Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 366 від 26.03.2022
№ 963 від 27.08.2022
№ 1473 від 30.12.2022}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Функціонування Українського ветеранського фонду, у тому числі здійснення фондом заходів з підтримки проектів” для здійснення Українським ветеранським фондом (далі - Фонд) заходів із впровадження проектів (далі - бюджетні кошти), спрямованих на підтримку ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності (далі - ветерани), членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України (далі - члени їх сімей).
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 366 від 26.03.2022, № 1473 від 30.12.2022}
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Фонд, що належить до сфери управління Мінветеранів.
3. Фонд щороку затверджує та погоджує з Мінветеранів пріоритетні напрями провадження діяльності Фонду та річну програму підтримки проектів.
4. Бюджетні кошти використовуються Фондом для:
1) надання фінансової підтримки ветеранам та членам їх сімей для реалізації проектів (далі - фінансова підтримка), які за результатами конкурсного відбору визначені переможцями та спрямовані на:
реінтеграцію ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння в їх працевлаштуванні;
2) організації конференцій, форумів, програм та інших публічних заходів відповідно до основних завдань Фонду;
3) проведення соціологічних та інших досліджень, опитувань щодо громадської думки і фокус-груп тощо;
4) розроблення, виробництва, розміщення та поширення друкованої продукції, фото- та відеоматеріалів, телевізійного продукту, відео- та звукозаписів, публікацій, інформаційних і рекламних матеріалів, пов’язаних із виконанням завдань і функцій Фонду;
5) забезпечення функціонування Фонду відповідно до затвердженого кошторису (оплата праці працівників; нарахування на оплату праці; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, необхідних для виконання визначених завдань; оплата послуг (у тому числі комунальних послуг та енергоносіїв); видатки, пов’язані із службовими відрядженнями; обов’язкові платежі до бюджету з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства).
5. Право на отримання фінансової підтримки мають:
1) ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи - підприємці;
{Підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 366 від 26.03.2022}
2) юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
{Підпункт 2 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 366 від 26.03.2022}
3) громадські об’єднання із статусом юридичної особи, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки та мають статус неприбуткової організації, до статутної діяльності яких належать питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.
6. Не можуть претендувати на отримання фінансової підтримки особи:
1) щодо яких порушено справу про банкрутство;
2) яких в установленому порядку визнано банкрутами;
3) які перебувають у стадії припинення;
4) які мають на 1 число місяця, в якому буде прийматися рішення про здійснення виплат, прострочену заборгованість із сплати податків та обов’язкових платежів більш як два місяці;
5) юридичні особи, що не провадили господарську діяльність протягом двох попередніх років (крім громадських об’єднань);
6) щодо яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
7) які є резидентами держави-агресора або співпрацюють із юридичними та фізичними особами такої держави;
8) до яких застосовано спеціальні економічні або інші обмежувальні заходи (санкції).
Наявність обставин, зазначених у підпунктах 1-3 цього пункту, перевіряється згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
7. Фінансова підтримка за рахунок бюджетних коштів надається на конкурсних засадах відповідно до порядку проведення конкурсного відбору проектів, який затверджується виконавчим директором Фонду за погодженням із наглядовою радою Фонду.
Рішення про надання на конкурсних засадах фінансової підтримки приймається Фондом у порядку, встановленому Положенням про Фонд.
Під час надання фінансової підтримки Порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (Офіційний вісник України, 2011 p., № 79, ст. 2917; 2016 р., № 23, ст. 919), не застосовується.
8. Порядок проведення конкурсного відбору повинен містити:
1) кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсного відбору, які мають намір отримати бюджетні кошти, зокрема вимоги щодо країни реєстрації місцезнаходження суб’єкта господарювання;
2) порядок та методику оцінки проектів;
3) спосіб надання фінансової підтримки для реалізації проектів;
4) мінімальні та максимальні розміри фінансової підтримки, що надаватиметься для реалізації одного проекту;
5) визначення пріоритетних напрямів підтримки ветеранів, за якими проект буде реалізовуватися;
6) вимоги до проекту, зокрема щодо фінансово-економічних, соціальних показників;
7) перелік зобов’язань переможця конкурсного відбору, у тому числі зобов’язання повернути отриману фінансову підтримку Фонду в разі невиконання проекту та/або нецільового використання бюджетних коштів для реалізації проекту;
8) порядок здійснення Фондом контролю за цільовим та ефективним використанням фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів.
9. Між Фондом та переможцем конкурсного відбору укладається договір про реалізацію проекту.
Примірна форма договору про реалізацію проекту затверджується Мінветеранів.
Фонд надає фінансову підтримку згідно з укладеним договором про реалізацію проекту шляхом перерахування коштів із свого реєстраційного рахунка, відкритого в органі Казначейства, на рахунки переможців конкурсного відбору, відкриті в установах банків.
10. Надання фінансової підтримки може здійснюватися в повному обсязі за рахунок Фонду. У разі реалізації спільних проектів Фонд може здійснювати фінансову підтримку проектів частково.
11. Інформація про проекти - переможці конкурсного відбору розміщується на офіційному веб-сайті Фонду (у разі відсутності веб-сайту Фонду - на офіційному веб-сайті Мінветеранів).
12. Фонд на всіх етапах реалізації проектів здійснює контроль за виконанням переможцями конкурсного відбору, які отримали фінансову підтримку, зобов’язань перед Фондом.
Переможець конкурсного відбору, який отримав фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, після реалізації проекту подає Фонду фінансовий звіт про обсяг використаних бюджетних коштів та підсумковий звіт про виконання договору про реалізацію проекту у формі та строки, визначені Фондом та погоджені з Мінветеранів.
У разі виявлення істотного порушення умов договору про реалізацію проекту Фонд може приймати рішення про припинення фінансової підтримки проекту та повернення бюджетних коштів наданої фінансової підтримки.
Проект, реалізований за підтримки Фонду, завершується публічним представленням результатів його виконання, а також розміщенням звіту про використання коштів (у формі відкритих даних відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”) у рамках проекту на офіційному веб-сайті Фонду (у разі відсутності веб-сайту Фонду - на офіційному веб-сайті Мінветеранів).
13. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на:
утримання фізичних, юридичних осіб, громадських об’єднань, зокрема тих, що є учасниками проектів;
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані із забезпеченням діяльності Фонду, передбачених пунктом 4 цього Порядку;
оплату посередницьких послуг, придбання товарів та послуг для осіб, які безпосередньо не беруть участі в реалізації проектів за підтримки Фонду, зазначених у договорі про реалізацію проекту;
здійснення видатків, що передбачені іншими бюджетними програмами (крім випадків реалізації спільних проектів Фонду за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством);
підготовку документів для участі в конкурсному відборі;
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані із реалізацією проектів, зазначених у договорі про реалізацію проекту.
14. Фонд щомісяця до 15 числа подає Мінветеранів звіт про використання бюджетних коштів із зазначенням кількісних, вартісних і результативних показників за напрямами, передбаченими в пункті 4 цього Порядку, за формою, встановленою Мінветеранів. Мінветеранів у межах своїх повноважень проводить оцінку ефективності використання бюджетних коштів, моніторинг та контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів за напрямами, визначеними в пункті 4 цього Порядку.
Моніторинг проводиться протягом усього періоду здійснення заходів за відповідними напрямами щодо відповідності використання бюджетних коштів умовам, визначеним у договорі про реалізацію проекту.
Мінветеранів за результатами моніторингу може:
надати рекомендації щодо необхідності змін у реалізації напряму;
прийняти рішення про внесення в установленому порядку змін до бюджетних призначень поточного бюджетного періоду;
врахувати виявлені в ході поточного оцінювання проблеми під час планування форм та розмірів фінансування на наступний період.
У разі виявлення істотних порушень умов договору про реалізацію проекту Мінветеранів може приймати рішення про припинення їх фінансування та повернення бюджетних коштів.
15. У разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану бюджетні кошти також можуть використовуватися Фондом для:
1) надання підтримки ветеранам та членам їх сімей, насамперед тим, які виконують конституційний обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України у складі Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, сил цивільного захисту або у добровольчих формуваннях територіальних громад;
2) фінансування заходів щодо створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, зокрема таких, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні.
До заходів, які фінансуються згідно з цим пунктом, не застосовуються положення, визначені пунктами 4-12 цього Порядку.
Особливості використання Фондом бюджетних коштів відповідно до цього пункту встановлюються Мінветеранів.
{Пункт 15 в редакції Постанови КМ № 963 від 27.08.2022}
16. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться відповідно до положень бюджетного законодавства.
17. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюється в установленому законодавством порядку.
18. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюється в установленому законодавством порядку.