Про визначення питань, що належать до компетенції віце-прем’єр-міністрів України
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 852 від 09.09.2020}
Відповідно до статей 42 і 43 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Визначити питання, що належать до компетенції віце-прем’єр-міністрів України, згідно з додатком 1.
2. Установити, що в разі відсутності:
Прем’єр-міністра України його повноваження здійснює Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій;
віце-прем’єр-міністрів України їх повноваження здійснюють посадові особи згідно з додатком 2.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
ПИТАННЯ,
що належать до компетенції віце-прем’єр-міністрів України
1. Віце-прем’єр-міністри України відповідно до статті 43 Закону України “Про Кабінет Міністрів України”:
забезпечують виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, інших покладених на Кабінет Міністрів України завдань і повноважень у відповідних напрямах діяльності;
забезпечують підготовку питань для розгляду на засіданнях Кабінету Міністрів України, попередньо розглядають і погоджують проекти законів, актів Президента України, що готуються Кабінетом Міністрів України, та проекти відповідних актів Кабінету Міністрів України, сприяють узгодженню позицій між членами Кабінету Міністрів України, вносять пропозиції щодо порядку денного засідань Кабінету Міністрів України;
забезпечують взаємодію Кабінету Міністрів України з Президентом України та Верховною Радою України з питань діяльності Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади;
беруть участь у розгляді питань на засіданнях Кабінету Міністрів України, мають право бути присутніми на засіданнях Верховної Ради України та її органів, брати участь у роботі колегій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, у засіданнях Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
за рішенням Кабінету Міністрів України здійснюють керівництво консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, що утворюються Кабінетом Міністрів України;
представляють в установленому порядку Кабінет Міністрів України у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;
ведуть переговори і підписують міжнародні договори України відповідно до наданих їм повноважень;
здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
2. До компетенції Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резнікова О.Ю. належать питання щодо:
відновлення об’єктів промисловості, соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем життєзабезпечення в населених пунктах Донецької та Луганської областей, що зазнали пошкоджень у зв’язку з проведенням операції об’єднаних сил;
забезпечення розвитку промисловості Донецької та Луганської областей;
захисту прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя;
організації роботи з формування і реалізації державної політики з питань національної єдності та територіальної цілісності, тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя;
координації роботи з реалізації державної політики з питань організації гуманітарного розмінування, відновлення, розвитку, будівництва, реконструкції та модернізації соціально-економічної, житлово-комунальної, громадської, інженерно-транспортної, енергетичної та інвестиційної інфраструктури в межах, віднесених до його компетенції;
тимчасово окупованих територій України та населення, що на них проживає, кінцевою метою якої є їх реінтеграція в єдиний конституційний простір України;
внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України, сприяння реалізації їх прав і свобод та створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання після відновлення конституційного простору України (реінтеграція) або інтеграції за новим місцем проживання в Україні;
соціального захисту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, а також соціального захисту осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
збереження психічного здоров’я ветеранів та членів їх сімей;
застосування норм міжнародного гуманітарного права на території України;
розбудови миру, відновлення та розвитку Донецької та Луганської областей;
загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування;
сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми, відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою;
пенсійного забезпечення громадян, моніторингу фінансових ресурсів для своєчасного забезпечення виплати пенсій та допомоги;
забезпечення взаємодії органів виконавчої влади з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національною тристоронньою соціально-економічною радою;
державної інформаційної політики з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, державної політики у сферах інформаційного суверенітету та інформаційної безпеки України;
{Абзац двадцять третій пункту 2 в редакції Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
забезпечення взаємодії органів виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги;
{Абзац двадцять п'ятий пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
інші питання за відповідними напрямами діяльності.
3. До компетенції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанішиної О.В. належать питання щодо:
{Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
провадження зовнішньополітичної діяльності держави;
проведення зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на розвиток політичних, економічних, гуманітарних, правових, наукових та інших зв’язків з іноземними державами, міжнародними організаціями, та проведення аналізу відповідних тенденцій;
забезпечення дипломатичними засобами захисту та зміцнення незалежності, державного суверенітету, безпеки, територіальної цілісності та непорушності державного кордону, національних інтересів;
сприяння входженню України до світового інформаційного простору, піднесенню її міжнародного авторитету, формуванню позитивного іміджу держави як надійного і передбачуваного партнера;
розвитку зв’язків із закордонними українцями;
розвитку дипломатичної служби України;
координації діяльності центральних органів виконавчої влади та інших органів державної влади:
- у сфері європейської інтеграції та представлення позиції України у відносинах з Європейським Союзом, а також координації виконання Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами - членами, з іншої сторони (далі - Угода), та іншими міжнародними угодами і домовленостями між Україною та ЄС, зокрема в частині створення і функціонування зони вільної торгівлі та секторального співробітництва;
- у сфері євроатлантичної інтеграції та представлення позиції Української Сторони у відносинах між Україною та Організацією Північноатлантичного договору (НАТО);
координації діяльності заступників керівників центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких віднесені питання ЄС та НАТО;
погодження кандидатів на посади заступників міністрів з питань європейської інтеграції, кандидатів на посади заступників голів обласних державних адміністрацій, до компетенції яких віднесені питання ЄС та НАТО, та координації їх діяльності;
провадження державної політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;
координації взаємодії центральних органів виконавчої влади в рамках забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;
- розроблення, моніторингу та оцінювання результатів виконання річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО;
- взаємодії із штаб-квартирою НАТО, Представництвом НАТО в Україні, іншими агенціями НАТО, а також з посольствами держав - членів та країн - партнерів НАТО, акредитованими в Україні;
- роботи, пов’язаної із створенням в Україні Національної системи стійкості відповідно до критеріїв і практик НАТО;
координації роботи, пов’язаної із забезпеченням діяльності Платформи Україна - НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні;
спрямування роботи органів виконавчої влади з підготовки матеріалів з відповідних питань до засідань комітетів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України;
організації роботи центральних органів виконавчої влади з формування позиції України в органах Ради Європи;
організації та координації роботи центральних органів виконавчої влади з ефективного використання та залучення міжнародної технічної допомоги, отриманої від міжнародних організацій та іноземних держав;
забезпечення узгодження пріоритетів діяльності Кабінету Міністрів України з пріоритетами Угоди, представлення на засіданнях Кабінету Міністрів України позиції щодо відповідності рішень Кабінету Міністрів України зобов’язанням у рамках Угоди;
забезпечення співпраці Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади із секретаріатом Національної ради реформ;
представлення за рішенням Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України позиції Кабінету Міністрів України щодо законопроектів, предмет правового регулювання яких спрямований на виконання зобов’язань України в рамках Угоди, НАТО та Ради Європи або може істотно вплинути на виконання таких зобов’язань;
організації роботи центральних органів виконавчої влади, пов’язаної із здійсненням заходів з посилення торговельно-економічних, інфраструктурних, соціальних та культурних зв’язків між Україною та державами - членами ЄС;
координації проведення аналізу ефективності євроінтеграційної політики України, результатів діяльності органів виконавчої влади, спрямованої на набуття Україною членства в ЄС;
координації процесу адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (acquis ЄС) та стандартів НАТО;
координації діяльності, пов’язаної із створенням ефективної системи професійного навчання державних службовців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції;
взаємодії з експертними колами та громадськими організаціями у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції;
координації реалізації стратегій і виконання програм та інших документів з інформування громадськості та комунікації у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції;
координації процесу планування, моніторингу та оцінки результативності виконання завдань у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції;
співпраці з Представництвом України при ЄС;
участі у забезпеченні розвитку правової бази з питань співробітництва України з членами міжнародного співтовариства;
культури та мистецтва, охорони культурної спадщини;
вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей;
збереження національної пам’яті;
міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України;
молоді, фізичної культури і спорту;
національно-патріотичного виховання;
інші питання за відповідними напрямами діяльності.
4. До компетенції Віце-прем’єр-міністра України - Міністра цифрової трансформації Федорова М.А. належать питання щодо:
електронного урядування та електронної демократії;
розвитку інформаційного суспільства;
розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян;
розвитку національних електронних інформаційних ресурсів та інтероперабельності;
розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету та телекомунікацій;
електронної комерції та бізнесу;
надання електронних та адміністративних послуг;
електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації;
погодження кандидатів на посади заступників керівників центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) та координації їх діяльності;
впровадження електронного документообігу;
розвитку малого і середнього підприємництва в частині впровадження інструментів електронної комерції та бізнесу, цифрової економіки, реалізації навчальних програм з підприємництва та утворення центрів підтримки підприємництва, координації діяльності центральних органів виконавчої влади та інших органів державної влади з цих питань;
{Абзац двадцятий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
розвитку віртуальних активів, блокчейну та токенізації, штучного інтелекту;
розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою;
благоустрою населених пунктів;
житлово-комунального господарства, зокрема в частині здійснення контролю;
поводження з побутовими відходами;
будівництва, архітектури, містобудування та архітектурно-будівельного контролю;
житлової політики та реформування і розвитку житлово-комунального господарства;
забезпечення координації роботи органів виконавчої влади та взаємодії Кабінету Міністрів України з комітетами Верховної Ради України, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування та асоціаціями органів місцевого самоврядування, іншими громадськими об’єднаннями з питань регіонального і місцевого розвитку;
питної води, питного водопостачання та водовідведення;
модернізації систем теплопостачання;
науково-технічної та інноваційної діяльності;
{Абзац тридцять четвертий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
захисту населення від інфекційних хвороб;
протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням;
епідеміологічного нагляду (спостереження);
санітарного та епідемічного благополуччя населення;
контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу;
державної фінансової, бюджетної і боргової політики;
організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності;
державного пробірного контролю;
державного фінансового контролю;
казначейського обслуговування бюджетних коштів, коштів клієнтів відповідно до законодавства;
бухгалтерського обліку та аудиту, випуску і проведення лотерей;
державної податкової та митної політики;
державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;
видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, їх обігу та обліку;
інші питання за відповідними напрямами діяльності.
5. До компетенції Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Уруського О.С. належать питання щодо:
національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період;
державної промислової політики;
державної військово-промислової політики;
оборонно-промислового комплексу;
державного оборонного замовлення;
розбудови та експлуатації транспортної інфраструктури;
інноваційної діяльності у стратегічних галузях промисловості;
взаємодії з Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО);
інші питання за відповідними напрямами діяльності.
{Додаток доповнено пунктом 5 згідно з Постановою КМ № 852 від 09.09.2020}
Додаток 2 |
ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ
у разі відсутності віце-прем’єр-міністрів України
У разі відсутності віце-прем’єр-міністрів України їх повноваження здійснюють:
Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резнікова О.Ю. | - | Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанішина О.В. |
Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанішиної О.В. | - | Віце-прем’єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації Федоров М.А. |
Віце-прем’єр-міністра України - Міністра цифрової трансформації Федорова М.А. | - | Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резніков О.Ю. |
Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Уруського О.С. | - | Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резніков О.Ю. |
{Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 852 від 09.09.2020}
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2016 р. № 296 “Про визначення питань, що належать до компетенції Першого віце-прем’єр-міністра України та віце-прем’єр-міністрів України” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 32, ст. 1265).
2. Пункт 7 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2016 р. № 482 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 61, ст. 2078).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 117 “Про внесення змін до пункту 6 додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2016 р. № 296” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 22, ст. 622).
4. Пункт 8 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 431 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 43, ст. 1503).