Про затвердження Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору
Відповідно до частини другої статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, що додається.
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору
1. Це Положення визначає порядок створення, роботи і повноваження конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору (далі - конкурсна комісія).
2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному у Законах України “Про соціальні послуги”, “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, “Про запобігання корупції”.
3. Конкурс на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору (далі - конкурс) проводиться з дотриманням принципів:
забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
4. Підставою для проведення конкурсу є рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (далі - орган управління).
Рішення про проведення конкурсу приймається органом управління надавача соціальних послуг державного/комунального сектору:
не пізніше ніж через місяць з моменту прийняття рішення про утворення нового надавача соціальних послуг державного/комунального сектору;
не менше ніж за два місяці до закінчення дії контракту, укладеного з керівником надавача соціальних послуг державного/комунального сектору;
протягом десяти календарних днів з дати дострокового припинення (прийняття рішення про дострокове припинення) дії контракту, укладеного з керівником надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.
5. У разі прийняття органом управління рішення про проведення конкурсу утворюється конкурсна комісія.
6. Конкурсна комісія утворюється у складі не менш як п’ять осіб не пізніше ніж через 15 календарних днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу.
7. До складу конкурсної комісії у рівній кількості входять представники суб’єктів системи надання соціальних послуг, визначених статтею 8 Закону України “Про соціальні послуги”.
До складу конкурсної комісії не можуть входити представники того надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, в якому проводиться конкурс на зайняття посади керівника.
Роботу конкурсної комісії, організацію та проведення конкурсу забезпечує орган управління.
8. Персональний склад конкурсної комісії затверджується рішенням органу управління.
9. У разі відсутності постійної конкурсної комісії оголошення про початок її формування оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу управління одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу. Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються органу управління протягом 10 календарних днів з дати оприлюднення оголошення. У разі подання одним суб’єктом системи надання соціальних послуг більш як двох кандидатур орган управління шляхом жеребкування визначає двох кандидатів до складу конкурсної комісії.
10. Формою роботи конкурсної комісії є засідання. Засідання конкурсної комісії є правоможним у разі присутності на ньому не менш як двох третин її складу.
11. Рішення конкурсної комісії приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Пропозиція про внесення питання до порядку денного може бути поставлена на голосування на вимогу будь-якого члена конкурсної комісії.
12. Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні конкурсної комісії.
Рішення оформляється протоколом не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після проведення засідання та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу викладену письмово окрему думку з питань, що розглядалися на засіданні, не пізніше ніж протягом наступного дня після ознайомлення з протоколом. Окрема думка, що додана до протоколу засідання конкурсної комісії, є невід’ємною частиною такого протоколу.
13. Засідання конкурсної комісії проводяться у приміщенні органу управління.
приймає рішення про проведення конкурсу;
оприлюднює оголошення про проведення конкурсу на своєму офіційному веб-сайті;
складає, затверджує і розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік запитань для перевірки на знання норм відповідного законодавства України;
забезпечує відкритість конкурсу відповідно до вимог цього Положення;
оприлюднює результати засідань конкурсної комісії та результати конкурсу на своєму офіційному веб-сайті;
забезпечує зберігання відеозапису конкурсного відбору.
оцінює професійний досвід, знання, якості та перспективний план розвитку надавача соціальних послуг державного/комунального сектору;
відбирає шляхом голосування з числа учасників одну кандидатуру на посаду керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, оформляє відповідне рішення конкурсної комісії.
Діяльністю конкурсної комісії керує її голова.
16. Голова конкурсної комісії:
забезпечує організацію роботи конкурсної комісії відповідно до цього Положення;
головує на засіданнях конкурсної комісії;
організовує і контролює виконання визначених цим Положенням завдань конкурсної комісії.
У разі відсутності на засіданні голови конкурсної комісії його обов’язки виконує один із членів конкурсної комісії, обраний на її засіданні.
17. Секретар конкурсної комісії забезпечує:
ведення та оформлення протоколів засідань конкурсної комісії;
підготовку проекту порядку денного засідання та надсилання його членам конкурсної комісії;
за дорученням голови конкурсної комісії виконує іншу організаційну роботу.
У разі відсутності на засіданні секретаря конкурсної комісії його обов’язки виконує один із членів конкурсної комісії, обраний на її засіданні.
18. Тривалість конкурсу не може перевищувати 30 календарних днів. Початком конкурсу вважається дата оприлюднення оголошення про проведення конкурсу.
19. Конкурс вважається закінченим із дня ухвалення конкурсною комісією рішення про затвердження його результатів.
Підготовка до проведення конкурсного відбору
20. В оголошенні про проведення конкурсу зазначаються такі відомості:
правові підстави проведення конкурсу;
найменування, місцезнаходження та основні напрями діяльності надавача соціальних послуг державного/комунального сектору;
найменування посади та умови оплати праці;
період подання (із зазначенням дат початку та закінчення) документів для участі в конкурсі, адреса, за якою приймаються документи;
вичерпний перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі;
кваліфікаційні вимоги до претендента;
дата і місце проведення конкурсу;
прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, електронна адреса фахівця служби управління персоналом, уповноваженого надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі в конкурсі.
21. Для участі в конкурсі претендент особисто подає та/або надсилає електронною поштою такі документи:
заяву про участь у конкурсі за формою, визначеною у додатку;
належним чином завірені копії документа, що посвідчує особу, документа про освіту, трудової книжки або інших документів, що засвідчують досвід роботи;
автобіографію та/або резюме (за вибором учасника конкурсу);
мотиваційний лист, складений у довільній формі;
довідку про відсутність судимості;
перспективний план розвитку надавача соціальних послуг державного/комунального сектору.
Крім зазначених документів, претендент може додатково подавати документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
У разі подання заяви та документів, передбачених цим пунктом, лише електронною поштою претендент до проходження перевірки на знання норм відповідного законодавства України додатково подає власноручно підписану заяву.
Орган управління або інша уповноважена особа/орган приймає документи за описом, копію якого надає претенденту.
Строк приймання заяв не може перевищувати 15 календарних днів з дати оприлюднення рішення про проведення конкурсу.
За достовірність інформації, викладеної в поданих документах, відповідає претендент особисто.
22. Претендент не допускається до участі в конкурсі у разі:
неподання ним повного пакета документів, визначених у пункті 21 цього Положення;
його невідповідності кваліфікаційним вимогам, визначеним Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників “Випуск 80 “Соціальні послуги”, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 29 березня 2017 р. № 518;
наявності не знятої або не погашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або займатися певними видами діяльності.
Орган управління не пізніше ніж через три робочих дні з дати надходження документів для участі в конкурсі повідомляє претендентам про результати перевірки документів.
Після усунення претендентом недоліків, виявлених органом управління у поданих документах, він може подати належним чином оформлені документи повторно у межах встановленого строку для їх подання, визначеного в умовах проведення конкурсу.
23. Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками.
Проведення конкурсного відбору
24. Конкурс складається з таких етапів:
прийняття рішення про проведення конкурсу, утворення та затвердження складу конкурсної комісії;
оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
прийняття документів від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі;
допуск кандидатів до участі у конкурсному відборі;
проведення конкурсного відбору;
визначення переможця конкурсу;
оприлюднення результатів конкурсу на офіційному веб-сайті органу управління.
25. Переможець конкурсу визначається за результатами:
перевірки на знання законодавства України (Закон України “Про соціальні послуги”, інші нормативно-правові акти у сфері надання соціальних послуг, державні стандарти надання соціальних послуг);
оцінювання презентації (викладеної державною мовою) перспективного плану розвитку надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної зазначеної презентації.
26. Орган управління зобов’язаний забезпечити відеофіксацію (за можливості - відеотрансляцію) конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням відеозапису на своєму офіційному веб-сайті протягом одного робочого дня з дати його проведення.
Оприлюднення результатів конкурсу
27. Рішення конкурсної комісії оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу управління не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після підписання протоколу її засідання.
28. Конкурсна комісія протягом двох робочих днів з дати підписання протоколу її засідання оприлюднює результати конкурсу на офіційному веб-сайті органу управління.
29. Рішення конкурсної комісії про визнання конкурсу таким, що не відбувся, приймається у разі:
відсутності заяв про участь у конкурсі;
недопущення до участі в конкурсі жодного кандидата;
невизначення жодного з кандидатів переможцем конкурсу.
У разі прийняття рішення про визнання конкурсу таким, що не відбувся, протягом двох робочих днів приймається рішення про проведення повторного конкурсу.
30. На підставі рішення конкурсної комісії орган, що утворив надавача соціальних послуг, або інша уповноважена особа/орган протягом 30 календарних днів призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним контракт.
31. Рішення, прийняте за результатами конкурсу, може бути оскаржене в передбаченому законодавством порядку.