Про затвердження Змін до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" (далі - Закон) для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (далі - ЄДРСР, Реєстр).
Згідно із частиною четвертою статті 3 Закону порядок ведення Реєстру затверджується Вищою радою правосуддя (далі - ВРП).
Рішенням ВРП від 19 квітня 2018 року № 1200/0/15-18 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень із подальшими змінами (далі - Порядок).
Відповідно до частини шостої статті 4 Закону право на доступ до інформаційних ресурсів Реєстру мають посадові чи службові особи, визначені порядком ведення Реєстру.
31 грудня 2020 року до ВРП надійшло звернення Керівника апарату Офісу Президента України від 30 грудня 2020 року № 03-01/2539 щодо унормування питання повного доступу до інформаційних ресурсів ЄДРСР уповноважених осіб Офісу Президента України шляхом внесення змін до Порядку з метою забезпечення виконання конституційних повноважень Президента України, передбачених пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції України, та згідно з підпунктом 2 пункту 5 Положення про Офіс Президента України, затвердженого Указом Президента України від 25 червня 2019 року № 436.
Відповідно до пункту 27 частини першої статті 106 Конституції України Президент України здійснює помилування, порядок здійснення якого визначається Положенням про порядок здійснення помилування, затвердженим Указом Президента України від 21 квітня 2015 року № 223/2015 (далі - Положення про порядок здійснення помилування).
Згідно з пунктом 6 Положення про порядок здійснення помилування клопотання про помилування особою, засудженою судом України, яка відбуває покарання в Україні, або засудженою судом іноземної держави і переданою для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, подається через адміністрацію установи виконання покарань або іншого органу, що здійснює виконання кримінальних покарань. Адміністрація в установленому порядку невідкладно реєструє клопотання і протягом п'ятнадцяти днів з дня подання направляє його до Офісу Президента України разом із копіями вироку, ухвали і постанови суду, характеристикою про поведінку особи із викладеною письмово думкою адміністрації і, як правило, спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування, а також іншими документами і даними, що мають значення для розгляду питання про застосування помилування.
Офіс Президента України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку, зокрема, користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами (підпункт 2 пункту 5 Положення про Офіс Президента України, затвердженого Указом Президента України від 25 червня 2019 року № 436/2019).
Відповідно до абзацу другого пункту 7 Положення про порядок здійснення помилування Департамент з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку запитувати та одержувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, установ виконання покарань необхідні для розгляду клопотання про помилування документи, матеріали та інформацію.
Згідно з абзацом першим пункту 8 Положення про порядок здійснення помилування клопотання про помилування і підготовлені Департаментом матеріали попередньо розглядаються Комісією при Президентові України у питаннях помилування.
За результатами попереднього розгляду клопотань про помилування і матеріалів, підготовлених Департаментом, Комісія вносить Президентові України пропозиції про застосування помилування (пункт 12 Положення про порядок здійснення помилування).
Відповідно до пункту 13 Положення про порядок здійснення помилування Президент України видає указ про помилування засудженого.
Враховуючи викладене, керуючись пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", статтями 3, 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", підпунктом 2 пункту 5 Положення про Офіс Президента України, затвердженого Указом Президента України від 25 червня 2019 року № 436/2019, пунктами 6 - 8, 12, 13 Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 21 квітня 2015 року № 223/2015, Вища рада правосуддя ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, що додаються.
2. Копію цього рішення направити до Офісу Президента України, Державної судової адміністрації України, Державного підприємства "Інформаційні судові системи".
ЗМІНИ
до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень
У розділі IX:
1) пункт 2 викласти в новій редакції:
"2. Дозвіл на повний доступ до інформаційних ресурсів Реєстру надається суддям, працівникам апаратів судів, зокрема, для забезпечення видачі копій судових рішень із Реєстру згідно з вимогами цього Порядку, членам Вищої ради правосуддя та уповноваженим працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, уповноваженим особам Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Офісу Президента України, що здійснюють підготовку матеріалів до розгляду Комісією при Президентові України у питаннях помилування, ДСА України та її територіальних органів, працівникам адміністратора.";
2) пункти 4, 5 викласти в новій редакції:
"4. Уповноваженим особам Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Офісу Президента України, що здійснюють підготовку матеріалів до розгляду Комісією при Президентові України у питаннях помилування, ДСА України та її територіальних органів, працівникам адміністратора надається дозвіл на повний доступ до інформаційних ресурсів Реєстру до дня його анулювання, але не довше ніж до дня звільнення такого працівника.
5. Дозвіл на повний доступ до електронних примірників судових рішень надається та анулюється:
1) працівникам апарату суду - головою суду;
2) працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя - її Головою;
3) працівникам секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - її Головою;
4) уповноваженим особам ДСА України - її Головою, уповноваженим особам територіальних управлінь ДСА України - начальниками управлінь;
5) працівникам адміністратора - його керівником;
6) уповноваженим особам Національного антикорупційного бюро України - його Директором;
7) уповноваженим особам Національного агентства з питань запобігання корупції - його Головою;
8) уповноваженим особам Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів - його Головою;
9) уповноваженим особам Державного бюро розслідувань - його Директором;
10) уповноваженим особам Служби безпеки України - її Головою;
11) уповноваженим особам Національної поліції України - її Головою;
12) уповноваженим особам Державної прикордонної служби України - її Головою;
13) уповноваженим особам Офісу Президента України, що здійснюють підготовку матеріалів до розгляду Комісією при Президентові України у питаннях помилування - Керівником Офісу Президента України.".
{Текст взято з сайту Вищої ради правосуддя http://hcj.gov.ua}