Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 490 від 19.05.2021
№ 1390 від 23.12.2021
№ 1474 від 30.12.2022
№ 853 від 11.08.2023}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
2. Установити, що одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” надається на дітей, народжених починаючи з 24 жовтня 2020 р. включно.
3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
4. Національній соціальній сервісній службі, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити:
{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 490 від 19.05.2021}
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо порядків надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та виплати грошової компенсації її вартості;
організацію надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;
здійснення контролю за своєчасним та адресним наданням одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
1. Цей Порядок визначає механізм планування обсягу, розподілу та надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - “пакунок малюка”).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
заклад охорони здоров’я - пологовий будинок, пологове відділення, перинатальний центр, неонатальний центр тощо незалежно від форми власності та підпорядкування;
отримувач “пакунка малюка” (далі - отримувач) - мати/батько, усиновлювачі, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини.
3. “Пакунок малюка” є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася живонароджена дитина, у разі відсутності обох батьків - родичам, які в установленому порядку забирають дитину із закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини.
4. Право на отримання “пакунка малюка” мають громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні, особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину.
“Пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину.
5. Отримувач може відмовитися від “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я та скористатися правом на отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - грошова компенсація) відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2023 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 69, ст. 2219), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. № 1390.
Інформація про відмову від “пакунка малюка” зазначається отримувачем під час надання йому комплексної електронної публічної послуги “єМалятко” (далі - послуга “єМалятко”) відповідно до Порядку надання комплексної електронної публічної послуги “єМалятко”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 р. № 853 “Деякі питання надання комплексної електронної публічної послуги “єМалятко”, або надається під час звернення до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання /перебування отримувача для отримання грошової компенсації відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2023 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 69, ст. 2219), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. № 1390.
{Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 853 від 11.08.2023}
6. “Пакунок малюка” може видаватися отримувачу:
1) закладом охорони здоров’я при народженні дитини;
2) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення) за місцем проживання/ перебування отримувача у разі:
відсутності “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я;
народження дитини за межами України;
народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;
народження дитини на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях чи тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя (за умови реєстрації місця проживання отримувача на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, або наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).
7. Закладом охорони здоров’я отримувачу видається документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я.
Якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, видається медичною консультативною комісією відповідно до законодавства.
8. Місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення “пакунок малюка” видається на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, в якій зазначається спосіб інформування отримувача про прийняте рішення щодо видачі “пакунка малюка”.
За наявності технічних можливостей “пакунок малюка” може бути надано місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення в межах надання комплексної електронної публічної послуги “єМалятко”.
{Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 853 від 11.08.2023}
Заява з необхідними документами для отримання “пакунка малюка” вважається поданою у разі її прийняття уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - посадова особа виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають таку заяву і документи протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
Посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами для отримання “пакунка малюка”, реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.
Заяви з необхідними документами для отримання “пакунка малюка” (після формування електронної справи) у паперовій формі передаються відповідному місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.
Заява подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.
9. У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач має право звернутися за отриманням “пакунка малюка” до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування протягом року з дня народження дитини.
До заяви про надання “пакунка малюка”, поданої у паперовій або електронній формі, отримувачем додається копія (фотокопія) таких документів:
свідоцтва про народження дитини;
документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.
На заяву про надання “пакунка малюка”, що подається разом із необхідними документами в електронній формі, накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
10. У разі народження дитини за межами України “пакунок малюка” видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, а в разі його відсутності - копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
У разі народження дитини на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях чи тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя “пакунок малюка” видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій формі, копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, за умови реєстрації місця проживання отримувача на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, або наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
11. Місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення:
перевіряє факт неотримання “пакунка малюка” за місцем проживання/перебування або у закладі охорони здоров’я на підставі отриманих відомостей від таких закладів, а також перевіряє факт неотримання “пакунка малюка” у зведеній відомості, отриманій від Нацсоцслужби, відповідно до пункту 20 цього Порядку;
приймає рішення про надання або відмову в наданні “пакунка малюка” протягом одного робочого дня з дня перевірки відомостей про неотримання “пакунка малюка”, але не пізніше ніж через 21 календарний день з дня отримання заяви про надання “пакунка малюка”;
повідомляє отримувачу у спосіб, зазначений у заяві, про прийняте рішення;
видає “пакунок малюка” (у разі його відсутності - в порядку черговості).
Отримувачу може бути відмовлено у наданні “пакунка малюка” у разі подання документів, передбачених пунктами 8-10 цього Порядку, не в повному обсязі.
12. Факт передачі “пакунка малюка” отримувачу фіксується в акті приймання-передачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” згідно з додатком 1.
Зазначений акт складається у двох примірниках, один з яких залишається в отримувача, інший - зберігається у закладі охорони здоров’я або місцевому структурному підрозділі з питань соціального захисту населення, який видав “пакунок малюка”.
Захист персональних даних, зазначених в акті, забезпечується в установленому законодавством порядку.
Якщо в матері новонародженої дитини відсутні документи, що посвідчують особу, заклад охорони здоров’я залучає фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників для надання матері соціальних послуг, зокрема соціального супроводу, представництва інтересів, відповідно до законодавства. При цьому “пакунок малюка” надається батьку або родичам такої дитини, а в разі їх відсутності - матері новонародженої дитини на підставі акта приймання-передачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” згідно з додатком 1.
13. Місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть залучати до видачі “пакунка малюка” фахівця із соціальної роботи, соціального працівника, фахівця громадського об’єднання, благодійної організації, до повноважень яких належить проведення соціальної роботи з сім’ями та дітьми.
14. У разі виявлення невідповідності комплектування “пакунка малюка” переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженому Мінсоцполітики, зокрема неповного комплектування, а також пошкодження товарів, що входять до його складу, закладом охорони здоров’я або місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається відповідний акт у довільній формі, який у триденний строк надсилається Нацсоцслужбі.
Нацсоцслужба вживає відповідних заходів до заміни недоукомплектованого або пошкодженого “пакунка малюка” на повністю укомплектований/цілісний.
15. Планування обсягу потреби в “пакунках малюка”, розподіл “пакунків малюка” між закладами охорони здоров’я та місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення здійснює Нацсоцслужба за поданням місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад (далі - районні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Нацсоцслужба у взаємодії з переможцем конкурентної процедури закупівлі “пакунка малюка” (далі - переможець) організовує та координує здійснення переможцем поставки “пакунків малюка” до закладів охорони здоров’я, місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, зокрема узгоджує дату та час, місце та кількість поставки “пакунків малюка” тощо.
16. Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій для планування обсягу потреби в “пакунках малюка” подають щороку до 5 січня та до 20 червня місцевим та районним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення показники народжуваності в адміністративно-територіальній одиниці, які визначаються на підставі інформації про кількість живонароджених дітей протягом попереднього року та про кількість осіб, які перебувають на обліку у зв’язку з вагітністю, у розрізі адміністративно-територіальних одиниць. При цьому необхідно враховувати орієнтовні показники народжуваності не менш як за два місяці наступного року.
17. Місцеві та районні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
визначають обсяг потреби в “пакунках малюка” щороку відповідно до показників народжуваності в адміністративно-територіальній одиниці за попередній рік з урахуванням загальних тенденцій народжуваності та кількості осіб, які перебувають на обліку у зв’язку з вагітністю, та кількості отримувачів грошової компенсації за попередній період;
подають щороку до 8 січня та до 23 червня Нацсоцслужбі планові показники обсягу потреби в “пакунках малюка” для планування бюджетних коштів на наступний рік.
Нацсоцслужба подає щороку до 10 січня та до 25 червня Мінсоцполітики планові показники обсягу потреби в “пакунках малюка” для планування бюджетних коштів на наступний рік.
18. Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання “пакунка малюка”, здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2020 р. № 1180 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 99, ст. 3208).
19. З метою забезпечення своєчасного визначення та уточнення кількісних показників обсягу потреби в “пакунку малюка” місцеві та районні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення проводять щомісяця моніторинг стану забезпечення отримувачів “пакунка малюка” та подають не пізніше ніж до 5 числа Нацсоцслужбі заявки щодо кількісної потреби в “пакунку малюка” на наступний місяць у розрізі районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, закладів охорони здоров’я у межах адміністративно-територіальних одиниць.
У разі виявлення в місцевих структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, закладах охорони здоров’я недостатньої кількості “пакунку малюка” місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення повідомляють про це протягом трьох робочих днів Нацсоцслужбі.
Нацсоцслужба узагальнює щомісяця до 10 числа отримані від місцевих та районних структурних підрозділів заявки щодо кількісної потреби в “пакунку малюка” на наступний місяць у розрізі районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, закладів охорони здоров’я у межах адміністративно-територіальних одиниць.
20. Заклади охорони здоров’я, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, Нацсоцслужба ведуть облік видачі “пакунка малюка” в паперовій та електронній формі з метою отримання даних про їх наявність, втрату, нестачу, необхідних для організації безперебійного забезпечення отримувачів, здійснення належного контролю за умовами зберігання, видачі, а також для підготовки даних для складення звітності.
Відомість обліку видачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - відомість обліку) згідно з додатком 2 оформляється в паперовій та електронній формі у форматі XLS закладами охорони здоров’я та місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та подається щотижня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Регіональні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення проводять оброблення отриманих від закладів охорони здоров’я, місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення відомостей обліку, зокрема засобами інформаційних систем Мінсоцполітики, та не пізніше ніж через три календарних дні з дня отримання від закладів охорони здоров’я та місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення відомостей обліку надсилають Нацсоцслужбі зведену відомість обліку видачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” згідно з додатком 3.
Місцеві та районні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення складають і подають щомісяця до 10 числа регіональним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення звіт про видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” згідно з додатком 4.
Регіональні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення узагальнюють щомісяця отримані від місцевих та районних структурних підрозділів з питань соціального захисту населення звіти про видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” і подають до 15 числа Нацсоцслужбі узагальнений звіт про видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” згідно з додатком 4.
Нацсоцслужба узагальнює зведені відомості обліку, формує узагальнену відомість за встановленою Нацсоцслужбою формою та надсилає її структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчим органам міських рад до 10, 20 та 30 числа кожного місяця для перевірки перед прийняттям рішення щодо призначення грошової компенсації з метою здійснення належного контролю за цільовим призначенням коштів та унеможливлення отримання і “пакунка малюка”, і грошової компенсації.
Нацсоцслужба формує щокварталу до 10 числа наступного місяця узагальнену квартальну відомість за встановленою Нацсоцслужбою формою та надсилає її Мінсоцполітики з метою здійснення моніторингу видачі “пакунка малюка”.
21. “Пакунок малюка” комплектується згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженим Мінсоцполітики.
Зазначений перелік переглядається Мінсоцполітики не рідше ніж один раз на чотири роки.
22. Контроль за своєчасним та адресним наданням “пакунка малюка” здійснюється Нацсоцслужбою та місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
23. Отримання “пакунка малюка” не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
Вартість отриманого “пакунка малюка” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги та соціальних послуг, що надаються відповідно до законодавства.
24. Місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення формують на кожного отримувача особову справу, в якій зберігаються матеріали, необхідні для надання “пакунка малюка”.
Особові справи отримувачів зберігаються протягом п’яти років.
25. Місцеві, районні та регіональні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та заклади охорони здоров’я зберігають протягом п’яти років акти приймання-передачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, відомості обліку, зведені відомості обліку, звіти про видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
{Порядок в редакції Постанови КМ № 1390 від 23.12.2021}
АКТ
приймання-передачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
{Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 1390 від 23.12.2021}
ВІДОМІСТЬ
обліку видачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
{Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 1390 від 23.12.2021}
ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ
обліку видачі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
{Додаток 3 в редакції Постанови КМ № 1390 від 23.12.2021}
ЗВІТ
про видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
{Додаток 4 в редакції Постанови КМ № 1390 від 23.12.2021}
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Соціальний захист дітей та сім’ї”, для надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - бюджетні кошти).
{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 1474 від 30.12.2022}
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на закупівлю товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, доставку до закладу охорони здоров’я та структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради та оплату винагороди централізованій закупівельній організації.
4. До 31 грудня 2020 р. закупівля товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” організовується та здійснюється Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів у порядку та на умовах, визначених Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 р. № 445, у межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.
5. Починаючи з 1 січня 2021 р. закупівля товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та оплата винагороди централізованій закупівельній організації проводиться в установленому законом порядку.
Організація та проведення конкурентної процедури закупівлі товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та оплата винагороди централізованій закупівельній організації проводиться Мінсоцполітики.
{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1390 від 23.12.2021}
Попередня оплата таких товарів, робіт та послуг здійснюється з урахуванням положень бюджетного законодавства.
Закупівля товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” може здійснюватися також за рахунок коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, іноземних держав і міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших джерел, не заборонених законодавством.
{Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1474 від 30.12.2022}
6. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться в установленому законодавством порядку.
7. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У Порядку надання комплексної послуги “єМалятко”, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 66, ст. 2257; 2020 р., № 10, ст. 384):
1) пункт 1 доповнити абзацами такого змісту:
“надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за місцем проживання або перебування її отримувача;
надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.”;
2) в абзаці першому пункту 6 слова “третім - десятим” замінити словами “третім - дванадцятим”.
{Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 1474 від 30.12.2022}
3. У постанові Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 “Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 69, ст. 2219):
1) у пункті 3:
абзац другий викласти в такій редакції:
“розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;”;
в абзаці четвертому слова і цифри “які народилися у 2020 році” замінити словами і цифрами “які народилися у 2020 році до 23 жовтня включно”;
доповнити пункт абзацами такого змісту:
“виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на дітей, які народилися в період з 24 жовтня 2020 р. до 1 липня 2021 р., проводиться у разі неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі утворення) ради за місцем проживання/перебування новонародженої дитини);
виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на дітей, народжених починаючи з 1 липня 2021 р., проводиться за бажанням отримувача замість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.”;
2) у Порядку та умовах реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2021 роках”, затверджених зазначеною постановою:
у пункті 4:
підпункт 1 доповнити абзацом такого змісту:
“дитячих ходунків, дитячих колясок;”;
пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:
“Грошова компенсація призначається в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі утворення) ради за місцем проживання/перебування новонародженої дитини).”;
пункт 7 доповнити абзацом такого змісту:
“За наявності технічних можливостей грошову компенсацію може бути надано в межах надання комплексної послуги “єМалятко” відповідно до Порядку надання комплексної послуги “єМалятко”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 66, ст. 2257; 2020 р., № 10, ст. 384).”;
у підпункті 7 пункту 8 та підпункті 6 пункту 9 слова і цифри “(у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році)” виключити;
абзац третій пункту 13 викласти в такій редакції:
“перевіряють видачу одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за місцем проживання або місцем перебування отримувача;”.