Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 980 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 97, ст. 3211; 2020 р., № 59 ст. 1860), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла
1. В абзаці шостому пункту 2 цифри “25” і “15” замінити відповідно цифрами “35” і “25”.
2. Пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. Кредит не може бути наданий особам, які або члени сім’ї яких за рахунок бюджетних коштів отримали державну підтримку/грошову компенсацію/кредити на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла.
Дія цього пункту не поширюється на випадки, коли за рахунок державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах збудовано/будувалося або придбано житло, яке розташоване на території, що є тимчасово окупованою відповідно до Законів України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях,” та/або на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 92, ст. 2655; 2018 р., № 16, ст. 564).”.
3. Пункт 8 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Запрошення кандидатів до фінансової установи для подання документів на отримання кредиту здійснюється у межах наявних на рахунку коштів відповідно до затвердженого розподілу на встановлений період, про що робиться оголошення на офіційному веб-сайті фінансової установи.”.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
4. Абзац другий підпункту 2 пункту 10 після слів “прожитковий мінімум” доповнити словами “(загальний показник)”.
5. У пункті 11:
1) абзац другий викласти в такій редакції:
“У разі коли на кандидата одночасно поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та дія пунктів 19-21 частини першої статті 6 чи пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, кандидат може обрати одну або обидві підстави для реєстрації. При цьому для реєстрації кандидатом особа подає дві окремі заяви про намір отримати кредит. Після отримання кредиту кандидат автоматично виключається з іншого реєстру, про що у реєстрі робиться позначення “виключено з реєстру”.”;
2) після абзацу восьмого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
“Протягом одного календарного року з дня складення акта фінансовою установою не розглядаються документи кандидата на отримання кредиту та не пропонується кредит. Якщо факт неявки кандидата буде зафіксовано вдруге, він втрачає право на отримання кредиту за своїм порядковим номером кандидата у реєстрі.”.
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий та десятий вважати відповідно абзацами десятим та одинадцятим;
3) доповнити пункт абзацами такого змісту:
“Кандидат має право один раз подати заяву про відмову від отримання кредиту на один календарний рік. Протягом такого календарного року фінансовою установою не розглядаються документи кандидата на отримання кредиту та не пропонується кредит.
Якщо кандидат відмовляється від надання кредиту вдруге, він втрачає право на отримання кредиту за своїм порядковим номером кандидата у реєстрі.
Якщо кандидат один раз подав заяву про відмову від отримання кредиту, а наступного разу не подав до фінансової установи заяви про надання кредиту з відповідними документами, фінансовою установою складається акт про втрату права кандидата на отримання кредиту за своїм порядковим номером кандидата у реєстрі.
У випадках, визначених в абзацах дев’ятому, одинадцятому та дванадцятому цього пункту, в той же робочий день у реєстрі робиться позначення “виключено з реєстру”. При цьому порядковий номер у реєстрі інших кандидатів зберігається.
У подальшому такий кандидат може повторно зареєструватися в реєстрі, при цьому його попередній порядковий номер у реєстрі не зберігається.”.
6. Абзац другий пункту 13 викласти в такій редакції:
“Комісія за результатами розгляду наданої фінансовою установою інформації про перелік зареєстрованих кандидатів, що розрахунково (в межах наявних коштів) можуть бути включені до переліку одержувачів кредиту, із зазначенням пільгової категорії, розміру кредиту та даних про об’єкт, що придбавається, схвалює перелік одержувачів кредиту та розмір кредиту, який надається у поточному році за рахунок бюджетних коштів. Перелік одержувачів кредиту формується з урахуванням черговості згідно з реєстрами фінансової установи.”.
7. У пункті 25 цифри “15” замінити цифрами “25”.