open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

14.04.2016  № 533

Про внесення змін до рішення Національної ради від 02.04.2008 № 652 "Про затвердження Переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною першою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення"

До Національної ради звернулась компанія Inter TV Limited (Велика Британія) (вх. № 24/903 від 03.03.2016), що є співвласником телеканалу "Наше любимое кино", з інформацією про зміну назви іноземної програми "Наше кино" на "Наше любимое кино", а також зміну країни-правовласника цієї програми (виробника) з Великої Британії на Німеччину. Факт зміни назви підтверджено витягом з реєстру регулятора "Medienanstatt Berlin-Brandenburg" (Німеччина), ліцензію якого на супутникове мовлення має телеканал "Наше любимое кино". Результати моніторингу свідчать про те, що програмна концепція телеканалу залишилася без змін, програмне наповнення складають художні фільми та серіали, документальні фільми радянських часів.

Також до Національної ради звернулося ТОВ "Поверхность - інвест", м. Київ (вх. № 16/5355 від 03.11.2015, № 16/4917 від 12.10.2015 та № 16/4208 від 01.09.2015) з інформацією про те, що іноземні програми "Sport 1" та "Sport 2" мають дві звукових доріжки (російську та українську). У зв'язку із вказаним зверненням у лютому 2016 року було проведено моніторинг програм "Sport 1" та "Sport 2", результати якого підтвердили наявність окремої україномовної звукової доріжки.

Крім того, за результатами моніторингу ефіру іноземних програм "RTG TV (Russian Travel Guide)", "Киноклуб", "Ретро" у період з 3 по 26 березня 2016 року зафіксовано, що зміст цих програм не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, зокрема, в ефірі іноземних програм:

1) "RTG TV (Russian Travel Guide)" 4 - 5 березня 2016 року транслювалася заставка у формі плашки з надписом "Фильм был создан до включения республики Крым и Севастополя в состав России" (хронометраж трансляції заставки - 10 секунд, загальна кількість фактів трансляції у вказаний період - 123). Крім того, зафіксовано трансляцію ефірної заставки "Откройте мир. Путешествуйте по России" з демонстрацією віртуальної карти регіонів країни, яка охоплює територію тимчасово окупованої ВЕЗ Крим, демонструючи тим самим, що телеканал визнає цю територію частиною території Росії, що є порушенням статті 28 Закону України "Про інформацію" (Інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини), оскільки телерадіоорганізація зловживає правом на інформацію і використовує її для посягання на територіальну цілісність України;

2) "Киноклуб" 4 - 26 березня 2016 року зафіксовано трансляцію фільмів "Отчаянная домохозяйка", "Жизнь в розовом цвете" та "Мизерере" за участю Ж. Депардьє та фільм "Адмиралъ" за участю Ф. Бондарчука, С. Безрукова, яких внесено відповідно до абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Міністерством культури України до Переліку осіб, які загрожують національній безпеці України (Не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв);

3) "Ретро" 3 - 5 березня 2016 року зафіксовано трансляцію фільму "Тайна королевы Анны, или Мушкетеры тридцать лет спустя" за участю М. Боярського та Д. Харатьяна, фільму "Возвращение мушкетеров, или Сокровища кардинала Мазарини" за участю М. Боярського, яких внесено відповідно до абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Міністерством культури України до Переліку осіб, які загрожують національній безпеці України (Не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв).

Розглянувши звернення компаній Inter TV Limited (Велика Британія) та ТОВ "Поверхность - інвест", м. Київ, а також результати моніторингу, керуючись Законом України від 14.05.2015 № 422-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій", Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 № 129-VIII щодо визнання Російської Федерації державою-агресором, частиною сьомою статті 4, абзацом десятим частини другої статті 6, частиною другою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтею 28 Закону України "Про інформацію", частиною дев'ятою статті 13 Закону України "Про рекламу", статтями 15, 17 та 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада ВИРІШИЛА:

1. Внести до рішення Національної ради від 02.04.2008 № 652 "Про затвердження Переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною першою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" такі зміни.

1.1. Вилучити з додатка до рішення Національної ради "Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України" іноземні програми: "RTG TV (Russian Travel Guide)", "Киноклуб", "Ретро".

1.2. В додатку до рішення Національної ради "Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України":

назву іноземної програми "Наше кино" замінити на "Наше любимое кино", а також у розділі "країна-правовласник програми (виробник)" "Наше любимое кино" замінити "Велика Британія" на "Німеччина";

в інформації щодо іноземних програм "Sport 1" та "Sport 2" (Латвія) у розділі "мова програм" замінити з "російська" на "російська, українська".

2. Виконання цього рішення покласти на управління представників Національної ради, управління контролю та аналізу телерадіомовлення, управління ліцензування, юридичне управління, відділ зв'язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради Ю. Артеменка.

Голова Національної ради

Ю. Артеменко

Відповідальний секретар

К. Котенко

{Текст взято з сайту Нацради телерадіомовлення http://www.nrada.gov.ua}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: