Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 22 від 13.01.2021}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2020 року.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є МОЗ.
3. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є НСЗУ.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) оплату медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, оплату надання яких у повному обсязі пацієнтам держава гарантує за рахунок бюджетних коштів згідно з тарифом, а саме:
медичних послуг, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги;
медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги;
медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, паліативної медичної допомоги, медичних послуг, пов’язаних з медичною реабілітацією, медичних послуг, пов’язаних з медичною допомогою дітям до 16 років, медичних послуг, пов’язаних з медичною допомогою у зв’язку з вагітністю та пологами;
відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсація);
2) розвиток та функціонування центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та технічне забезпечення надання НСЗУ додаткових послуг (сервісів), пов’язаних з наданням медичних послуг та виписуванням електронного рецепта.
{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 22 від 13.01.2021 - застосовується з 1 січня 2021 року}
5. Оплата послуг за договором про медичне обслуговування населення, укладеним із НСЗУ (далі - договір), здійснюється на рахунки надавачів медичних послуг, відкриті в установах банків, на підставі звітів (рахунків у разі здійснення попередньої оплати), що внесені такими надавачами медичних послуг до електронної системи охорони здоров’я. Порядок та строки подання звітів (рахунків), інформація, що включається до них, визначаються договором, типова форма якого затверджується в установленому законодавством порядку.
6. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
7. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги
8. Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, здійснюється в установленому законодавством порядку.
9. Оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, здійснюється згідно з тарифом відповідно до умов і строків, визначених у договорі.
10. Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня на підставі договорів може здійснювати попередню оплату за медичні послуги, пов’язані з наданням екстренної медичної допомоги, відповідно до законодавства.
11. Реєстрація бюджетних зобов’язань НСЗУ та оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням екстренної медичної допомоги, за договорами здійснюються на підставі зведеного реєстру договорів за формою згідно з додатком 1 та зведеного реєстру звітів (рахунків) надавачів медичних послуг про обсяг наданих послуг за формою згідно з додатком 2, поданих НСЗУ до органів Казначейства. Інші підтвердні документи не подаються до органів Казначейства.
Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги
12. Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги, здійснюється згідно з порядком надання первинної медичної допомоги, який затверджується МОЗ.
13. Перелік медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги, визначено у порядку надання первинної медичної допомоги, який затверджується МОЗ.
14. Оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги, здійснюється згідно з тарифом відповідно до умов і строків, визначених у договорі. До тарифів можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти.
15. Тарифи та коригувальні коефіцієнти на медичні послуги, пов’язані з наданням первинної медичної допомоги, визначені у Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на відповідний рік, що затверджується в установленому законом порядку.
16. Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня на підставі договорів може здійснювати попередню оплату за медичні послуги, пов’язані з наданням первинної медичної допомоги, відповідно до законодавства.
17. Реєстрація бюджетних зобов’язань НСЗУ та оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги, за договорами здійснюються на підставі зведеного реєстру договорів за формою згідно з додатком 1 та зведеного реєстру звітів (рахунків) надавачів медичних послуг про обсяг наданих послуг за формою згідно з додатком 2, поданих НСЗУ до органів Казначейства. Інші підтвердні документи не подаються до органів Казначейства.
Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами
18. Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється в установленому законодавством порядку.
19. Оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється згідно з тарифом відповідно до умов і строків, визначених у договорі. До тарифів можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти.
20. Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня на підставі договорів може здійснювати попередню оплату за медичні послуги, пов’язані з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, відповідно до законодавства.
21. Реєстрація бюджетних зобов’язань НСЗУ та оплата медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, за договорами здійснюються на підставі зведеного реєстру договорів за формою згідно з додатком 1 та зведеного реєстру звітів (рахунків) надавачів медичних послуг про обсяг наданих послуг за формою згідно з додатком 2, поданих НСЗУ до органів Казначейства. Інші підтвердні документи не подаються до органів Казначейства.
{Розділ "Надання медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги для здійснення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій у Полтавській області" виключено на підставі Постанови КМ № 22 від 13.01.2021 - застосовується з 1 січня 2021 року}
Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсація)
26. Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсація) здійснюється згідно з Порядком реімбурсації лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 26, ст. 749; 2019 р., № 21, ст. 716).
27. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсацію) суб’єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та уклали договори про реімбурсацію з НСЗУ.
28. Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсація) здійснюється НСЗУ на підставі звітів про відпущені лікарські засоби, поданих до НСЗУ в установленому законодавством порядку, на зазначені у договорі про реімбурсацію рахунки суб’єктів господарювання, зазначених у пункті 27 цього Порядку.
29. Органи Казначейства здійснюють реєстрацію бюджетних зобов’язань НСЗУ в межах річних планових показників, реєстрацію фінансових зобов’язань НСЗУ та оплату за договорами про реімбурсацію на підставі зведеного реєстру звітів, поданого НСЗУ до органів Казначейства за формою згідно з додатком до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. № 141 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 21, ст. 718). Інші підтвердні документи не подаються до органів Казначейства.
ЗВЕДЕНИЙ РЕЄСТР
договорів (додаткових договорів), укладених надавачами медичних послуг з НСЗУ,
про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій
ЗВЕДЕНИЙ РЕЄСТР
звітів (рахунків) надавачів медичних послуг про
обсяг наданих послуг