Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 499 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 50, ст. 1693; 2020 р., № 79, ст. 2559), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
1. Пункт 5 після слів і цифр “у пунктах 40-46 цього Порядку” доповнити словами і цифрами “, та/або для продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на аукціонах у формі спеціальних сесій з продажу пакетів лотів з урахуванням умов, зазначених у пунктах 47-54 цього Порядку”.
2. Доповнити Порядок розділом такого змісту:
“Порядок проведення спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами
47. Пакети лотів, що пропонуються продавцями для продажу на аукціонах у формі спеціальних сесій з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами, є неподільними.
48. Організатор аукціону проводить спеціальні сесії з продажу пакетів лотів по 100 лотів за двосторонніми договорами із строком виконання (періодом відпуску/відбору електричної енергії) до тридцяти шести місяців (включно).
49. Продавцями на аукціонах у формі спеціальних сесій з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами можуть бути учасники ринку електричної енергії, визначені підпунктом 16 пункту 3 цього Порядку.
50. У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці:
юридичні особи, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі яких належить державі, які є ліцензіатами господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом, які придбавають електричну енергію для власного споживання, утримання та експлуатації об’єктів залізничної інфраструктури, визначених частиною першою статті 10 Закону України “Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування”, а також вокзалів, пішохідних мостів і тунелів, пасажирських платформ та інших об’єктів залізничного транспорту, пов’язаних з обслуговуванням населення; здійснення перевезення пасажирів і вантажів залізничним транспортом (далі - ліцензіати); або
юридичні особи, у яких 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі належить ліцензіатам; або
юридичні особи, у яких 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі належить юридичним особам, у яких 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі належить ліцензіатам.
51. Електрична енергія, що придбавається на спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами, може бути перепродана лише:
1) юридичним особам, зазначеним у пункті 50 цього Порядку;
2) афілійованим особам до ліцензіатів, зазначеним у пункті 50 цього Порядку, для компенсації втрат у власних системах розподілу у разі провадження діяльності з розподілу електричної енергії, крім обсягів, які з цією метою відповідно до норм Закону України “Про ринок електричної енергії” підлягають обов’язковій купівлі такими покупцями на ринку “на добу наперед”;
3) третім особам - у разі, коли придбана електрична енергія є надлишковою для власного споживання, в обсязі не більш як 20 відсотків придбаної на спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.
52. Порядок організації і проведення спеціальних сесій з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами, укладення двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії визначається відповідно до цього Порядку та регламенту аукціону.
53. Покупці, які придбали на спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів електричну енергію, зобов’язані:
1) за результатами проведення спеціальної сесії з продажу пакетів за двосторонніми договорами укласти двосторонні договори купівлі-продажу з продавцями за визначеною на електронному аукціоні ціною;
2) своєчасно та у повному обсязі оплачувати у грошовій формі придбану ними електричну енергію відповідно до укладених з продавцями двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії незалежно від факту її фізичного споживання (умова “take or pay”) на умовах передоплати, визначеної у таких договорах;
3) перерахувати продавцю (через організатора аукціону) гарантійний внесок у грошовій формі та на умовах, в розмірі та строки, що визначені у регламенті аукціону;
4) виконувати інші умови двостороннього договору купівлі-продажу електричної енергії;
5) інформувати щомісяця продавця про обсяги споживання електричної енергії споживачами, зазначеними у пункті 50 цього Порядку, електрична енергія для яких придбавалася за укладеними двосторонніми договорами купівлі-продажу електричної енергії.
54. За результатами проведення спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами організатор аукціону формує аукціонні свідоцтва, на підставі яких між продавцями та покупцями укладаються двосторонні договори купівлі-продажу електричної енергії.”.