.
3. Член конкурсної комісії повинен відповідати таким вимогам:
1) наявність повної вищої освіти;
2) бездоганна ділова репутація, високі професійні та моральні якості;
3) досвід роботи на керівних посадах не менше п’яти років;
4) досвід роботи у фінансовій сфері не менше трьох років;
5) повна цивільна дієздатність;
7) відсутність адміністративних стягнень за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
4. Членом конкурсної комісії не може бути особа, яка:
1) є або протягом останніх п’яти років була керівником Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі - Фонд) чи фінансової установи, що надає кредити, або її дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, в якій зазначена фінансова установа має істотну участь;
2) є або протягом останніх трьох років була працівником Фонду чи фінансової установи, що надає кредити, та/або її філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, в якій зазначена фінансова установа має істотну участь;
3) отримує або протягом останніх трьох років отримувала від Фонду чи фінансової установи, що надає кредити, або юридичних осіб, в яких Фонд чи така фінансова установа мають істотну участь, істотні доходи, крім доходів у вигляді винагороди за виконання функцій члена наглядової ради (при цьому істотними є доходи, які перевищують 5 відсотків сукупного річного доходу такої особи за відповідний рік);
4) є власником істотної участі Фонду або фінансової установи, що надає кредити, зареєстрованої в Україні, керівником, посадовою особою та/або членом наглядової ради чи іншого органу управління Фонду або зазначеної фінансової установи, працівником Фонду або такої фінансової установи чи особою, яка має можливість впливати на прийняття рішень з основних напрямів діяльності та/або має значний вплив на управління та діяльність Фонду або такої фінансової установи, зареєстрованої в Україні;
5) є зовнішнім аудитором Фонду або фінансової установи, що надає кредити, та/або її філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, в якій така фінансова установа має істотну участь, або була таким аудитором протягом будь-якого періоду за останні три роки, що передували її включенню до складу конкурсної комісії;
6) бере участь у зовнішньому аудиті Фонду або фінансової установи, що надає кредити, та/або її філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, в якій така фінансова установа має істотну участь, як аудитор, який працює у складі аудиторської організації, або брала участь у такому аудиті протягом будь-якого періоду за останні три роки, що передували її включенню до складу конкурсної комісії;
7) бере участь у наданні консультаційних послуг Фонду або фінансовій установі, що надає кредити, або брала участь у такому наданні послуг протягом будь-якого періоду за останні три роки, що передували її включенню до складу конкурсної комісії;
8) має або мала протягом останнього року істотні господарські та/або цивільно-правові відносини з Фондом або фінансовою установою, що надає кредити, або юридичною особою, в якій така фінансова установа має істотну участь, або є кінцевим (бенефіціарним) власником чи посадовою особою юридичної особи, яка має або мала такі відносини (при цьому істотними є господарські та/або цивільно-правові відносини, внаслідок яких особа отримала або має право отримати доходи, кредит або позику в сумі, яка перевищує 5 відсотків сукупного річного доходу такої особи за відповідний рік);
9) є членом виконавчого органу юридичної особи, членом наглядової ради якої є будь-який керівник Фонду;
10) є або протягом останніх п’яти років була членом конкурсної комісії з відбору компаній з добору персоналу в установленому порядку.
Членом конкурсної комісії не може бути особа, до якої застосовуються ознаки відсутності бездоганної ділової репутації, установлені для керівників небанківських фінансових установ відповідно до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку від 24 грудня 2021 р. № 153.
5. Член конкурсної комісії або його близька особа не мають права брати участі у конкурсі. Поняття близької особи застосовується у значенні, наведеному в статті 1 Закону України “Про запобігання корупції”.
6. Член конкурсної комісії не може бути призначений до складу ради Фонду протягом трьох років після припинення його повноважень у конкурсній комісії.
7. Член конкурсної комісії під час прийняття рішення зобов’язаний запобігати виникненню конфлікту інтересів у значенні, наведеному в Законі України “Про запобігання корупції”.
8. У роботі конкурсної комісії може брати участь представник міжнародної асоціації установ гарантування та міжнародних фінансових організацій з правом дорадчого голосу.
9. Голова конкурсної комісії та його заступник обираються на засіданні конкурсної комісії з числа її членів простою більшістю голосів.
Голова конкурсної комісії організовує її роботу, скликає засідання конкурсної комісії та головує на них.
У разі відсутності голови конкурсної комісії його повноваження здійснює заступник голови комісії.
10. Основними завданнями конкурсної комісії є:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу та оприлюднення оголошення про його проведення;
2) проведення перевірки осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі (далі - кандидати), на відповідність вимогам, установленим Законом України “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”;
3) затвердження критеріїв оцінювання кандидатів, відібраних компанією;
4) розгляд та перевірка поданих компанією документів, проведення співбесід та інтерв’ю з кандидатами, відібраними компанією;
5) обрання переможців конкурсу та підготовка пропозицій щодо їх призначення на посади незалежних членів ради Фонду.
11. Формою роботи конкурсної комісії є засідання. Кількість засідань зумовлюється потребою у прийнятті рішень конкурсної комісії.
Засідання конкурсної комісії є правоможним за умови участі в ньому не менше чотирьох членів конкурсної комісії.
Члени конкурсної комісії беруть участь у засіданні конкурсної комісії особисто. Голова конкурсної комісії може прийняти рішення про проведення засідання конкурсної комісії у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена конкурсної комісії в такому режимі у засіданні конкурсної комісії.
12. Рішення конкурсної комісії приймається, якщо за нього проголосували не менш як три члени конкурсної комісії, оформляється протоколом, який підписується всіма членами конкурсної комісії, присутніми на засіданні.
Позиція представників міжнародних фінансових організацій, які беруть участь в роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу, викладена в письмовій формі, додається до протоколу засідання.
13. Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності конкурсної комісії здійснює Мінагрополітики.
14. Протягом п’яти днів після прийняття конкурсною комісією рішення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Мінагрополітики розміщується оголошення про проведення конкурсу, в якому зазначається інформація про:
3) найменування та контактні дані компанії для подання кандидатами заяви та документів для участі у конкурсі;
5) кінцевий строк подання кандидатами заяви та документів для участі у конкурсі.
15. Відбір кандидатів проводиться компанією в установленому порядку протягом 25 днів з дня завершення строку подання кандидатами заяви та документів для участі у конкурсі.
16. Компанія за результатами проведеного нею відбору протягом п’яти днів подає на розгляд конкурсної комісії список кандидатів з наданням підтвердних відомостей та коментарів щодо сильних і слабких сторін, описів кар’єри та досвіду, детальних звітів про оцінку компетенцій, про придатність для виконання конкретного кола обов’язків у раді Фонду та їх колективної придатності, зокрема відомості про перевірку незалежності і письмові заяви про відсутність конфлікту інтересів кандидатів.
17. Конкурсна комісія обирає незалежних членів ради Фонду виключно з числа кандидатів, відібраних компанією.
18. Конкурсна комісія протягом 15 днів розглядає на своєму засіданні подані компанією пропозиції та документи щодо кандидатів, заслуховує їх та за результатами розгляду визначає переможців конкурсу.
За відсутності можливості безпосередньої участі кандидата, відібраного компанією, в засіданні конкурсної комісії розгляд його кандидатури може здійснюватися в режимі відеоконференції.
Документи, які стосуються проведення конкурсу та визначення переможців конкурсу зберігаються у Мінагрополітики.
19. Рішення про призначення незалежних членів ради Фонду приймається загальними зборами Фонду на підставі рішення конкурсної комісії про визначення переможців конкурсу.
Якщо держава є єдиним учасником Фонду, рішення про призначення незалежних членів ради Фонду приймається в установленому порядку Кабінетом Міністрів України.
20. У разі дострокового припинення повноважень незалежного члена або всього складу ради Фонду конкурсна комісія зобов’язана протягом одного місяця з дня припинення повноважень визначити кандидатів на заміщення вакантних посад незалежних членів ради Фонду виключно із списку потенційних кандидатів на заміщення, обраних у встановленому порядку компанією.
21. У разі неможливості визначення кандидатів відповідно до пункту 20 цього Порядку оголошується проведення нового конкурсу.