Про затвердження Порядку видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України”, зразків нагрудного знака “Почесний донор України” і посвідчення до нього
Відповідно до частини другої статті 21 Закону України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України”;
зразок нагрудного знака “Почесний донор України”;
зразок посвідчення “Почесний донор України”.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 10 травня 1999 р. № 796 “Про затвердження Порядку видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” (Офіційний вісник України, 1999 р., № 19, ст. 836).
3. Міністерству охорони здоров’я, Міністерству оборони, обласним та Київській міській державним адміністраціям починаючи з 1 січня 2022 р. здійснювати витрати, пов’язані з виготовленням бланків посвідчень та нагрудних знаків.
ПОРЯДОК
видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України”
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” донорам крові та компонентів крові.
2. Посвідчення є документом, що підтверджує статус Почесного донора України, і надає право донорам користуватися пільгами, встановленими Законом України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”.
3. Клопотання про видачу посвідчення та нагрудного знака “Почесний донор України” порушують суб’єкти системи крові перед закладами охорони здоров’я, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також перед структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій.
4. У клопотанні зазначаються прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та сумарна кількість донацій донорської крові або компонентів крові відповідно до вимог частини другої статті 21 Закону України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”.
копії сторінок посвідчення донора крові та компонентів крові;
копії документа, що посвідчує особу.
Копії документів, що додаються до клопотання, засвідчуються в установленому законодавством порядку.
5. Посвідчення і нагрудний знак “Почесний донор України”, видані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 1999 р. № 796 “Про затвердження Порядку видачі посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” залишаються чинними нарівні з посвідченням та знаком, виданими відповідно до цього Порядку.
6. Установити, що громадяни України, нагороджені нагрудним знаком “Почесний донор СРСР”, мають право на продовження одержання надбавки до пенсії до видачі посвідчення “Почесний донор України” і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 р. № 1266.
7. Рішення про видачу посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” приймають:
керівники закладів охорони здоров’я/державних установ, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади;
керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій.
Рішення про видачу посвідчення і вручення нагрудного знака “Почесний донор України” приймається протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідного клопотання.
8. Видача посвідчення і вручення нагрудного знака здійснюється керівниками закладів охорони здоров’я/державних установ, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій особисто донору або довіреній особі донора (за довіреністю) безоплатно.
ЗРАЗОК
нагрудного знака “Почесний донор України”
ТЕХНІЧНИЙ МАКЕТ
нагрудного знака “Почесний донор України”
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
нагрудного знака “Почесний донор України”
1. Значок металевий, двосторонній, нумерований. Розмір значка - d-25 міліметрів. Метал - латунь. Товщина металу - 1 міліметр. Технологія виготовлення - хімічне травлення (2d рельєф). Гальванопокриття - нікель. Кількість кольорових емалей - чотири кольори: блакитний - Pantone 2727C; жовтий - Pantone 102C; червоний - Pantone 2347C, темно-синій - Pantone 533C. Кріплення - гвіздок з “метеликом” сріблястого кольору.
2. На лицьовому боці нагрудного знака по периметру зверху зліва направо виконано напис: “УКРАЇНА” (розмір літер - 2,33 міліметра). На лицьовому боці знака посередині розміщено зображення краплі крові висотою 17,3 міліметра. На лицьовому боці знака по периметру знизу зліва направо розміщено слова: “ПОЧЕСНИЙ ДОНОР” (розмір літер - 2,33 міліметра).
3. Нагрудний знак носять на правому боці грудей.
ЗРАЗОК
посвідчення “Почесний донор України”
1. Посвідчення “Почесний донор України” має вигляд книжечки розміром 8 х 12 сантиметрів із коленкорового матеріалу червоного кольору у формі прямокутника.
2. На лицьовому боці обкладинки посвідчення розміщуються зображення малого Державного Герба України, назва держави та назва документа.
3. Зворотний бік посвідчення виготовляється з паперу білого кольору.
4. На зворотному боці посвідчення ліворуч вгорі двома рядками зазначається назва суб’єкта системи крові, що порушив клопотання. Нижче міститься напис:
“ПОСВІДЧЕННЯ серія ______ № ________________”.
5. У нижній лівій частині лівого зворотного боку міститься кольорова фотокартка донора крові та компонентів крові розміром 3х4 сантиметри.
Праворуч від фотокартки трьома рядками розміщуються слова “Прізвище”, “Власне ім’я”, “По батькові (за наявності)”, які заповнюються відповідними даними власника посвідчення керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій або закладів охорони здоров’я/державних установ, нижче передбачено місце для підпису власника посвідчення.
6. На правому зворотному боці вгорі посвідчення виконано написи:
“ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗСТРОКОВЕ
І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ”.
7. На правому зворотному боці внизу посвідчення виконано напис:
“Дата видачі ___ __________ 20____ р.”.
Усі записи у посвідченні робляться без скорочень із зазначенням у графі “Дата видачі” назви місяців словами.
8. На правому зворотному боці внизу посвідчення передбачено місце для підпису керівника закладу охорони здоров’я/державної установи, який належить до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій та печатки закладу охорони здоров’я або структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних та м. Києва держадміністрацій.