Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 634 від 16.06.2021
№ 1048 від 06.10.2021}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру
{У тексті Порядку слово “Мінекономіки” замінено словом “Мінагрополітики” згідно з Постановою КМ № 634 від 16.06.2021}
1. Цей Порядок розроблений відповідно до цілей Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 р. № 849 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 79, ст. 2714), в частині внесення 100 відсотків відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки та визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру” за загальним фондом, та залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, джерелом формування яких були надходження відповідно до Угоди про позику (Програма “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27 серпня 2019 р. № 8973-UA (далі - бюджетні кошти).
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Держгеокадастр, який є відповідальним виконавцем бюджетної програми, та його територіальні органи.
3. Основними завданнями головного розпорядника бюджетних коштів є координація діяльності розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня, пов’язаної із проведенням інвентаризації та реєстрації державних земель, а також створення та оновлення топографічних карт і планів масштабу 1:10000.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів щодо:
1) проведення державної інвентаризації земель;
2) створення та оновлення топографічних карт і планів (аерофотозйомка, придбання та опрацювання матеріалів космічної зйомки, створення ортофотопланів, створення цифрових моделей рельєфу та місцевості, оновлення площ населених пунктів, обстеження та оновлення геодезичних пунктів, виготовлення цифрових растрових карт та планів, векторизація растрових зображень карт та планів, підготовка до видання цифрових карт та планів, виведення графічних копій цифрових карт та планів);
3) створення системи моніторингу земельних відносин;
{Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
4) здійснення верифікації результатів державної інвентаризації земель, створення та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру та створення системи моніторингу земельних відносин.
{Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
Держгеокадастр забезпечує здійснення заходів щодо відбору та оплати послуг незалежної установи для верифікації заходів за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.
{Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
5. Бюджетні кошти використовуються з урахуванням взятих на облік органами Казначейства бюджетних зобов’язань відповідно до паспорта бюджетної програми.
Використання бюджетних коштів, передбачених за спеціальним фондом державного бюджету за бюджетною програмою “Проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру”, здійснюється відповідно до бюджетного законодавства з дотриманням умов Угоди про позику (Програма “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27 серпня 2019 р. № 8973-UA (далі - Угода про позику) та договорів, укладених у рамках зазначеної бюджетної програми на виконання заходів, визначених підпунктами 1-3 пункту 4 цього Порядку.
{Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
6. Закупівля товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
61. Держгеокадастр з метою використання коштів за спеціальним фондом державного бюджету відкриває в установленому законодавством порядку рахунки в АТ “Укрексімбанк”. Мінфін перераховує частину коштів, що надійшли відповідно до Угоди про позику, із спеціального рахунка, відкритого Мінфіном в АТ “Укрексімбанк” в іноземній валюті (долари США), на відповідний рахунок Держгеокадастру, відкритий в АТ “Укрексімбанк”.
Гривневий еквівалент перерахованих Мінфіном на рахунок Держгеокадастру валютних коштів розраховується за офіційним курсом Національного банку на день їх перерахування.
З метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині надходжень і видатків державного бюджету Держгеокадастр подає Казначейству розпорядження за формою, встановленою постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 914 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Прискорення інвестицій у сільське господарство України” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 81, ст. 2627).
{Порядок доповнено пунктом 61 згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
62. Розрахунок Держгеокадастру з постачальниками товарів (виконавцями робіт або послуг) здійснюється шляхом перерахування бюджетних коштів з рахунка Держгеокадастру відповідно до договорів, що укладаються у рамках бюджетної програми, з подальшим відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності.
{Порядок доповнено пунктом 62 згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
63. Бюджетні кошти за спеціальним фондом державного бюджету не можуть бути спрямовані на погашення штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів.
Бюджетні кошти не повинні використовуватися для фінансування заходів у великих обсягах закупівель товарів (робіт, консультаційних і неконсультаційних послуг), кошторисна вартість яких перевищує встановлені Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику граничні рівні.
{Порядок доповнено пунктом 63 згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
64. Витрати, пов’язані з курсовою різницею та конвертацією коштів за рахунком, відкритим в АТ “Укрексімбанк”, несе Держгеокадастр у межах бюджетних коштів за загальним фондом державного бюджету.
{Порядок доповнено пунктом 64 згідно з Постановою КМ № 1048 від 06.10.2021}
7. Для виконання бюджетної програми Держгеокадастр складає щороку відповідний план заходів і подає його на затвердження Мінагрополітики. Копія затвердженого плану подається у п’ятиденний строк Мінфіну.
8. Держгеокадастр подає щомісяця до 20 числа Мінфіну та Мінагрополітики звіт про використання бюджетних коштів із зазначенням кількісних, вартісних та результативних показників виконання заходів.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, звіту про виконання паспорта бюджетної програми, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.