Деякі питання надання послуг посередництва (медіації) адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу
З метою запровадження відновних підходів у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми, забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, а також забезпечення реалізації пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину” на базі системи надання безоплатної правової допомоги до законодавчого врегулювання відповідних питань Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства юстиції щодо залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги посередника із числа адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, що пройшли навчання з реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, для врегулювання конфлікту між такими неповнолітніми та потерпілими шляхом укладення угоди про застосування зазначеної Програми. Такі посередники залучаються на підставі укладених договорів та доручення центру для проведення медіації.
2. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 130 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 19, ст. 640), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 130
1. Пункт 3 доповнити підпунктом 5 такого змісту:
“5) оплата послуг та відшкодування витрат посередників, які залучаються центрами із числа адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, що пройшли навчання з реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, для врегулювання конфлікту між такими неповнолітніми та потерпілими шляхом укладення угоди про застосування зазначеної Програми (далі - медіація).”;
2. Доповнити Порядок пунктом 52 такого змісту:
“52. Оплата послуг посередників за рахунок бюджетних коштів, передбачена підпунктом 5 пункту 3 цього Порядку, здійснюється центрами в розмірі 5 відсотків місячного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, за годину підготовки та проведення медіації, у тому числі спілкування з підозрюваним та потерпілим.
Підставою для оплати послуг є доручення центру для проведення медіації, акт про надання послуг та/або надання документів, що підтверджують надання послуг.
За наявності підтвердних документів центрами відшкодовуються посередникам витрати, пов’язані з підготовкою та проведенням медіації, на:
проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного, залізничного у м’яких вагонах поїздів, морського та річкового). Документами, що підтверджують використання транспорту загального користування, є відповідні проїзні квитки та/або квитанції (чеки) про сплату вартості проїзду;
придбання пально-мастильних матеріалів відповідно до нормативів, визначених для бюджетних установ, у разі використання власного транспортного засобу у сільській місцевості або за відсутності сполучення транспортом загального користування з урахуванням відстані від місця проживання адвоката або його робочого місця до місця надання правової допомоги та в зворотному напрямку. Для моделей (модифікацій) автомобілів, що не передбачені зазначеними нормативами, допускається застосування технологічних норм, наведених у документації заводу, - виробника автомобіля, зокрема розміщених на офіційних веб-сайтах дистриб’ютора чи уповноваженого дилера таких моделей автомобілів в Україні.
Документами, що підтверджують використання власного транспортного засобу, є копії реєстраційного документа на такий транспортний засіб чи документа, що підтверджує право користування ним (якщо в реєстраційному документі зазначений інший власник), посвідчення водія, а також копія квитанції (чека) на придбання пально-мастильних матеріалів на загальну суму не менше, ніж та, що підлягає відшкодуванню. Пально-мастильні матеріали повинні бути придбані до моменту видання відповідного доручення для проведення медіації, але не раніше ніж за 30 днів або протягом дії відповідного доручення.”.