Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 360 “Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування кондиціонерів повітря” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 45, ст. 1401) і від 27 лютого 2019 р. № 153 “Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 21, ст. 727) зміни, що додаються.
2. Внести до Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для телевізорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 735 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 66, ст. 2295), зміни, що додаються до оригіналу.
3. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування, крім пункту 2 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності з дня опублікування цієї постанови.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 360 і від 27 лютого 2019 р. № 153
1. У Технічному регламенті енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 360 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 45, ст. 1401):
1) пункти 13 і 14 викласти в такій редакції:
“13. Енергетична етикетка для кондиціонерів повітря, крім одноканальних та двоканальних, встановлена додатком 2, застосовується таким чином:
для кондиціонерів повітря, крім одноканальних та двоканальних, які введені в обіг з дня набрання чинності цим Технічним регламентом, енергетична етикетка з класами енергоефективності A++, A+, A, B, C, D, E повинна відповідати вимогам пункту 1 додатка 2 (для реверсивних кондиціонерів), пункту 5 додатка 2 (для кондиціонерів, які охолоджують повітря) і пункту 9 додатка 2 (для кондиціонерів, які обігрівають повітря);
для кондиціонерів повітря, крім одноканальних та двоканальних, які введені в обіг з 1 січня 2019 р., енергетична етикетка з класами енергоефективності A+++, A++, A+, A, B, C, D повинна відповідати вимогам пункту 2 додатка 2 (для реверсивних кондиціонерів), пункту 6 додатка 2 (для кондиціонерів, які охолоджують повітря) і пункту 10 додатка 2 (для кондиціонерів, які обігрівають повітря).
14. Енергетична етикетка для одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря, які введені в обіг з дати набрання чинності цим Технічним регламентом, з класами енергоефективності A+++, A++, A+, A, B, C, D повинна відповідати вимогам пункту 13 додатка 2 (для реверсивних одноканальних та двоканальних кондиціонерів), пункту 16 додатка 2 (для одноканальних та двоканальних кондиціонерів, які охолоджують повітря) і пункту 19 додатка 2 (для одноканальних та двоканальних кондиціонерів, які обігрівають повітря).”;
2) у додатку 2 до Технічного регламенту:
пункт 1 викласти в такій редакції:
“1. Вигляд енергетичної етикетки для реверсивних кондиціонерів повітря з класами енергоефективності від A++ до E (крім одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря).
пункт 2 викласти в такій редакції:
“2. Вигляд енергетичної етикетки для реверсивних кондиціонерів повітря з класами енергоефективності від A+++ до D (крім одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря).
пункт 4 викласти в такій редакції:
“4. Енергетична етикетка для реверсивних кондиціонерів повітря оформляється за таким зразком (крім одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря).
пункт 9 викласти в такій редакції:
“9. Вигляд енергетичної етикетки для кондиціонерів повітря, які лише обігрівають повітря, з класами енергоефективності від A++ до E (крім одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря).
пункт 10 викласти в такій редакції:
“10. Вигляд енергетичної етикетки для кондиціонерів повітря, які лише обігрівають повітря, з класами енергоефективності від A+++ до D (крім одноканальних та двоканальних кондиціонерів повітря).
пункт 12 викласти в такій редакції:
“12. Енергетична етикетка для кондиціонерів повітря, які лише обігрівають повітря оформляється за таким зразком.
2. У Технічному регламенті щодо вимог до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. № 153 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 21, ст. 727):
1) абзаци другий і третій пункту 2 викласти в такій редакції:
“циркуляційні насоси для питної води, за винятком тих, що стосуються інформаційних вимог, визначених в абзаці п’ятому пункту 2 додатка 1;
циркуляційні насоси, інтегровані в пристрої та введені в обіг не пізніше 1 січня 2029 р. для заміни ідентичних циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої та введених в обіг не пізніше 12 вересня 2022 р., за винятком тих, що стосуються інформаційних вимог, визначених в абзаці шостому пункту 2 додатка 1.”;
2) у додатку 1 до Технічного регламенту:
у пункті 1 і абзаці першому пункту 2 слова “Не пізніше ніж через один рік” замінити словами “Через три роки”;
абзац шостий пункту 2 викласти в такій редакції:
“на циркуляційних насосах, інтегрованих у пристрої та введених в обіг не пізніше 1 січня 2029 р. для заміни ідентичних циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої та введених в обіг не пізніше 12 вересня 2022 р., або на їх упаковці має бути чітко зазначено, для якого пристрою (пристроїв) вони призначені.”.