Деякі питання державної установи “Урядовий контактний центр”
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про оплату праці працівників державної установи “Урядовий контактний центр”;
схему посадових окладів працівників державної установи “Урядовий контактний центр”;
Умови застосування розрахункового рейтингу результатів роботи працівників державної установи “Урядовий контактний центр”.
2. Установити, що структура, штатний розпис та кошторис державної установи “Урядовий контактний центр” затверджуються його директором за погодженням з Міністром Кабінету Міністрів.
3. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. Міністерству соціальної політики визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства праці та соціальної політики від 20 вересня 2010 р. № 285 “Про умови оплати праці працівників державної установи “Урядовий контактний центр”.
ПОЛОЖЕННЯ
про оплату праці працівників державної установи “Урядовий контактний центр”
1. Це Положення визначає процедуру оплати праці працівників державної установи “Урядовий контактний центр” (далі - Урядовий контактний центр).
2. Розмір оплати праці працівника Урядового контактного центру (далі - працівник) визначається як сума його посадового окладу, а також передбачених цим Положенням премії, матеріальної допомоги, доплат.
3. Директор Урядового контактного центру, а у разі його відсутності особа, яка виконує його обов’язки, видає накази про преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення доплат у межах затвердженого в кошторисі фонду заробітної плати та відповідно до вимог цього Положення.
4. Преміювання працівників здійснюється за підсумками їх роботи протягом місяця відповідно до Умов застосування розрахункового рейтингу результатів роботи працівників державної установи “Урядовий контактний центр”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 91.
5. Розмір премії для посад консультанта, провідного консультанта, провідного консультанта з використанням жестової мови та консультанта з надомним місцем роботи визначається на основі розрахункового рейтингу результатів роботи.
6. Розмір премії для головних консультантів визначається відповідно до досягнутих результатів у розмірі до 100 відсотків посадового окладу.
7. Розмір премії для заступників директора Урядового контактного центру та працівників, крім посад, зазначених у пунктах 4-6 цього Положення, визначається як відсоток посадового окладу відповідно до досягнутих результатів:
у розмірі від 1 до 40 відсотків (базова премія) - для працівника, який досяг результатів відповідно до поставлених цілей;
у розмірі від 41 до 60 відсотків (середня премія) - для працівника, результати якого перевищують поставлені перед ним цілі;
у розмірі від 61 до 100 відсотків (вища премія) - для працівника, результати якого перевищують поставлені перед ним цілі, при цьому він демонструє особливі досягнення (пропозиції ефективного рішення нестандартної задачі, успішне впровадження інноваційного проекту тощо) та здійснює значний вплив на підвищення результативності всього підрозділу.
8. Середньоарифметичне значення суми розміру (у відсотках) премії всіх працівників за календарний місяць, виплачений згідно з пунктом 7 цього Положення, не має перевищувати 50 відсотків.
9. Розмір премії працівника може бути зменшено або прийнято рішення про позбавлення його премії строком на один місяць у разі порушення працівником трудової дисципліни або невиконання покладених на нього обов’язків.
10. Матеріальна допомога працівнику, у тому числі на оздоровлення, надається у сумі не більше ніж один посадовий оклад, крім матеріальної допомоги на поховання.
11. Доплати працівникам надаються у розмірі:
15 відсотків посадового окладу - за почесне звання “заслужений”;
50 відсотків посадового окладу - за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників або суміщення професій (посад);
до 40 відсотків посадового окладу - за кожну годину роботи в нічний час;
10 відсотків посадового окладу - для провідних консультантів з використанням жестової мови за знання жестової мови.
12. Зазначені у пункті 11 доплати не встановлюються директору Урядового контактного центру, його заступнику, керівникам структурних підрозділів.
13. Розмір премії для директора Урядового контактного центру визначається згідно з вимогами пунктів 6 і 7 цього Положення за погодженням з директором Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України та заступником Міністра Кабінету Міністрів в межах коштів на оплату праці.
СХЕМА
посадових окладів працівників державної установи “Урядовий контактний центр”
Найменування посади | Місячний посадовий оклад (тарифна ставка), гривень |
Директор | 29 000 |
Перший заступник директора, заступник директора з оптимізації технічних процесів | 27 550 |
Заступник директора, заступник директора з навчання, розвитку і мотивації персоналу | 24 650 |
Головний бухгалтер | 22 000 |
Начальник відділу (самостійного) | 21 600 |
Заступник головного бухгалтера | 18 700 |
Начальник відділу кадрів, менеджер систем якості | 18 600 |
Завідувач сектору, начальник зміни, провідний інженер з комп’ютерних систем, аналітик комп’ютерного банку даних, інженер з підготовки кадрів, головний юрисконсульт | 14 500-14 900 |
Бухгалтер, економіст, головний консультант, провідний аналітик консолідованої інформації | 13 000-13 500 |
Юрисконсульт, психолог, інженер з комп’ютерних систем, інспектор з кадрів, фахівець з найму робочої сили, завідувач господарства | 12 000 |
Експерт, аналітик консолідованої інформації, прес-секретар, провідний консультант з питань запобігання та протидії корупції, провідний консультант з питань документального забезпечення та архівної справи | 10 300 |
Фахівець І категорії | 9 000 |
Інспектор з охорони праці | 6 200 |
Консультант, провідний консультант, провідний консультант з використанням жестової мови, консультант з надомним місцем роботи | 5 000 |
Робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, прибиральник службових приміщень | 4 750 |
УМОВИ
застосування розрахункового рейтингу результатів роботи працівників державної установи “Урядовий контактний центр”
1. Розрахунковим періодом для розрахунку рейтингу результатів роботи працівників державної установи “Урядовий контактний центр” (далі - рейтинг) є календарний місяць.
2. Рейтинг затверджується щомісяця директором державної установи “Урядовий контактний центр” шляхом видання наказу.
3. Рейтинг розраховується та затверджується за поточний місяць до 15 числа наступного місяця.
4. До рейтингу не включається працівник, у якого:
стаж на 1 число календарного місяця, за який розраховується рейтинг становить менше ніж один місяць;
кількість фактично відпрацьованого часу протягом місяця, за який розраховується рейтинг, становить менше 40 годин;
з технічних причин відсутня можливість для розрахунку рейтингу за розрахунковий період;
дата звільнення передує даті затвердження рейтингу.
5. У випадку неможливості розрахунку показника для визначення рейтингу його питома вага у загальному рейтингу розподіляється між іншими показниками.
6. Для працівника, якого не включено до рейтингу з причин, зазначених в:
абзаці другому пункті 4 цих Умов, виплачується середня премія, визначена згідно з підпунктом 3 пункту 8 цих Умов;
абзацах третьому - п’ятому пункту 4 цих Умов виплачується премія у розмірі, який відповідає групі рейтингу за попередній місяць.
7. Розрахунок рейтингу здійснюється на основі показників, затверджених наказом директора державної установи “Урядовий контактний центр” за погодженням із заступником Міністра Кабінету Міністрів, що забезпечує координацію роботи державної установи “Урядовий контактний центр” з питань, пов’язаних з удосконаленням роботи органів виконавчої влади із зверненнями громадян, підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців, органів місцевого самоврядування, забезпечення оперативного реагування на проблемні питання, які порушуються у таких зверненнях.
8. Розмір премії працівників визначається згідно з рейтингом:
1) для 10 відсотків осіб (група 1), які мають найвищі показники у рейтингу, розмір премії становить для:
консультанта та консультанта з надомним місцем роботи - 12500 гривень;
провідного консультанта та провідного консультанта з використанням жестової мови - 14500 гривень;
2) для 20 відсотків осіб (група 2), які мають наступні за рівнем показники у рейтингу після групи 1, розмір премії становить для:
консультанта та консультанта з надомним місцем роботи - 10500 гривень;
провідного консультанта та провідного консультанта з використанням жестової мови - 12500 гривень;
3) для осіб (група 3), які не увійшли до груп 1, 2, 4 і 5, розмір премії становить для:
консультанта та консультанта з надомним місцем роботи - 8500 гривень;
провідного консультанта та провідного консультанта з використанням жестової мови - 10500 гривень;
4) для 20 відсотків осіб (група 4), які мають вищі за рівнем показники у рейтингу по відношенню до групи 5, розмір премії становить для:
консультанта та консультанта з надомним місцем роботи - 6500 гривень;
провідного консультанта та провідного консультанта з використанням жестової мови - 8500 гривень;
5) для 10 відсотків осіб (група 5), які мають найнижчі за рівнем показники у рейтингу, розмір премії становить для:
консультанта та консультанта з надомним місцем роботи - 4500 гривень;
провідного консультанта та провідного консультанта з використанням жестової мови - 6500 гривень.
9. Передбачений пунктом 8 цих Умов розмір премії визначається пропорційно відповідно до кількості фактично відпрацьованого часу працівником.
ПЕРЕЛІК
розпоряджень Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 579 “Питання державної установи “Соціальний контактний центр”.
2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2009 р. № 866 “Про внесення зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 579”.
3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 р. № 957 “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 579”.
4. Пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 р. № 1010 “Про внесення змін до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 9 січня 2009 р. № 1 та від 27 травня 2009 р. № 579”.