Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 960 і від 15 листопада 2019 р. № 1177
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 960 “Деякі питання проведення заходів офіційного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту)” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 92, ст. 3048) і від 15 листопада 2019 р. № 1177 “Деякі питання реалізації Закону України “Про карантин рослин” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 12, ст. 472) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 960 і від 15 листопада 2019 р. № 1177
1. У розділі 1 переліку товарів, які в разі ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 960:
“3002 90 50 00, | Виключно живі фітопатогенні бактерії, грибки та віруси рослин для науково-дослідних цілей” |
2. У постанові Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. № 1177:
1) у Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України “Про карантин рослин”, контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів), затвердженому зазначеною постановою:
третє речення пункту 26 викласти в такій редакції: “На вимогу державного фітосанітарного інспектора фахівцями фітосанітарної лабораторії приватної форми власності надається копія акта відбору зразків, арбітражних зразків (далі - акт відбору) (додаток 6) і матеріали фото- та відеофіксації, які стосуються такого відбору зразків.”;
пункт 28 викласти в такій редакції:
“28. У разі неможливості формування рівноцінних за розміром і характеристиками зразка та арбітражного зразка арбітражний зразок не формується. Інформація про це зазначається в акті відбору/акті про проведення фітосанітарних процедур.”;
абзац перший пункту 29 викласти в такій редакції:
“29. Зразок, арбітражний зразок, а також зразок-документ запаковуються в окремі сейф-пакети.”;
пункт 88 виключити;
пункт 90 викласти в такій редакції:
“90. Проведення знезараження об’єктів регулювання та/або об’єктів хімічним методом обробки на території України здійснюється препаратами, які внесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, та особами, які мають:
посвідчення і допуск, видані Держпродспоживслужбою, відповідно до Закону України “Про захист рослин”;
наряд на виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами, виданий організатором робіт із знезараження;
у випадку використання небезпечних речовин 1 або 2 класу небезпеки, коли значення сумарної маси небезпечної або декількох небезпечних речовин, що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об’єкті, дорівнює або перевищує встановлений норматив порогової маси небезпечних речовин, визначений відповідно до Закону України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”, - дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, визначений відповідно до Закону України “Про охорону праці”.
Копії зазначених документів подаються відповідному територіальному органу Держпродспоживслужби, державні фітосанітарні інспектори якого здійснюють організацію та контроль за знезараженням об’єктів регулювання та/або об’єктів, одноразово на строк їх дії.
Копія наряду на виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами, виданого організатором робіт із знезараження, може подаватися безпосередньо державному фітосанітарному інспектору, що здійснює організацію та контроль за знезараженням об’єктів регулювання та/або об’єктів.”;
у додатках до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України “Про карантин рослин”, контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів):
додаток 2 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
“назви фітосанітарних процедур;”.
У зв’язку з цим абзаци третій - дванадцятий вважати відповідно абзацами четвертим - тринадцятим;
додаток 6 викласти в такій редакції:
“Додаток 6 |
АКТ
відбору зразків”;
2) у переліку об’єктів регулювання для цілей контролю за переміщенням територією України, затвердженому зазначеною постановою:
“3002 90 50 00, | Живі фітопатогенні бактерії, грибки та віруси рослин для науково-дослідних цілей” |
3) у переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, затвердженому зазначеною постановою:
“3002 90 50 00, | Живі фітопатогенні бактерії, грибки та віруси рослин для науково-дослідних цілей | усі країни світу” |
4) у розділі 1 переліку об’єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу, та критерії вибірковості контролю, затвердженого зазначеною постановою:
“1210 | Шишки хмелю, сухі, подрібнені або неподрібнені, розмелені або у вигляді гранул (крім лупуліну)” |
“1211 | Рослини, частини рослин, насіння та плоди, які використовуються в основному у парфумерії, медицині або для боротьби з комахами, паразитами тощо, свіжі, порізані або непорізані, подрібнені або неподрібнені, мелені або немелені |
1211 | Рослини, частини рослин, насіння та плоди, які використовуються в основному у парфумерії, медицині або для боротьби з комахами, паразитами тощо, сушені, порізані або непорізані, подрібнені або неподрібнені, мелені або немелені”; |