Про внесення змін до Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 82, ст. 3005; 2015 р., № 22, ст. 601; 2016 р., № 47, ст. 1708; 2019 р., № 90, ст. 3000), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади
1. Пункт 7 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Єдині (цілісні) майнові комплекси підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління органу виконавчої влади, що припиняється в результаті реорганізації внаслідок злиття, приєднання, поділу або перетворення, а також повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі господарських організацій, передаються правонаступнику за відповідним рішенням Кабінету Міністрів України.”.
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим.
2. Доповнити Порядок пунктом 121 такого змісту:
“121. У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про передачу повноважень і функцій від одного органу виконавчої влади до іншого без утворення нового органу здійснення органом виконавчої влади переданих йому повноважень і функцій починається через 60 календарних днів з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про внесення відповідних змін до положення про такий орган.
Орган виконавчої влади, повноваження і функції якого передаються іншому органу виконавчої влади, продовжує їх здійснення протягом 60 календарних днів з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України, зазначеним в абзаці першому цього пункту.
Якщо орган виконавчої влади може приступити до здійснення переданих йому повноважень і функцій раніше настання строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту, такий орган видає наказ про початок здійснення відповідних повноважень та виконання відповідних функцій, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті. У такому наказі зазначається інформація про дату початку здійснення відповідних повноважень і виконання відповідних функцій. Інформація про видання зазначеного наказу надсилається органу виконавчої влади, повноваження та функції якого передаються.”.
3. В абзаці п’ятому пункту 15 слова “Мінекономіки, ДФС” замінити словом “ДПС”.
1) в абзаці першому слова “Мінекономіки, ДФС” замінити словом “ДПС”;
2) абзац другий викласти в такій редакції:
“У складі комісії з припинення органу виконавчої влади за рішенням голови комісії визначаються заступники голови комісії - представники органу виконавчої влади, що припиняється, або утвореного органу виконавчої влади, або органу виконавчої влади, до якого переходять права та обов’язки органу виконавчої влади, що припиняється, один з яких за рішенням голови комісії у разі його відсутності чи неможливості здійснювати ним свої повноваження з інших причин виконує обов’язки голови комісії.”.
5. У підпункті 3 пункту 22 слова “, визначеному Кабінетом Міністрів України” замінити словами “управління, якому передано повноваження та функції органу виконавчої влади, що ліквідується”.