Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань державної реєстрації актів цивільного стану
Відповідно до пунктів 3, 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів з питань державної реєстрації актів цивільного стану, що додаються.
2. Адміністратору Державного реєстру актів цивільного стану громадян вжити відповідних заходів, необхідних для реалізації цього наказу.
3. Департаменту приватного права (Ференс О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів з питань державної реєстрації актів цивільного стану
1. У Правилах державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24 грудня 2010 року № 3307/5):
1) у розділі III:
у главі 1:
підпункт «а» пункту 2 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі народження дитини жінкою, яка є громадянкою іноземної держави або особою без громадянства, яка проживає на території України, замість реквізитів паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері, зазначаються відомості про реквізити посвідки на постійне проживання такої жінки. При цьому в графі «Для відміток» актового запису про народження робиться відмітка: «Мати дитини ідентифікована електронною системою охорони здоров’я за даними посвідки на постійне проживання» та зазначаються номер відповідної посвідки та код територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, що оформив посвідку.»;
у пункті 8:
абзац п’ятдесят дев’ятий викласти у такій редакції:
«засобами поштового зв’язку за рахунок заявника:»;
після абзацу шістдесят другого доповнити новим абзацом шістдесят третім такого змісту:
«Обравши спосіб отримання свідоцтва про народження та у випадках, передбачених цими Правилами, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян засобами поштового зв’язку за рахунок заявника та підписавши заяву про державну реєстрацію, заявником уповноважується національний оператор поштового зв’язку на отримання відповідних документів в органі державної реєстрації актів цивільного стану.».
У зв’язку з цим абзаци шістдесят третій-сто тридцять перший вважати абзацами шістдесят четвертим-сто тридцять другим;
в абзаці сто п’ятнадцятому слова «рекомендованим листом» замінити словами «засобами поштового зв’язку»;
доповнити новими абзацами такого змісту:
«Якщо способом отримання свідоцтва про народження та у випадках, передбачених цими Правилами, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян обрано засоби поштового зв’язку, такі документи вкладаються у реєстровані поштові відправлення, які передаються представнику національного оператора поштового зв’язку за умови пред’явлення ним службового посвідчення за накладною, під підпис, до якої додається реєстр поштових відправлень, складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану. Один примірник накладної та реєстру поштових відправлень залишається у матеріалах справи відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
У графі «Для відміток» актового запису цивільного стану зазначається про пересилання свідоцтва засобами поштового зв’язку.»;
абзац четвертий пункту 21 викласти в такій редакції:
«У разі якщо мати та/або батько дитини не можуть подати спільну заяву про державну реєстрацію народження, заявником подається письмова згода батьків (одного з них) про присвоєння дитині прізвища, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально.»;
в абзаці другому пункту 27 слова «дату видачі свідоцтва та» та слово «дитини» виключити;
у главі 4:
у назві глави слова «фізичної особи - громадянина України» виключити;
у пункті 1:
абзаци третій, четвертий після слів «та (або) власне ім’я» доповнити словами «, та (або) по батькові»;
абзац п’ятий після слів «та (або) власного імені» доповнити словами «, та (або) по батькові» та слова «має бути нотаріально засвідченою або прирівняна до нотаріально засвідченої» замінити словами «засвідчується нотаріально»;
2) у додатку 15 до Правил підпункт «д» викласти в такій редакції:
«д) документ, що підтверджує зміну імені
__________________________________________________________________________ ;».
(свідоцтво про зміну імені заявника, якщо раніше здійснювалась державна реєстрація зміни імені)
2. Абзац шостий пункту 3.13 розділу III Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за № 55/18793, після слів «Автономної Республіки Крим» доповнити словами «та міста Севастополя».
3. В Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженій наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року № 1269/5, зареєстрованій у Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за № 691/15382:
1) абзац другий пункту 2.1.8 глави 2.1 розділу II після слів «Автономної Республіки Крим» доповнити словами «та міста Севастополя»;
2) абзац третій пункту 4.5 розділу IV після слів «Автономної Республіки Крим» доповнити словами «та міста Севастополя».