Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)"
Відповідно до статей 6, 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", підпункту 14 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), з метою оптимізації заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2020 року № 722 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17 вересня 2020 року № 2122), що додаються.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗМІНИ
до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)"
1. Стандарт 2 "Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19" доповнити пунктами 13 - 15 такого змісту:
"13. Медичну допомогу з використанням кисневої підтримки в амбулаторних умовах можна надавати пацієнтам, що виписані зі стаціонару, за умови одночасного виконання умов:
1) SpO2 і 94% при диханні пацієнта киснем низького потоку (3 - 5 літрів);
2) наявність кисневого концентратора у надавача первинної медичної допомоги, який забезпечує потік до 8 л.
14. При зверненні пацієнта, що відповідає вимогам пункту 13, надавач первинної медичної допомоги забезпечує такого пацієнта кисневим концентратором та проводить навчання з користування та обслуговування даного концентратора пацієнту або його законному представнику.
15. Критерієм завершення надання кисневої підтримки пацієнту за допомогою кисневого концентратора є стійке утримання SpO2 і 94% при диханні атмосферним повітрям протягом доби.".
2. Пункт 13 Стандарту 3 "Стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19" доповнити абзацом такого змісту:
"Перед випискою пацієнта, який потребує кисневої підтримки, лікуючий лікар або уповноважена особа закладу охорони здоров'я, де пацієнт перебуває на стаціонарному лікуванні, уточнює у надавача первинної медичної допомоги, якому пацієнт подав декларацію про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, наявність кисневого концентратора шляхом електронного листування. Після отримання інформації щодо можливості забезпечення пацієнта кисневим концентратором від надавача первинної медичної допомоги приймається остаточне рішення про виписку такого пацієнта.".