Про затвердження Порядку проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в апараті Державної служби фінансового моніторингу України
Відповідно до частини дев’ятої статті 48 Закону України «Про державну службу» НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в апараті Державної служби фінансового моніторингу України, що додається.
2. Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
3. Державній службі фінансового моніторингу України розмістити цей наказ на вебпорталі Державної служби фінансового моніторингу України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та Голову Державної служби фінансового моніторингу України Черкаського І.Б.
ПОРЯДОК
проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в апараті Державної служби фінансового моніторингу України
1. Цей Порядок розроблено відповідно до частини дев’ятої статті 48 Закону України «Про державну службу».
2. Цим Порядком визначено процедуру організації проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, з метою ознайомлення з функціонуванням державної служби, а також набуття практичного досвіду виконання завдань та обов’язків державного службовця у Держфінмоніторингу.
3. Стажування молоді здійснюється строком до шести місяців у вільний від навчання (роботи) час у межах робочого часу посадових осіб Держфінмоніторингу.
Під час визначення графіка стажування враховуються правила внутрішнього службового розпорядку Держфінмоніторингу, а також графік роботи керівника стажування.
Під час визначення тривалості стажування враховується обсяг завдань, встановлених для стажистів, завантаженість потенційного керівника стажування.
4. Стажування молоді в Держфінмоніторингу здійснюється з ініціативи Голови Держфінмоніторингу або його заступників, керівників закладів вищої освіти, молодіжних громадських формувань та осіб, які бажають пройти стажування.
Оголошення про проведення стажування розміщується на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі «Стажування».
5. На період стажування в Держфінмоніторингу за стажистом закріплюється керівник стажування з числа працівників Держфінмоніторингу (керівники структурних підрозділів, головні спеціалісти) та визначаються умови проходження стажування, зокрема тривалість і графік стажування.
6. Вимоги до кандидатів для проходження стажування:
вільне володіння українською мовою;
наявність освітньо-кваліфікаційного рівня не нижче молодшого бакалавра;
7. Для проходження стажування кандидату необхідно подати анкету кандидата на проходження стажування (додаток 1) та заяву на проходження стажування (додаток 2).
8. Службою управління персоналом Держфінмоніторингу готується наказ про проходження стажування, в якому має бути зазначено:
строки і графік проходження стажування;
9. Зміст стажування визначається індивідуальним планом стажування, який затверджується керівником стажування (додаток 3).
10. У перший день проходження стажування служба управління персоналом Держфінмоніторингу:
ознайомлює стажиста з наказом про проходження стажування;
надає стажисту інформацію про структурний підрозділ, в якому він буде проходити стажування (ознайомлює з положенням про структурний підрозділ);
ознайомлює стажиста з правилами внутрішнього службового розпорядку, організаційною структурою Держфінмоніторингу.
за участю керівника стажування складає індивідуальний план стажування;
виконує своєчасно та у повному обсязі завдання, визначені індивідуальним планом стажування;
дотримується правил внутрішнього службового розпорядку Держфінмоніторингу, правил пожежної безпеки, правил етики та культури поведінки.
затверджує індивідуальний план стажування та контролює його виконання;
забезпечує умови, необхідні для проходження стажування;
організовує проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки;
забезпечує стажисту можливість ознайомлення з організацією роботи структурного підрозділу, в якому стажист проходить стажування;
залучає стажиста до діяльності структурного підрозділу, підготовки проектів документів (крім документів, які містять інформацію з обмеженим доступом).
у разі порушення стажистом вимог цього Порядку;
Рішення про припинення стажування оформлюється наказом Держфінмоніторингу.
14. Перед завершенням стажування стажист складає підсумковий звіт про виконання завдань, визначених індивідуальним планом стажування, у довільній формі, засвідчений власним підписом, та надає його на розгляд керівнику стажування.
15. Керівник стажування після подання стажистом підсумкового звіту згідно з пунктом 14 цього Порядку розглядає його та оцінює результати виконання визначених індивідуальним планом стажування завдань за такими критеріями виставлення оцінки: негативно, задовільно, відмінно.
Керівник стажування готує довідку про результати проходження стажування, що містить негативну, задовільну або відмінну оцінку виконання стажистом індивідуального плану стажування та її обґрунтування (додаток 4).
16. Документи про проходження стажування зберігаються у cлужбі управління персоналом Держфінмоніторингу.
17. За проходження стажування оплата стажисту та керівнику стажування не проводиться. Держфінмоніторинг не несе зобов’язань щодо відшкодування стажисту витрат на проїзд до місця стажування і назад, добових та найм житла.
Додаток 1 |
АНКЕТА
кандидата на проходження стажування
Додаток 2 |
ЗАЯВА
на проходження стажування
Додаток 3 |
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН СТАЖУВАННЯ
Додаток 4 |
ДОВІДКА
про результати проходження стажування