Про виділення коштів для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 392 від 20.05.2020
№ 1036 від 26.10.2020}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Виділити Міністерству охорони здоров’я 100000 тис. гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень на безповоротній основі (видатки розвитку).
2. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень, що додається.
Міністерству охорони здоров’я - погодження виділення бюджетних коштів, передбачених пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - після зазначеного погодження відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
ПОРЯДОК
використання коштів, виділених для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою “Придбання апаратів штучної вентиляції легень за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОЗ.
Одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство “Медичні закупівлі України”, що належить до сфери управління МОЗ і одержує після виконання вимог пункту 4 цього Порядку бюджетні кошти для здійснення заходів, передбачених пунктом 3 цього Порядку, на яке не поширюються вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів.
{Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 392 від 20.05.2020}
3. Бюджетні кошти спрямовуються на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень для надання допомоги пацієнтам з гострим респіраторним дистрес-синдромом внаслідок гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
4. Порядок взаємодії між МОЗ як головним розпорядником бюджетних коштів та одержувачем бюджетних коштів, медико-технічні вимоги до товарів і послуг, які є предметом закупівлі, затверджуються наказом МОЗ в установленому порядку.
{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 1036 від 26.10.2020}
5. МОЗ здійснює розподіл апаратів штучної вентиляції легень між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрацій для забезпечення закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, пропорційно кількості госпіталізованих пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, станом на 1 число місяця, в якому буде здійснено поставку апаратів штучної вентиляції легень постачальником.
Перелік закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, затверджується керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
6. Мережа закладів охорони здоров’я, в які здійснюється розподіл апаратів штучної вентиляції легень, визначається МОЗ.
7. Закупівля апаратів штучної вентиляції легень за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
{Абзац другий пункту 7 виключено на підставі Постанови КМ № 1036 від 26.10.2020}
Попередня оплата проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства. У договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти може передбачатися попередня оплата на строк не більше двох місяців.
{Абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 392 від 20.05.2020}
8. МОЗ забезпечує використання коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, не допускаючи наявності кредиторської заборгованості на 30 день з дня відміни дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, та про отримані (створені) активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
11. МОЗ подає щомісяця до 5 числа Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.