open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Попередня

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 25 червня 2020 року № 113

Про Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу обласних, районних, міських, районних у містах (у містах з районним поділом), селищних та сільських виборчих комісій

Відповідно до статті 34, частин першої - восьмої, десятої - шістнадцятої статті 203, частини третьої статті 216 Виборчого кодексу України, керуючись статтями 11 - 13, пунктами 1, 4 статті 17, пунктами 2, 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Встановити Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу обласних, районних, міських, районних у містах (у містах з районним поділом), селищних та сільських виборчих комісій (додається).

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії:

від 10 серпня 2015 року № 163 "Про Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій з виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних міських голів та старост сіл, селищ";

від 28 серпня 2015 року № 203 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року № 163".

3. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій після сформування їх нового складу.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії



О.ДІДЕНКО


Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 25 червня 2020 року № 113

ПОРЯДОК
проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу обласних, районних, міських, районних у містах (у містах з районним поділом), селищних та сільських виборчих комісій

Цей Порядок відповідно до частини третьої статті 203 Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) визначає механізм проведення жеребкування щодо включення кандидатур від місцевих організацій політичних партій (далі - організації партій) до складу обласних, районних, міських (у тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах (у містах з районним поділом), селищних та сільських виборчих комісій (далі - територіальні виборчі комісії).

1. Склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку організацій партій (з урахуванням обмежень, установлених частиною третьою статті 216 Кодексу) у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб.

2. Право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають:

1) організація партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання;

2) зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці організація партії.

3. Склад територіальних виборчих комісій формується:

1) обласної, районної (крім районних в Автономній Республіці Крим), міської (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя), районної у містах Києві, Севастополі виборчої комісії - Центральною виборчою комісією не пізніш як за 48 днів до дня виборів за поданнями обласних, районних, міських (у містах обласного значення, містах Києві, Севастополі), районних у містах Києві, Севастополі організацій партій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, що вносяться не раніше ніж за 60 днів та не пізніш як за 53 дні до дня виборів;

2) районної (районів в Автономній Республіці Крим), міської (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) виборчої комісії - виборчою комісією Автономної Республіки Крим не пізніш як за 51 день до дня виборів за поданнями районних (у районах в Автономній Республіці Крим), міських (у містах республіканського в Автономній Республіці Крим значення) організацій партій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, що вносяться не пізніш як за 53 дні до дня виборів;

3) міської (крім міст обласного значення, міст Києва, Севастополя, міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення, міст, до складу яких входить інше місто, селище, село), сільської, селищної виборчої комісії - районною виборчою комісією не пізніш як за 42 дні до дня виборів за поданнями районних організацій партій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, що вносяться не пізніш як за 45 днів до дня виборів;

4) районної в місті (у містах з районним поділом, крім міст Києва та Севастополя) виборчої комісії - міською виборчою комісією не пізніш як за 42 дні до дня виборів за поданнями міських організацій партій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, що вносяться не пізніш як за 45 днів до дня виборів;

5) міської, селищної, сільської (міста, селища, села, що входить до складу іншого міста) виборчої комісії - міською виборчою комісією міста, до складу якого входить відповідне місто, селище, село, не пізніш як за 42 дні до дня виборів за поданнями міських організацій партій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, а в разі їх відсутності - за поданнями організацій цих партій вищого рівня, що вносяться не пізніш як за 45 днів до дня виборів.

4. Подання щодо кандидатур до складу територіальних виборчих комісій подаються до відповідної виборчої комісії, яка формує їх склад, за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 21 лютого 2020 року № 50 "Про форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ" (додатки 1 - 6).

5. У разі невідповідності кандидатур, внесених до складу територіальної виборчої комісії вимогам, зазначеним у частинах першій - третій, шостій статті 34 Кодексу з урахуванням положень статті 7 Кодексу, а також у разі невідповідності внесеного подання щодо кандидатур до складу територіальних виборчих комісій та доданих до нього документів вимогам частин другої - восьмої, десятої, одинадцятої статті 203 Кодексу внесені кандидатури вважаються відхиленими. Технічні описки та неточності, допущені в поданні щодо кандидатур до складу територіальних виборчих комісій та доданих до нього документів, не є підставою для відхилення внесених кандидатур.

Рішення щодо відхилення кандидатур не приймається.

6. За наявності відповідного подання та за умови його відповідності вимогам Кодексу до складу територіальної виборчої комісії включаються:

не більше ніж по одній кандидатурі від суб’єкта подання, зазначеного в підпункті 1 пункту 2 цього Порядку, - обов’язково;

по одній кандидатурі від суб’єктів подання, зазначених у підпункті 2 пункту 2 цього Порядку, - шляхом жеребкування.

7. Жеребкування до складу відповідних територіальних виборчих комісій проводиться виборчою комісією, яка формує їх склад (пункт 3 цього Порядку) (далі - виборча комісія), на її засіданні після закінчення кінцевого строку внесення подань щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій та до формування складу таких комісій.

8. Кількість вакантних місць, на які включаються кандидатури шляхом жеребкування (далі - вакантні місця), встановлюється знаходженням різниці між максимально можливою кількістю членів відповідної територіальної виборчої комісії, передбаченою частиною першою статті 203 Кодексу (пункт 1 цього Порядку), та кількістю кандидатур, які включаються до складу територіальної виборчої комісії, обов’язково.

9. Жеребкування проводиться в разі, якщо кількість внесених кандидатур, які відповідають вимогам Кодексу і можуть включатися до складу відповідної територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування, є більшою, ніж кількість вакантних місць у складі територіальної виборчої комісії.

10. Жеребкування не проводиться в разі, якщо кількість внесених кандидатур, які запропоновані до складу територіальної виборчої комісії, відповідають вимогам Кодексу та можуть бути включені до складу територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування, дорівнює або є меншою, ніж кількість вакантних місць у складі відповідної територіальної виборчої комісії.

11. Для проведення жеребкування окремо для кожної територіальної виборчої комісії складається у вигляді таблиці список кандидатур, які відповідають вимогам Кодексу та можуть бути включені до її складу шляхом жеребкування. До такого списку в алфавітному порядку включаються кандидатури із зазначенням порядкового номера кожної з них, їх прізвищ, власних імен (усіх власних імен), по батькові (за наявності), повної назви організації партії, яка подала цю кандидатуру. У разі коли дві або більше кандидатури мають однакові прізвища, власні імена (усі власні імена), по батькові (за наявності), такі кандидатури включаються до списку в порядку зростання дати їх народження. Список також містить графу для фіксації результатів жеребкування шляхом проставлення проти кандидатур, які включаються до складу комісії за результатами жеребкування, відмітки про включення такої кандидатури до складу комісії.

Виборча комісія, яка формує склад територіальних виборчих комісій, забезпечує можливість ознайомлення представників суб’єктів подання кандидатур із відповідними списками.

12. Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, який дає змогу провести жеребкування (далі - пристрій), з використанням однакових за розміром та кольором аркушів паперу, карток, кульок тощо (далі - жеребки) з нанесенням на кожному жеребку одного з порядкових номерів згідно зі списком кандидатур, які відповідають вимогам Кодексу та можуть бути включені до складу територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування.

Перед початком жеребкування виборча комісія визначає територіальну виборчу комісію, до складу якої згідно зі списками кандидатур, які відповідають вимогам Кодексу та можуть бути включені до її складу шляхом жеребкування, складеними відповідно до пункту 11 цього Порядку, подано для включення найбільшу кількість кандидатур. Необхідна кількість жеребків повинна дорівнювати кількості кандидатур, запропонованих для включення до складу такої територіальної виборчої комісії.

Якщо жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою, жеребкування може проводитися за допомогою пристрою з прозорого матеріалу.

Якщо жеребки виготовляються у спосіб, що дає можливість ознайомитися з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою, жеребкування проводиться за допомогою пристрою з непрозорого матеріалу.

Види матеріалу пристрою (прозорий чи непрозорий) та жеребків для проведення жеребкування визначаються виборчою комісією до її засідання, на якому відбувається жеребкування.

13. Територіальною виборчою комісією до проведення процедури жеребкування протокольним рішенням визначаються:

член комісії для фіксування результатів жеребкування;

член комісії або особа з числа залучених працівників для діставання жеребків із пристрою, оголошення та демонстрації присутнім на засіданні комісії нанесеного на кожному жеребку порядкового номера;

член комісії або особа з числа залучених працівників для виконання технічної роботи (вкидання жеребків у пристрій, його обертання, розкриття конвертів тощо);

два члени комісії для опрацювання результатів жеребкування.

14. Перед початком жеребкування голова (головуючий на засіданні) виборчої комісії (чи за його дорученням - інший член комісії) оголошує: максимальний граничний склад кожної територіальної виборчої комісії, у якому буде сформовано її склад, кількість кандидатур, які включаються до складу територіальної виборчої комісії обов’язково, та кількість кандидатур, які за результатами розгляду подань можуть бути включені до складу територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування.

Жеребки поміщаються в пристрій для жеребкування та перемішуються. При цьому присутні на засіданні комісії представники суб’єктів подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій перед поміщенням жеребків у пристрій можуть їх оглянути.

За дорученням голови (головуючого на засіданні) виборчої комісії член цієї комісії або особа з числа залучених працівників (працівник Секретаріату Центральної виборчої комісії) дістає з пристрою жеребок і розпаковує його, якщо жеребок запакований, демонструючи та оголошуючи нанесений на ньому номер.

Такі номери заносяться членом територіальної виборчої комісії (працівником Секретаріату Центральної виборчої комісії) до відповідної відомості в порядку визначеної жеребкуванням черговості.

15. Процедура жеребкування проводиться один раз щодо всіх територіальних виборчих комісій одночасно. Після діставання із пристрою для жеребкування останнього жеребка та його розпакування, якщо жеребок запакований, згідно з установленою жеребкуванням черговістю визначається послідовність включення кандидатур до складу кожної територіальної виборчої комісії.

Особи, які внесені до списків кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, складеними відповідно до пункту 11 цього Порядку, під номерами, зазначеними у відомості, підлягають включенню до складу територіальних виборчих комісій у черговості, визначеній жеребкуванням.

Для цього два визначені для опрацювання результатів жеребкування члени територіальної виборчої комісії (працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії) послідовно щодо кожної територіальної виборчої комісії в порядку черговості, визначеної жеребкуванням, встановлюють у списку кандидатур до складу відповідної комісії наявність кандидатури за відповідним номером і в графі для фіксації результатів жеребкування проти зазначеної кандидатури роблять відповідну відмітку.

Після заповнення всіх вакантних місць у складі відповідної територіальної виборчої комісії список передається голові (головуючому на засіданні) виборчої комісії, який оголошує прізвища осіб, які включаються до складу комісії за результатами жеребкування, зазначаючи суб’єктів їх подання.

Під час оголошення головуючим списку кандидатур, які включаються до складу однієї територіальної виборчої комісії, процедура опрацювання результатів жеребкування членами виборчої комісії (працівниками Секретаріату Центральної виборчої комісії) продовжується щодо наступних комісій.

Така процедура повторюється стосовно кожної територіальної виборчої комісії і завершується після заповнення вакантних місць у всіх територіальних виборчих комісіях.

Центральна виборча комісія може визначати кандидатури, які включаються до складу територіальних виборчих комісій, з використанням інформаційно-аналітичної системи "Місцеві вибори" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори".

16. Визначені за результатами жеребкування кандидатури підлягають включенню до відповідних територіальних виборчих комісій під час формування їх складу.

17. Після закінчення процедури жеребкування виборча комісія щодо кожної територіальної виборчої комісії складає список осіб, які включаються до її складу. До таких списків включаються особи, що підлягають обов’язковому включенню до складу територіальних виборчих комісій (за умови наявності відповідних подань та їх відповідності встановленим Кодексом вимогам - не більше ніж по одній кандидатурі від організацій партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання), та особи, визначені шляхом жеребкування. Особи, внесені до таких списків, підлягають включенню до складу територіальних виборчих комісій під час їх формування.

Одночасно з формуванням кожної територіальної виборчої комісії виборча комісія призначає від різних суб’єктів подання кандидатур до її складу, зазначених у пункті 2 цього Порядку, керівний склад територіальної виборчої комісії - голову, заступника голови, секретаря територіальної виборчої комісії.

При цьому в разі, якщо до складу територіальної виборчої комісії включено дві особи від однієї організації партії (не більше ніж по одній кандидатурі від організації цієї партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, та зареєстрованої в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці організації цієї партії), ці особи не можуть бути одночасно призначені на керівні посади в такій територіальній виборчій комісії.

18. У разі проведення жеребкування щодо однієї територіальної виборчої комісії визначення кандидатур до її складу припиняється після заповнення всіх вакантних місць у цій комісії. Для цього із пристрою дістаються жеребки (окремо по одному) у кількості, що дорівнює кількості вакантних місць у складі територіальної виборчої комісії, та в разі, якщо жеребки запаковані, такі жеребки розпаковуються, демонструються та оголошуються нанесені на них номери, які вносяться до відповідної відомості в порядку визначеної жеребкуванням черговості.

Після цього з пристрою дістаються всі інші жеребки (якщо вони запаковані - без розпаковування) та вкладаються в окремий конверт (пакет), який запаковується та скріплюється печаткою виборчої комісії.

На вимогу присутніх на засіданні виборчої комісії представників суб’єктів подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії запаковані жеребки можуть розпаковуватися та оголошуватися нанесені на них порядкові номери.

19. Результати жеребкування вносяться до протоколу засідання виборчої комісії.

Секретар
Центральної виборчої комісії



О.ГАТАУЛЛІНА

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: