НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ |
РІШЕННЯ |
13.12.2012 № 658 |
Про затвердження Регламенту НКРЗІ
{Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії, що здійснює
державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
№ 49 від 31.01.2013
№ 97 від 21.02.2013}
На виконання пункту 21 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», підпункту 42 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 20.12.2011 № 1 «Про затвердження Регламенту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації»;
рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 21.06.2012 № 302 «Про внесення зміни до пункту 2 рішення НКРЗІ від 20.12.2011 № 1».
3. Це рішення набирає чинності з 1 січня 2013 року.
4. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет та опублікувати у журналі «Бюлетень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації» (офіційне видання).
ЗАТВЕРДЖЕНО |
РЕГЛАМЕНТ
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
1.1. Цей Регламент (далі - Регламент) розроблений відповідно до законів України „Про телекомунікації”, „Про радіочастотний ресурс України”, „Про Концепцію Національної програми інформатизації”, „Про поштовий зв’язок”, „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, інших актів законодавства та встановлює порядок організації діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ, Комісія).
1.2. У випадках, не врегульованих у цьому Регламенті, з питань організації діяльності Комісії працівники НКРЗІ керуються законодавством України.
2.1.1. НКРЗІ розробляє та затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік (далі - річний план) не пізніше 15 грудня поточного року.
2.1.2. Річний план повинен містити визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування самостійних структурних підрозділів НКРЗІ, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.
2.1.3. Проект річного плану розробляється самостійним структурним підрозділом НКРЗІ, визначеним Головою НКРЗІ, на підставі пропозицій членів НКРЗІ, керівника Апарату, керівників самостійних структурних підрозділів НКРЗІ та керівника державного підприємства „Український державний центр радіочастот” (далі - УДЦР).
Для розроблення проекту річного плану розпорядженням Голови НКРЗІ може бути утворена робоча група з членів НКРЗІ, інших працівників Комісії та УДЦР.
2.1.4. Якщо на підставі доручення Голови НКРЗІ або члена НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності готується проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого річного плану, відповідальний за підготовку такого проекту самостійний структурний підрозділ НКРЗІ або УДЦР повинні ініціювати внесення змін до річного плану.
Голова та члени НКРЗІ мають право самостійно ініціювати внесення змін до річного плану.
Зміни до річного плану вносяться не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки проекту регуляторного акта або дня внесення цього проекту на розгляд НКРЗІ для прийняття його за основу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
2.1.5. Затверджений річний план та зміни до нього оприлюднюються шляхом розміщення їх на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет (далі - офіційний веб-сайт Комісії) не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.
2.1.6. Контроль за виконанням річного плану здійснюється щокварталу Департаментом правового забезпечення та доводиться до відома Голови та членів НКРЗІ не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
2.2.1. Виконання річного плану висвітлюється у річному звіті НКРЗІ, який підлягає оприлюдненню шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Комісії до 1 квітня року, наступного за звітним.
2.2.2. Річний звіт складається Департаментом забезпечення діяльності на підставі інформації, наданої самостійними структурними підрозділами та УДЦР до 1 березня року, наступного за звітним.
2.2.3. Інформація, яка надається самостійними структурними підрозділами до річного звіту, має бути погоджена з членами НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності.
Форма річного звіту затверджується розпорядженням Голови НКРЗІ.
2.3. Визначення повноважень Голови, членів НКРЗІ та інших працівників Комісії
2.3.1. Повноваження Голови НКРЗІ та членів НКРЗІ визначаються законом та Положенням про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, затвердженим Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067.
Розподіл повноважень членів НКРЗІ щодо окремих напрямків діяльності здійснюється наказом Голови НКРЗІ.
У межах виконання визначених повноважень Голова НКРЗІ та члени НКРЗІ мають право давати керівникам самостійних структурних підрозділів НКРЗІ обов’язкові для виконання доручення.
Обов'язки керівника Апарату визначаються Головою НКРЗІ у Положенні про Апарат НКРЗІ.
2.3.2. Положення про структурні підрозділи НКРЗІ, у тому числі самостійні, розробляються керівниками відповідних підрозділів, погоджуються самостійним структурним підрозділом, який реалізує повноваження кадрової служби (далі - кадрова служба), Сектором з питань запобігань та виявлення корупції, Департаментом правового забезпечення, керівником Апарату та затверджуються наказом Голови НКРЗІ.
Повноваження, у тому числі завдання, функції та права, керівників структурних підрозділів визначаються у відповідних положеннях про такі структурні підрозділи, а повноваження та посадові обов’язки інших працівників визначаються у відповідних посадових інструкціях.
2.4. НКРЗІ за необхідності затверджує план підготовки проектів нормативно-правових актів, які приймаються без урахування вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
2.5. У випадках, передбачених законодавством, НКРЗІ або її самостійні структурні підрозділи провадять свою діяльність також згідно з іншими планами, які готуються та затверджуються у встановленому порядку.
2.6. Самостійні структурні підрозділи НКРЗІ (за винятком кадрової служби та Департаменту правового забезпечення) провадять свою діяльність згідно з квартальним планами, що затверджуються Головою НКРЗІ. Складовою частиною квартальних планів є заходи по розробці проектів нормативно-правових актів відповідно до річного плану або доручення Голови НКРЗІ та членів НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності.
3.1. Правомочність і визначення дня проведення засідання
3.1.1. Засідання НКРЗІ проводиться якщо на ньому присутні більше половини її загального кількісного складу.
3.1.2. Засідання НКРЗІ відбуваються, як правило, один раз на тиждень.
3.1.3. Засідання проходить у визначений Головою НКРЗІ день. Дата проведення наступного засідання Комісії визначається Головою НКРЗІ у визначений ним спосіб.
У разі, якщо в день засідання НКРЗІ розглянуто не всі заплановані питання порядку денного, засідання переноситься на день, визначений Головою НКРЗІ або членом Комісії, який виконує його обов’язки.
3.2. Порядок денний засідання НКРЗІ і терміни його оприлюднення
3.2.1. Проект порядку денного засідання НКРЗІ готується відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності з урахуванням пропозицій Голови, членів НКРЗІ, керівника Апарату, керівників самостійних структурних підрозділів НКРЗІ, керівника УДЦР та визначених законодавством термінів розгляду і прийняття рішень, віднесених до повноважень НКРЗІ.
3.2.2. Порядок денний засідань затверджується рішенням НКРЗІ.
3.2.3. Порядок денний наступного засідання НКРЗІ оприлюднюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Комісії невідкладно після оформлення відповідного рішення НКРЗІ, але не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення і повинен містити інформацію про дату, час та місце проведення засідання.
3.3. Підготовка матеріалів на засідання НКРЗІ
3.3.1. До розгляду на засідання НКРЗІ відповідними самостійними структурними підрозділами Комісії, УДЦР готуються матеріали стосовно кожного з питань, включених до порядку денного, і узгоджуються з Головою або членом НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності.
3.3.2. Підготовлений для розгляду на засіданні Комісії проект рішення, який включений до порядку денного, повинен бути завізований керівником відповідального самостійного структурного підрозділу, керівниками структурних підрозділів, представники яких брали участь у підготовці проекту рішення, директором Департаменту правового забезпечення.
Проект рішення також візується або погоджується електронною поштою членом НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності.
У разі наявності пропозицій та/або зауважень до проекту рішення, а також його непогодження з мотивів невідповідності законодавству, посадова особа відповідно візує вказаний проект рішення із пропозиціями та/або зауваженнями або не погоджує його із доданням до проекту рішення своєї позиції щодо проекту рішення у письмовій формі.
3.3.3. Підготовлені для розгляду на засіданні НКРЗІ проект рішення та матеріали до нього (за винятком проектів нормативно-правових актів, у тому числі проектів регуляторних актів) мають бути надані для ознайомлення Голові та членам НКРЗІ не пізніше ніж за два робочих дні до дати проведення засідання.
У виняткових, обґрунтованих випадках матеріали до проектів рішень НКРЗІ можуть надаватися з дозволу Голови НКРЗІ або члена НКРЗІ, який виконує його обов’язки, безпосередньо на засіданні Комісії.
3.3.4. Члени НКРЗІ вивчають надані матеріали і, при можливості, всі неузгодженості вирішують з працівниками структурних підрозділів Комісії до засідання. Члени НКРЗІ готують пропозиції та зауваження щодо наданих матеріалів з метою оперативного розгляду питань і прийняття виважених рішень під час проведення засідання Комісії.
3.3.5. Відповідальність за якість та своєчасність подання матеріалів для розгляду на засіданні НКРЗІ несе керівник самостійного структурного підрозділу Комісії, до функціональних обов’язків якого відноситься супровід відповідного питання. У разі підготовки матеріалів УДЦР відповідальність за якість та своєчасність їх подання несе керівник УДЦР.
3.3.6. Голова та члени НКРЗІ мають право розробити власний проект рішення та представити його на розгляд Комісії у терміни, встановлені цим Регламентом. У разі підготовки проекту рішення Головою або членом НКРЗІ візування цього проекту працівниками структурних підрозділів Комісії не потрібно.
3.3.7. Неподання необхідних матеріалів у терміни, встановлені в абзаці першому пункту 3.3.3 та розділі 4 цього Регламенту, може бути за рішенням НКРЗІ підставою для зняття з розгляду на засіданні відповідних питань.
3.3.8. Відповідальність за організацію проведення засідань НКРЗІ несе керівник Апарату Комісії.
3.4. Форми проведення засідань НКРЗІ
3.4.1. Засідання НКРЗІ проводяться у формі відкритих або закритих слухань.
У разі розгляду питань, що мають важливе суспільне значення, засідання проводяться у формі відкритих слухань, у яких мають право брати участь громадяни України та іноземці, особи без громадянства, представники суб'єктів ринку телекомунікацій, інформатизації, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв'язку, громадських організацій та засобів масової інформації в порядку, встановленому рішенням НКРЗІ.
З метою сприяння роботі журналістів і технічних працівників засобів масової інформації та допомоги у виконанні ними своїх професійних обов'язків, а також надання можливостей для всебічного та об'єктивного висвітлення засобами масової інформації діяльності НКРЗІ, проводиться акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при НКРЗІ у порядку, встановленому Комісією.
3.4.2. Рішення про розгляд відповідного питання у формі відкритого чи закритого слухання приймається Комісією одночасно із затвердженням порядку денного її засідання.
3.4.3. У формі закритих слухань проводяться засідання у разі розгляду питань порядку денного:
а) які пов’язані з таємною інформацією, порядок доступу до якої регулюється спеціальними законами, службовою інформацією або іншою інформацією, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень;
б) щодо проведення позапланових перевірок суб'єктів у сферах, віднесених до компетенції НКРЗІ;
в) за результатами державного нагляду у сферах, віднесених до компетенції НКРЗІ;
г) з інших питань, визначених рішенням НКРЗІ.
3.4.4. Рішення щодо розгляду питання у формі закритого слухання приймається НКРЗІ з врахуванням (у разі наявності) висновків експертних комісій (з питань державної таємниці та службової інформації), службових записок керівника Апарату, керівників самостійних структурних підрозділів, відповідальних за підготовку та розгляд конкретного питання, звернень фізичних або юридичних осіб щодо обмеження доступу до конфіденційної інформації, яка підлягає розгляду.
У разі прийняття рішення про розгляд питання у формі закритого слухання у порядку денному засідання НКРЗІ робиться відмітка „Питання буде розглядатися у формі закритого слухання”.
Під час розгляду питання у формі закритого слухання на засіданні Комісії можуть бути присутні виключно Голова НКРЗІ, члени НКРЗІ, інші працівники Комісії, до компетенції яких відноситься питання, а також за рішенням НКРЗІ або Голови НКРЗІ інші запрошені на розгляд цього питання особи.
3.4.5. Підготовка та проведення засідань НКРЗІ у формі закритих слухань, які пов’язані з таємною інформацією, порядок доступу до якої регулюється спеціальними законами, здійснюється з дотриманням вимог законодавства України у сфері охорони державної таємниці, захисту інформації з обмеженим доступом та технічного захисту на об’єктах інформаційної діяльності.
3.4.6. У разі включення до порядку денного засідання НКРЗІ питань, перелік яких визначено частиною другою статті 55, частиною п’ятою статті 70 Закону України «Про телекомунікації», а також частиною четвертою статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», самостійні структурні підрозділи НКРЗІ згідно з компетенцією в обов’язковому порядку забезпечують направлення запрошень відповідно операторам, провайдерам телекомунікацій, ліцензіатам на користування радіочастотним ресурсом України або їх представникам у термін, не пізніше 10 робочих днів до очікуваної дати розгляду відповідного питання порядку денного засідання.
3.5. Процедура розгляду питань, які включені до порядку денного засідання НКРЗІ
3.5.1. Засідання проводить Голова НКРЗІ або член НКРЗІ, який виконує його обов’язки (далі також - головуючий).
3.5.2. У визначений час головуючий, за наявності кворуму, відкриває засідання НКРЗІ і, після обговорення, з урахуванням підготовленості запропонованих для розгляду питань, оголошує, за потреби, голосування щодо змін до порядку денного.
3.5.3. При наявності обставин, за яких рішення НКРЗІ з питання, включеного до порядку денного, не може бути прийняте на даному засіданні, розгляд питання за рішенням Комісії може бути відкладено з урахуванням визначених законодавством термінів для розгляду та прийняття рішення. Зокрема, такими обставинами можуть бути:
а) відсутність на засіданні учасників засідання, якщо їхня присутність на засіданні є обов’язковою;
б) відсутність письмового проекту рішення та/або решти необхідних матеріалів до проекту рішення;
в) необхідність отримання додаткових матеріалів до проекту рішення;
г) призначення експертизи, передбаченої законодавством;
д) необхідність залучення до участі в розгляді інших заінтересованих осіб або їх представників;
е) інші обставини, що перешкоджають розгляду питання.
3.5.4. Розгляд питання починається з виступу посадової особи НКРЗІ, УДЦР або члена НКРЗІ, які доповідають по суті питання, що розглядається.
3.5.5. Доповідач зобов’язаний:
а) викласти зміст питання, представити проект рішення та зауваження (пропозиції), що поступили в ході його підготовки. Проект рішення, крім констатуючої частини, зокрема, має містити пункти щодо розміщення чи не розміщення рішення на офіційному веб-сайті Комісії, прізвища та посади осіб, відповідальних за його виконання;
б) відповісти на запитання Голови НКРЗІ та членів НКРЗІ.
3.5.6. Головуючий на засіданні у разі потреби надає слово членам Комісії, посадовим особам НКРЗІ, УДЦР, а також може надати право висловити пропозиції і зауваження по суті питання, що розглядається, та пропозиції до проекту рішення запрошеним на засідання особам.
В разі необхідності головуючий визначає час для обговорення відповідного питання.
3.5.7. Будь-які запитання, коментарі, пропозиції, зауваження і висловлювання, які не стосуються суті питання, що розглядається, а також без дозволу головуючого на засіданні НКРЗІ не допускаються.
3.5.8. Голова і члени НКРЗІ мають право внести в ході обговорення питання проект рішення, що відрізняється від проекту, який був представлений доповідачем.
3.5.9. Обговорення питання припиняється за пропозицією головуючого.
3.5.10. Під час засідання НКРЗІ відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності ведеться аудіозапис, про що до початку засідання попереджаються запрошені особи. Після засідання аудіозапис використовується для підготовки протоколу засідання Комісії.
3.6.1. Після завершення обговорення питання головуючий виносить проект рішення на голосування.
3.6.2. Перед кожним голосуванням головуючий формулює назву і зміст рішення, що ставиться на голосування, та пропонує провести голосування щодо нього.
3.6.3 У випадку наявності декількох проектів рішень з одного питання черговість голосування по кожному з них визначається часом подання проектів рішень.
3.6.4. Після оголошення головуючим початку голосування не дозволяється його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
3.6.5. Рішення НКРЗІ приймаються відкритим поіменним голосуванням. Результати голосування заносяться до протоколу.
3.6.6. Після закінчення голосування головуючий оголошує його повні результати та рішення, прийняте за результатами голосування.
3.6.7. У разі порушення порядку голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
3.6.8. Члени НКРЗІ, які проголосували проти запропонованого рішення, мають право пояснити підстави своєї позиції, які заносяться до протоколу засідання.
3.6.9. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального кількісного складу НКРЗІ.
3.6.10. Голова та/або член НКРЗІ, який не підтримує прийняте рішення, має право надати письмове обґрунтування своєї позиції, яке додається до протоколу засідання.
3.7. Етика поведінки на засіданнях НКРЗІ
3.7.1. Всі присутні на засіданнях НКРЗІ зобов’язані:
а) дотримуватися законодавства України;
б) шанобливо ставитись до Голови та членів НКРЗІ, усіх присутніх на засіданні;
в) виконувати вказівки головуючого щодо дотримання порядку на засіданні;
г) дотримуватись тиші в залі засідань, не користуватися мобільними телефонами;
д) не входити до зали засідань і не виходити з неї під час розгляду питань порядку денного без особливої потреби;
е) не створювати інших перешкод для нормального проведення засідання.
3.7.2. За порушення вимог законодавства та/або перешкоджання проведенню засідання НКРЗІ його учасник зобов'язаний за рішенням головуючого на засіданні НКРЗІ залишити залу засідань.
У разі прийняття головуючим рішення залишити залу засідань учасник (представник учасника) засідання, якому у визначених законом випадках передбачена необхідність здійснення обов'язкового попереднього запрошення, зобов'язаний на наступне засідання направити іншого представника.
Головуючий може також оголосити перерву або закрити засідання. У випадку, якщо проведенню засідання перешкоджає член НКРЗІ, головуючий також може оголосити перерву або закрити засідання.
3.8. Оформлення протоколів та рішень НКРЗІ
3.8.1. Засідання Комісії протоколюється. Ведення протоколу засідань Комісії здійснюється відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
3.8.2. У протоколі засідання зазначаються:
- дата та місце проведення засідання;
- прізвища присутніх - головуючого і членів НКРЗІ;
- перелік учасників засідання, що виступали з певного питання;
- результати поіменного голосування;
До протоколу додається список доповідачів та запрошених на засідання. Протокол засідання Комісії повинен бути остаточно оформлений і підписаний протягом трьох робочих днів після закінчення засідання.
3.8.3. Протокол засідання Комісії підписують головуючий на засіданні і начальник відділу організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
Після підписання протоколу аудіозапис засідання знищується.
3.8.4. За рішенням Голови НКРЗІ або члена Комісії, який виконує його обов’язки, протоколи засідань можуть бути прошиті, пронумеровані та скріплені печаткою НКРЗІ.
Відповідальність за зберігання протоколів засідань, рішень НКРЗІ, протокольних доручень Голови Комісії або члена Комісії, який виконує його обов’язки, несе начальник відділу організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
3.8.5. Рішення Комісії оформлюються відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності протягом двох робочих днів після закінчення засідання.
Відповідність рішення, що оформлюється, прийнятому на засіданні НКРЗІ рішенню, підтверджується візами доповідача з відповідного питання, керівника самостійного структурного підрозділу, відповідального за підготовку проекту рішення (у разі його запрошення на засідання), директора Департаменту правового забезпечення, членів Комісії, які були присутні на розгляді даного питання.
Разом з рішенням директору Департаменту правового забезпечення та членам НКРЗІ надається для ознайомлення протокол засідання.
Рішення підписується Головою НКРЗІ або членом Комісії, який виконує його обов’язки на момент прийняття рішення.
Документи (ліцензії, дозволи, тощо), видані на виконання рішення НКРЗІ, підписуються Головою НКРЗІ або членом Комісії, який виконує його обов’язки, на момент підписання цих документів.
3.8.6. Рішення НКРЗІ оформлюються, как правило, в одному примірнику.
У випадках, визначених законом, щодо необхідності вручення або надсилання заінтересованій особі рішення НКРЗІ, таке рішення виготовляється у відповідній кількості примірників, які пронумеровуються. При цьому примірник № 1 рішення НКРЗІ зберігається у відділі організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності, а примірники рішення НКРЗІ з відповідною нумерацією вручаються або надсилаються заінтересованій особі самостійним структурним підрозділом НКРЗІ, який відповідав за підготовку проекту цього рішення.
У разі прийняття однотипних позитивних рішень НКРЗІ за зверненнями значної кількості заявників допускається їх виготовлення одним документом (рішенням НКРЗІ) в одному примірнику.
{Підпункт 3.8.6 пункту 3.8 доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 49 від 31.01.2013}
3.9. Контроль за виконанням рішень НКРЗІ та протокольних доручень Голови НКРЗІ або члена Комісії, який виконує його обов’язки, у яких зазначені терміни винесення питань для розгляду на засіданнях Комісії, здійснюється відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
Інформація про стан виконання рішень НКРЗІ та протокольних доручень Голови НКРЗІ або члена Комісії, який виконує його обов’язки, щотижнево подається відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності відповідно Голові Комісії або члену НКРЗІ, який виконує його обов’язки.
3.10. У разі виникнення потреби внесення змін до прийнятих НКРЗІ рішень, проекти змін до рішень НКРЗІ розробляються та приймаються у порядку, встановленому для розробки та прийняття проектів рішень НКРЗІ.
Якщо у документі (ліцензії, дозволі, тощо), виданому на виконання рішення НКРЗІ, допущені помилки технічного характеру, які не потребують внесення змін до рішення НКРЗІ, виправлення таких помилок здійснюється посадовою особою НКРЗІ (особою, що виконує її обов’язки), яка підписала вказаний документ, шляхом видання відповідного нового документа.
Документ, на заміну якого видано новий, вилучається в установленому порядку із відміткою про втрату ним чинності.
4.1. Нормотворча діяльність НКРЗІ провадиться на основі та на виконання законів України, актів та доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, інших актів законодавства, а також з власної ініціативи.
4.2. Розроблення проекту нормативно-правового акта, у тому числі проекту регуляторного акта, в НКРЗІ покладається на самостійний структурний підрозділ відповідно до його компетенції або УДЦР (далі - головний розробник) на підставі річного плану, доручення Голови НКРЗІ або члена Комісії, який виконує його обов’язки.
4.3. Для розроблення проекту нормативно-правового акта, у тому числі проекту регуляторного акта, розпорядженням Голови НКРЗІ може утворюватися робоча група. До складу робочої групи залучаються керівні спеціалісти та працівники НКРЗІ, УДЦР та інші спеціалісти, у тому числі центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності (за погодженням з їх керівниками), а також за згодою представники громадськості, які мають досвід роботи та необхідні знання з питань, щодо яких розробляється відповідний нормативно-правовий акт.
4.4. У процесі розроблення проекту нормативно-правового акта, у тому числі проекту регуляторного акта, головний розробник дотримується відповідно вимог Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2005 р. № 870, Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2011 р. № 1156), Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12 квітня 2005 р. № 34/5, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 р. за № 381/10661.
4.5. Головний розробник надає розроблений проект нормативно-правового акта, у тому числі проект регуляторного акта, Департаменту правового забезпечення та іншим заінтересованим структурним підрозділам НКРЗІ з метою отримання до нього пропозицій та зауважень.
4.6. Проекти нормативно-правових актів, у тому числі проекти регуляторних актів, які розробляються Апаратом НКРЗІ та УДЦР надаються разом з матеріалами до них:
1) Голові НКРЗІ та членам НКРЗІ у термін, не пізніше ніж:
а) при первинному їх розгляді - за 10 робочих днів до дати проведення засідання;
б) після прийняття за основу та публічного обговорення - за 4 робочих днів до дати проведення засідання.
2) Департаменту правового забезпечення та іншим заінтересованим структурним підрозділам НКРЗІ у термін, не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати проведення засідання щодо первинного їх розгляду.
У виняткових випадках термін, визначений у цьому пункті, може бути скорочений Головою НКРЗІ або членом НКРЗІ, який виконує його обов’язки, але не менше ніж до 2 робочих днів.
Проекти нормативно-правових актів, у тому числі проекти регуляторних актів, надаються на погодження разом з документами, передбаченими законодавством, та проектом рішення НКРЗІ.
4.7. У строк не менше, ніж за 4 робочих дні до дня очікуваного розгляду на засіданні НКРЗІ проекту нормативно-правового акта, у тому числі проекту регуляторного акта, з метою прийняття цього акта (його проекту), головний розробник подає в установленому порядку відповідний проект до Департаменту правового забезпечення для проведення його юридичної та антидискримінаційної експертиз.
{Абзац перший пункту 4.7 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 97 від 21.02.2013}
Департамент правового забезпечення в одноденний строк направляє проект нормативно-правового акта, у тому числі проект регуляторного акта, Сектору з питань запобігань та виявлення корупції для його дослідження у дводенний строк на предмет виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.
Після отримання висновку Сектору з питань запобігань та виявлення корупції щодо проекту нормативно-правового акта, у тому числі проекту регуляторного акта, Департамент правового забезпечення за підписом його директора надає головному розробнику висновок за результатами проведення юридичної експертизи за встановленою наказом Голови НКРЗІ формою та висновок про проведення антидискримінаційної експертизи за встановленою Кабінетом Міністрів України формою.
{Абзац третій пункту 4.7 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 97 від 21.02.2013}
4.8. Перед поданням на засідання НКРЗІ проект нормативно-правового акта, у тому числі проект регуляторного акта, погоджується шляхом візування керівниками усіх заінтересованих самостійних структурних підрозділів, Департаменту правового забезпечення та членами НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності. У разі наявності розбіжностей у позиціях вказаних осіб до проекту рішення додаються письмові зауваження керівника відповідного підрозділу або члена НКРЗІ.
4.9. Проекти нормативно-правових актів, які відповідно до закону не є проектами регуляторних актів, розробляються, розглядаються та приймаються без врахування вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
4.10. Розгляд та прийняття проектів нормативно-правових актів, які є проектами регуляторних актів
4.10.1. Після розроблення головним розробником або робочою групою проекту регуляторного акта, розгляду його відповідними структурними підрозділами, Департаментом правового забезпечення та членами НКРЗІ, проект разом з пояснювальною запискою, аналізом регуляторного впливу, повідомленням про оприлюднення та іншими документами, передбаченими цим Регламентом та законодавством, виноситься на розгляд Комісії для прийняття за основу.
У разі, якщо проект регуляторного акта є додатком до проекту розпорядчого документа НКРЗІ, яким цей проект регуляторного акта затверджуватиметься, за основу приймається проект рішення НКРЗІ, додатком до якого є проект регуляторного акта.
4.10.2. В разі прийняття проекту регуляторного акта за основу він оприлюднюється на офіційному веб-сайті Комісії протягом п’яти робочих днів відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та у випадках, передбачених законом, подається на погодження до заінтересованих державних органів.
4.10.3. У разі, якщо в процесі оприлюднення проекту регуляторного акта, його відкритих обговорень, а також узгоджень із заінтересованими державними органами:
а) надійшли зауваження та пропозиції, вказаний проект доопрацьовується головним розробником, погоджується у порядку, встановленому пунктом 4.8 цього Регламенту, та повторно виноситься на розгляд Комісії для його схвалення. При повторному винесенні проекту до нього додаються матеріали за результатами обговорення: порівняльні таблиці, протоколи розбіжностей, зауваження та пропозиції учасників обговорення та заінтересованих державних органів.
б) не надійшло зауважень та пропозицій до проекту і його погоджено заінтересованими державними органами, головний розробник погоджує його у порядку, встановленому пунктами 4.7 та 4.8 цього Регламенту, та виносить у тижневий строк на розгляд Комісії для його прийняття (якщо прийняття акта належить до компетенції НКРЗІ) або схвалення (якщо прийняття акта належить до компетенції інших державних органів).
У разі схвалення НКРЗІ проекту регуляторного акта із урахуванням зауважень та пропозицій, головний розробник забезпечує у триденний строк організацію подання схваленого проекту на повторне погодження до заінтересованих державних органів.
4.10.4. Після надходження результатів повторного погодження проекту регуляторного акта заінтересованими державними органами, передбаченого підпунктом "а" пункту 4.10.3 цього Регламенту, головний розробник погоджує його у порядку, встановленому пунктом 4.7 та 4.8 цього Регламенту, та виносить у тижневий строк на розгляд Комісії для його прийняття (схвалення).
4.11. Після прийняття (схвалення) НКРЗІ:
а) нормативно-правовий акт НКРЗІ, у тому числі регуляторний акт НКРЗІ, в п’ятиденний строк подається головним розробником на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
б) проект нормативно-правового акта, у тому числі проект регуляторного акта, подається Головою НКРЗІ в установленому законодавством порядку на розгляд відповідного державного органу.
Контроль за належною підготовкою документів згідно з цим пунктом Регламенту та подальшим супроводженням рішення НКРЗІ покладається на керівника головного розробника.
4.12. Відповідальність за дотримання термінів надання на погодження проектів нормативно-правових актів, у тому числі проектів регуляторних актів, а також за якість, повноту переліку документів, які готуються, покладається на керівника головного розробника.
4.13. Проекти змін до нормативно-правових актів, у тому числі регуляторних актів, розробляються, розглядаються та приймаються у порядку, встановленому для проектів нормативно-правових актів, у тому числі проектів регуляторних актів.
5. Розгляд проектів нормативно-правових та інших актів, які надходять на погодження до Комісії
5.1. Розгляд проектів нормативно-правових актів та інших актів, які надходять на погодження до НКРЗІ як до заінтересованого державного органу від комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування розглядаються у порядку, встановленому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України", Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2011 р. № 1156), іншими нормативно-правовими актами.
5.2. Самостійний структурний підрозділ НКРЗІ, який визначений відповідальним за опрацювання відповідного акта, що надійшов на погодження, опрацьовує у встановлені строки такий акт із заінтересованими структурними підрозділами НКРЗІ, готує проект рішення НКРЗІ та вносить його у встановленому цим Регламентом порядку на розгляд Комісії.
5.3. За результатами розгляду НКРЗІ може бути прийнято рішення:
а) підтримати проект акта, підтримати проект акта із урахуванням зауважень та/або пропозицій до нього, не підтримати проект акта - у разі надходження проекту акта від комітетів Верховної Ради України;
б) погодити проект акта без зауважень, погодити проект акта із зауваженнями та/або пропозиціями до нього, не погодити проект акта - у разі надходження проекту акта від центральних органів виконавчої влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування.
5.4. Рішенням НКРЗІ, яким визначається позиція щодо проекту нормативно-правового акту чи іншого акту, доручається самостійному структурному підрозділу НКРЗІ, відповідальному за опрацювання такого акта, підготувати та направити в установленому порядку відповідь суб’єкту, який направляв проект акта на погодження.
6.1.1. Апаратні наради проводяться, як правило, один раз на тиждень.
6.1.2. Голова НКРЗІ або член НКРЗІ, який виконує його обов’язки, проводить апаратні наради для розгляду поточних питань роботи Апарату Комісії.
6.1.3. Порядок денний апаратної наради формується на підставі пропозицій Голови НКРЗІ, членів НКРЗІ, керівника Апарату та керівників самостійних структурних підрозділів.
6.1.4. Організацію проведення апаратних нарад здійснює керівник Апарату НКРЗІ, якщо Головою НКРЗІ не встановлено інше.
6.1.5. Рішення, прийняті на апаратній нараді, оформлюються відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності в одноденний строк протоколом. Протокол наради підписує Голова НКРЗІ або член НКРЗІ, який виконує його обов’язки.
6.1.6. За результатами апаратної наради Головою НКРЗІ або членом НКРЗІ, який виконує його обов’язки, можуть даватися протокольні доручення, які оформлюються відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності одночасно з протоколом наради. У дводенний термін протокольні доручення передаються для виконання посадовим особам НКРЗІ або УДЦР, які відповідають за їх виконання.
6.1.7. Контроль за виконанням протокольних доручень Голови НКРЗІ або члена Комісії, який виконує його обов’язки, здійснюється відділом організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
6.2.1. З метою розгляду та оперативного вирішення окремих питань, Голова НКРЗІ, члени НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності, або керівник Апарату проводять оперативні наради.
6.2.2. Порядок денний та матеріали до нього подаються учасникам оперативної наради у термін, не менше ніж за два робочих дні до її проведення, а з додаткових (позапланових) питань - у день її проведення.
6.2.3. За вказівкою головуючого, рішення, прийняті на оперативній нараді, оформлюються протоколом. Протокол оперативної наради підписується головуючим. Оригінал протоколу передається для реєстрації та зберігання до відділу організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
6.2.4. Організація проведення оперативної наради та ведення протоколу покладається на самостійний структурний підрозділ НКРЗІ, до компетенції якого належать питання, що розглядатимуться.
6.2.5. Контроль за виконанням протокольних доручень, наданих на оперативних нарадах, здійснює відділ організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
6.3.1. Для вирішення питань міжвідомчого характеру в НКРЗІ можуть проводитися міжвідомчі наради із залученням представників інших державних органів за їх згодою.
6.3.2. Порядок денний та матеріали до наради надсилаються учасникам міжвідомчої наради не пізніше ніж за два робочих дні до початку її проведення.
6.3.3. Організація міжвідомчих нарад покладається на члена НКРЗІ, визначеного Головою НКРЗІ, та на самостійний структурний підрозділ НКРЗІ, до компетенції якого належать питання, що розглядатимуться.
6.3.4. Рішення, прийняті на міжвідомчій нараді, оформлюються протоколом. Протокол міжвідомчої наради підписується відповідальним членом НКРЗІ. Оригінал протоколу передається для реєстрації та зберігання до відділу організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
6.3.5. Контроль за виконанням протокольних доручень, наданих на міжвідомчих нарадах, здійснює відповідний самостійний структурний підрозділ НКРЗІ та відділ організаційного забезпечення Департаменту забезпечення діяльності.
7. Організація роботи з документами
7.1. Організація роботи з документами в НКРЗІ, контроль за своєчасним їх розглядом здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства в НКРЗІ, затвердженої наказом Голови НКРЗІ.
7.2. Порядок роботи з документами, справами, виданнями та іншими матеріальними носіями інформації з обмеженим доступом визначається законодавством України у сфері охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом.
8. Взаємодія із засобами масової інформації та громадськістю
8.1. З метою організації взаємодії із засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, НКРЗІ забезпечує:
- проведення в установленому порядку консультацій з громадськістю;
- можливість присутності на засіданнях НКРЗІ представників ЗМІ та громадськості у порядку, передбаченому НКРЗІ;
- організацію вивчення громадської думки стосовно проблем, пріоритетів та перспектив державного регулювання у сфері телекомунікацій, інформатизації, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв’язку;
- інформування громадськості про діяльність НКРЗІ шляхом публікації прес-релізів, проведення прес-конференцій, брифінгів, Інтернет-конференцій, „гарячих” телефонних ліній, видання офіційного друкованого бюлетеню, розміщення в засобах масової інформації статей, інтерв’ю, коментарів, виготовлення та розповсюдження інформаційно-презентаційної продукції про діяльність НКРЗІ, розміщення інформації про її діяльність на офіційному веб-сайті Комісії тощо;
- проведення моніторингу повідомлень у засобах масової інформації та мережі Інтернет стосовно своєї діяльності та реагування на критичні зауваження.
9. Організація роботи із зверненнями споживачів та громадян
9.1. Звернення споживачів та громадян, адресовані НКРЗІ, розглядаються відповідно до законодавства. За зверненнями громадян ведеться окреме діловодство відповідно до Інструкції з діловодства по роботі із зверненнями споживачів та громадян в НКРЗІ, затвердженої наказом Голови НКРЗІ.
9.2. Відповіді за результатами розгляду пропозицій (зауважень) громадян підписуються Головою НКРЗІ або членом НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності, у разі, якщо розгляд питання не потребує погодження з іншими членами НКРЗІ.
Відповіді за результатами розгляду заяв (клопотань) громадян підписуються Головою НКРЗІ або членом НКРЗІ, який виконує його обов'язки.
9.3. Голова та члени НКРЗІ проводять особистий прийом громадян згідно із затвердженими наказом Голови НКРЗІ порядком та графіком, що доводяться до відома громадян.
9.4. У разі відсутності Голови або члена НКРЗІ, який проводить особистий прийом громадян згідно із затвердженим графіком, прийом здійснює член НКРЗІ відповідно до розподілу повноважень щодо окремих напрямків діяльності.
10. Управління персоналом та проходження державної служби
10.1. Організацію роботи з кадрами в НКРЗІ здійснює кадрова служба на підставі річного плану роботи з кадрами, затвердженого наказом Голови НКРЗІ, в якому визначаються заходи з добору, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників.
10.2. В НКРЗІ може формуватися кадровий резерв, який підлягає щорічному перегляду та затвердженню. Із зарахованими до кадрового резерву на посади працівників НКРЗІ особами проводиться робота, спрямована на підвищення їх кваліфікації відповідно до затверджених планів роботи.
10.3. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійних та ділових якостей осіб, які претендують на посади державних службовців в НКРЗІ, а також осіб, зарахованих до її кадрового резерву, або державних службовців, які претендують на зайняття більш високих посад, може проводитися в установленому порядку їх стажування на відповідних посадах у самостійних структурних підрозділах НКРЗІ.
10.4. З метою підвищення ефективності діяльності державних службовців НКРЗІ та їх відповідальності за доручену справу один раз на три роки проводиться атестація державних службовців.
Для здійснення регулярного контролю за проходженням державної служби у період між атестаціями проводиться щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов'язків за попередній рік роботи.
Результати атестації та щорічної оцінки беруться до уваги під час проведення планомірної ротації кадрів на окремих посадах.
10.5. З метою своєчасного та в повному обсязі виконання завдань і доручень встановлюється, в разі потреби, чергування працівників структурних підрозділів НКРЗІ (згідно з графіком, затвердженим наказом Голови НКРЗІ).
10.6. Комісія відповідно до наданих повноважень розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо нагородження державними нагородами, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Подякою Прем'єр-міністра України працівників НКРЗІ, УДЦР, присвоєння їм почесних звань.
За сумлінну працю, зразкове виконання трудових обов’язків, за особливі трудові заслуги Комісія вносить пропозиції щодо нагородження відповідних осіб відомчими відзнаками інших державних органів.