open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

14.04.2016  № 535

Про внесення змін до рішення Національної ради від 17.03.2016 № 334

Рішенням Національної ради від 17.03.2016 № 334 було внесено зміни до рішення Національної ради від 02.04.2008 № 652 "Про затвердження Переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною першою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме: вилучено з додатка до рішення Національної ради "Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України" 13 іноземних програм.

Зокрема, за результатами моніторингу ефіру іноземних програм "Еврокино" та "Радость моя" в період з 19 по 28 лютого 2016 року зафіксовано, що зміст цих програм не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, зокрема в ефірі іноземних програм:

1) "Еврокино" 19, 21, 23, 27 лютого 2016 року зафіксовано, що зміст цієї програми не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, оскільки транслювались фільми "Останній мамонт Франції" та "Ліга мрій" за участю Ж. Депардьє, якого внесено відповідно до абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Міністерством культури України до Переліку осіб, які загрожують національній безпеці України (Не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв);

2) "Радость моя", яка має юрисдикцію Російської Федерації, під час моніторингу в період з 12:00 26 лютого до 12:00 28 лютого 2016 року було зафіксовано розміщення комерційної реклами (обсяг 0:21:20), що є порушенням вимог частини дев'ятої статті 13 Закону України "Про рекламу" (Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, у разі якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію держав - членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, забороняється).

Також, пунктом 2 рішення Національної ради від 17.03.2016 № 334 було передбачено, що це рішення набирає чинності протягом місяця з моменту його оприлюднення.

До Національної ради надійшли звернення від компаній:

1) ТОВ "КОНТИНЕНТ ТВ", м. Київ, у якому надано інформацію про вжиті заходи щодо дотримання вимог законодавства України, зокрема про виключення з програмної сітки телеканалу "Еврокино" фільмів за участю Ж. Депардьє та інших медійних продуктів, які обмежені або заборонені для перегляду на території України (вх. № 16/1197 від 21.03.2016);

2) ТОВ "КОНТЕНТ ЮКРЕЙН", м. Київ, у якому надано інформацію про вжиті заходи щодо дотримання вимог законодавства України, зокрема про дострокове розірвання договорів з рекламодавцями та припинення розміщення комерційної реклами на телеканалі "Радость моя" (вх. № 16/2363 від 05.04.2016).

Розглянувши звернення компаній ТОВ "КОНТИНЕНТ ТВ", м. Київ (вх. № 16/1197 від 21.03.2016), та ТОВ "КОНТЕНТ ЮКРЕЙН", м. Київ (вх. № 16/2363 від 05.04.2016), керуючись частиною другою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтями 17 та 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада ВИРІШИЛА:

1. Внести зміни до підпункту 1.1 рішення Національної ради від 17.03.2016 № 334, а саме: вилучити з переліку програм, зазначених у цьому рішенні, іноземні програми "Еврокино" та "Радость моя".

2. Вказати правовласникам іноземних програм "Еврокино" та "Радость моя" на неприпустимість у подальшому порушень вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

3. Виконання цього рішення покласти на управління представників Національної ради, управління контролю та аналізу телерадіомовлення, управління ліцензування, юридичне управління, відділ зв'язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради Ю. Артеменка.

Голова Національної ради

Ю. Артеменко

Відповідальний секретар

К. Котенко

{Текст взято з сайту Нацради телерадіомовлення http://www.nrada.gov.ua}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: