open
Про систему
Попередня

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 7 травня 2014 р. № 152
Київ

Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 288 від 23.07.2014
№ 682 від 26.11.2014
№ 621 від 19.08.2015}

Відповідно до частини другої статті 15 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” та частини першої статті 4 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити:

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2;

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4;

{Пункт 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, що додається.

{Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

2. Установити, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений та/або виданий на підставі документів, поданих до 1 січня 2015 р., є чинним протягом строку, на який його було видано.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

3. Запровадити з 1 січня 2015 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 70




Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2014 р. № 152

ЗРАЗОК
бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

Обкладинка

Ліва частина форзаца

Зворотний бік сторінки даних

Лицьовий бік сторінки даних

Сторінка 1

Сторінка 2

Сторінка 3

Сторінка 4

Сторінка 5

Сторінка 6

Сторінка 7

Сторінка 8

Сторінка 9

Сторінка 10

Сторінка 11

Сторінка 12

Сторінка 13

Сторінка 14

Сторінка 15

Сторінка 16

Сторінка 17

Сторінка 18

Сторінка 19

Сторінка 20

Сторінка 21

Сторінка 22

Сторінка 23

Сторінка 24

Сторінка 25

Сторінка 26

Сторінка 27

Сторінка 28

Сторінка 29

Сторінка 30

Сторінка 31

Сторінка 32

Права частина форзаца



Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2014 р. № 152

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

1. Бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (далі - бланк паспорта) виготовляється у формі книжечки розміром 88 х 125 міліметрів.

2. Бланк паспорта складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок.

У праву частину обкладинки імплантовано безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443A щодо запису і зчитування даних та вимогам IKAO, що встановлюються до електронних документів.

Сторінка даних виготовляється з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонат) і розміщується між лівою частиною форзаца та першою паперовою сторінкою.

Бланк паспорта скріплюється замкненим швом, нитками із захисними властивостями, що набувають червоного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення.

3. Обкладинка бланка паспорта виготовляється із зносостійкого палітурного матеріалу темно-синього кольору.

У верхній частині лицьового боку обкладинки українською мовою двома рядками розташовано напис “УКРАЇНА ПАСПОРТ”, нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним англійською мовою двома рядками розміщено напис “UKRAINE PASSPORT”.

У нижній частині лицьового боку обкладинки розміщується спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія.

Написи, зображення малого Державного Герба України та спеціальний символ виконані тисненням фольгою золотого кольору.

4. Для виготовлення бланка паспорта використовується захисний папір, який не має власної флуоресценції.

Захисний папір виготовляється із суміші бавовняної та деревинної целюлози.

Форзац друкується на папері без водяного знака з вмістом бавовняної целюлози не менш як 90 відсотків та масою 1 кв. метра 95 ± 5 грамів. Папір має невидимі при денному світлі захисні волокна не менш як 3 міліметри, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. Кількість захисних волокон, розташованих на 1 кв. дециметрі паперу, становить не менш як 20 штук.

{Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Паперові сторінки друкуються на папері з локальним багатотоновим водяним знаком “Золоті ворота” та електротипом у вигляді цифр, які відповідають колонцифрі відповідної сторінки бланка паспорта. Маса 1 кв. метра паперу становить 100 ± 5 грамів, вміст бавовняної целюлози - не менш як 50 відсотків.

{Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Папір має невидимі при денному світлі захисні волокна завдовжки не менш як 3 міліметри, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. Кількість захисних волокон, розташованих на 1 кв. дециметрі паперу, становить не менш як 20 штук.

Папір має хімічну реакцію на дію певних хімічних сполук, дія яких утворює на папері візуальну зміну кольору в місцях проведення хімічної реакції.

5. Дизайн бланка паспорта відтворюється з використанням офсетного, ірисного офсетного, трафаретного та інтагліо друку.

{Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Серію з двох літер та шестизначний номер бланка паспорта виконано на першій паперовій сторінці способом високого друку.

6. Дизайн форзаца, сторінки даних та паперових сторінок бланка паспорта створено з використанням спеціальних захисних фонових сіток з різною геометрією рисунка, ліній тексту із слів “УКРАЇНА” і “UKRAINE”, що повторюються, графічного зображення малого Державного Герба України та стилізованих зображень історичних, культурних та архітектурних пам’яток, які відображають різні історичні епохи розвитку України.

Захисні фонові сітки надруковано способом офсетного друку фарбами блакитного, лавандового, сірого та жовтого кольорів. Одну із захисних фонових сіток надруковано способом ірисного офсетного друку фарбою сірого кольору, що переходить в бузковий.

{Абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Угорі першої - тридцять другої паперових сторінок та на правій частині форзаца бланка паспорта передбачено місце для нанесення способом лазерної перфорації серії та номера паспорта.

7. Форзац бланка паспорта складається з лівої і правої частин.

У лівій частині форзаца надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; контур карти України; слова “UKRAINE УКРАЇНА”. Угорі відтворено історію утворення малого Державного Герба України, нижче способом інтагліо друку фарбою темно-синього кольору надруковано зображення малого Державного Герба України. Фарбами, невидимими при денному світлі, що набувають жовтого та синього свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення, надруковано слова “УКРАЇНА” і “UKRAINE”, що повторюються.

У правій частині форзаца надруковані сітки у вигляді орнаментального рисунка, що містить зображення малого Державного Герба України. Фарбами, невидимими при денному світлі, які під дією джерела ультрафіолетового опромінення набувають жовтого та синього свічення, надруковано слова “УКРАЇНА” і “UKRAINE”, що повторюються.

Угорі правої частини форзаца фарбою чорного кольору, що набуває зеленого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, українською мовою надруковані слова “СЛІД ПАМ’ЯТАТИ”, нижче - текст українською мовою:

“Цей паспорт містить чутливі електронні пристрої. Для їх оптимального використання прохання не згинати, не перфорувати і не піддавати паспорт впливу крайніх температур або надмірної вологості.

Для в’їзду до іноземної держави необхідно обов’язково отримати візу, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Невиконання митних і валютних правил може призвести до відкладення закордонної поїздки. Відомості про вимоги з цих питань Ви можете отримати у найближчій митниці.

Відповідно до міжнародних правил охорони здоров’я іноземна держава, до якої Ви прибули, може зажадати документ щодо вакцинації проти хвороб. За більш докладною інформацією звертайтеся до місцевих органів охорони здоров’я.

У разі втрати паспорта Ви зобов’язані негайно повідомити про це органи міграційної служби чи найближчу закордонну дипломатичну установу України, а у разі викрадення - також органи внутрішніх справ (за кордоном - компетентні органи іноземної держави).

З метою створення умов, що гарантують відшкодування витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, Ви повинні бути застраховані.”.

Під текстом способом інтагліо друку фарбою темно-синього кольору надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, в якому виконано зображення малого Державного Герба України та приховане зображення слів “УКРАЇНА” і “UKRAINE”.

Нижче зазначено найменування підприємства, що виготовило бланк паспорта, - “Поліграфкомбінат “Україна”.

8. Сторінка даних з імплантованими захисними елементами виготовляється з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонат), на який внесення даних здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації.

{Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

На лицьовому боці сторінки даних, який є прилеглим до першої паперової сторінки бланка паспорта, надруковано захисні сітки змінної геометрії рисунка, в яких повторюються слова “UKRAINE УКРАЇНА”; фрагменти орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; гільйошні зображення у вигляді хвилястих ліній; зображення Брами Золотої в м. Києві; текстову інформацію. В центральній частині розміщено спеціальний захисний гравірувальний елемент з хвилястими лініями та словами “UKRAINE УКРАЇНА” перемінного розміру, що повторюються.

Для друкування сторінки даних бланка паспорта використовуються фарби, які набувають власного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення: жовта - жовтого кольору, лавандова - червоного кольору, блакитна - блакитного кольору.

На лицьовому боці сторінки даних містяться п’ять обов’язкових зон візуальної перевірки (I-V) та машинозчитувана (VII) зона.

Інформаційні дані у зонах I-V надруковані українською та англійською мовами фарбою чорного кольору, що стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, та розміщуються в такій послідовності:

зона I. Одним рядком надруковано назву держави “УКРАЇНА” та “UKRAINE”, зображення малого Державного Герба України, яке повторюється тричі.

Нижче двома рядками надруковано слова “ПАСПОРТ” та “PASSPORT”, праворуч одним рядком - назви полів “Тип/Type”, “Код держави/Country code”, “Номер паспорта/Passport No”.

У лівій частині зони оптико-перемінною фарбою надруковано спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія;

зона II. Послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

- “Прізвище/Surname”;

- “Ім’я/Given Names”;

- “Громадянство/Nationality”;

- “Дата народження/Date of birth” і “Запис №/Record No”;

- “Стать/Sex” і “Місце народження/Place of birth”;

зони III-IV. Продовження назв полів, які надруковано у такому ж порядку, як в зоні II, а саме:

- “Дата видачі/Date of issue”, “Орган, що видав/Authority”;

- “Дата закінчення строку дії/Date of expiry”, “Підпис пред’явника/Holder’s signature”;

зони V-VII надрукованих інформаційних даних не мають;

зона V призначена для розміщення відцифрованого зображення обличчя пред’явника паспорта;

зона VII призначена для внесення машинозчитуваної інформації.

Машинозчитувана зона відокремлена від інших зон двома лініями мікротексту “УКРАЇНА” в негативному та “UKRAINE” в позитивному зображенні;

зона VI. Зворотний бік сторінки даних.

На зворотному боці сторінки даних надруковано захисні сітки змінної геометрії рисунка, в яких повторюються слова “UKRAINE УКРАЇНА”; фрагменти орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; гільйошні зображення у вигляді хвилястих ліній.

У верхній частині посередині фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення червоного кольору, надруковано слова “ПАСПОРТ PASSPORT”.

{Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

9. На сторінках другій - тридцять другій у верхній частині захисних фонових сіток надруковано горизонтальні лінії мікротексту “УКРАЇНА UKRAINE” в позитивному зображенні.

У нижній частині другої - тридцять другої сторінок надруковано номер сторінки (колонцифру), виконаний лініями перемінної товщини. В зоні колонцифр фарбою сірого кольору виконано штрихові елементи, які при частковому розгортанні книжки бланка паспорта (“на віяло”) утворюють літери “U” та “A”.

Текстову інформацію на паперових сторінках бланка паспорта надруковано фарбою чорного кольору, що набуває зеленого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.

10. На першій сторінці надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, зображення Будинку Міністерства закордонних справ України у м. Києві, виконане спеціальним растром, зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром, гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

{Абзац перший пункту 10 в редакції Постанови КМ № 288 від 23.07.2014}

Паралельно довшому краю бланка паспорта надруковано напис українською і англійською мовами “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є власністю України”. Під написом двома колонками розташовано текст українською і англійською мовами:

“Іменем України Міністр закордонних справ України просить усіх, кого це може стосуватися, всіма можливими заходами полегшити поїздку пред’явника паспорта, надавати йому необхідну допомогу та захист.”.

Під текстом фарбою червоного кольору, що набуває помаранчевого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, надруковано серію, позначену двома літерами, та шестизначний номер бланка паспорта.

11. Сторінки друга - п’ята призначені для особливих відміток. У верхній частині цих сторінок паралельно коротшому краю бланка паспорта українською і англійською мовами через скісну риску надруковано слова “ОСОБЛИВІ ВІДМІТКИ/SPECIAL NOTES”.

На другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення печаток Подніпров’я VI-VIII століть, Святополка Ізяславича, м. Київ, початок XII століття, Юрія Львовича початку XIV століття, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення печаток Подніпров’я VI-VIII століть, Святополка Ізяславича, м. Київ, початок XII століття, Юрія Львовича початку XIV століття.

На третій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; графічний малюнок “Козацький каламар з пером”, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами, та слова “UKRAINE УКРАЇНА ПАСПОРТ PASSPORT”, літери в яких виконано контурами слів “УКРАЇНА UKRAINE” меншого розміру. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На четвертій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення печаток гетьмана Б. Хмельницького 1648 р., Київського Магістрату 1698 р., Української Народної Республіки 1918 р.; слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами, та слова “УКРАЇНА ПАСПОРТ UKRAINE PASSPORT”, літери в яких виконано контурами слів “УКРАЇНА UKRAINE” меншого розміру. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення печаток гетьмана Б. Хмельницького 1648 р., Київського Магістрату 1698 р., Української Народної Республіки 1918 року.

На п’ятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують стилізоване зображення Державного Прапора України; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; графічний малюнок “Козацький каламар з пером”, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

12. Сторінки шоста - тридцять друга призначені для проставлення віз на в’їзд до іноземних держав і відміток про перетинання державного кордону пред’явником паспорта. У верхній частині цих сторінок паралельно коротшому краю бланка паспорта українською і англійською мовами через скісну риску надруковано слова “ВІЗИ/VISAS”.

На шостій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду (глека) та фрагментів орнаменту трипільської культури, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На сьомій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, створене лініями перемінної товщини; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду (зерновика, глека) та фрагментів орнаменту трипільської культури, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів орнаменту трипільської культури.

На восьмій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняних фігурок трипільської культури (Гіперборейська Лада - Ненька Україна) та силует пагорбів степу, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На дев’ятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сіток у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду трипільської культури, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів посуду трипільської культури.

На десятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення міста-фортеці Неаполя Скіфського та фрагмента Скіфської Пекторалі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На одинадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення скіфських кам’яних баб та фрагмента Скіфської Пекторалі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів Скіфської Пекторалі.

На дванадцятій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення скіфських кам’яних баб та силуету скіфського кургану, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На тринадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення сережки у вигляді сфінкса та пластини-аплікації із зображенням богині Апі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення сережки у вигляді сфінкса та пластини-аплікації із зображенням богині Апі.

На чотирнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Херсонеса Таврійського в м. Херсонесі, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На п’ятнадцятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента мініатюри “Повість минулих літ”, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагмента мініатюри “Повість минулих літ”.

На шістнадцятій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення. В одному із слів “УКРАЇНА” в лавандовому кольорі виконано літеру “К” в дзеркальному зображенні та в одному із слів “UKRAINE” в жовтому кольорі літеру “R” виконано в дзеркальному зображенні. Також надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення собору Софії Київської в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На сімнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагментів інтер’єру собору Софії Київської в м. Києві, орнаментальної фрески та мозаїки, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фрагмента арки з інтер’єру собору Софії Київської в м. Києві.

На вісімнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення гравюри “Панорама міста Львів”, печатки галицько-волинського князя Юрія Тройденовича та зображення лева на кам’яній пластині, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На дев’ятнадцятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Луцького замку, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення Луцького замку та фрагмент неба.

На двадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Кам’янець-Подільської фортеці, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять першій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Білгород-Дністровської фортеці, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення Білгород-Дністровської фортеці.

На двадцять другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення пам’ятника Богдану Хмельницькому в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять третій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення булав та Герба війська Запорізького, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення булав.

На двадцять четвертій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення козацьких музичних інструментів бандури та литаври, Хотинської фортеці та фрагмент козацького човна “Чайка”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять п’ятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента картини В. Орловського “Хати в літній день”, фрагмента козацького човна “Чайка” та фігури козака з акварелі С. Васильківського, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фігури козака з акварелі С. Васильківського.

На двадцять шостій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Києво-Могилянської академії в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять сьомій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента гравюри І. Щірського “Студенти Києво-Могилянської академії” та відкритої книги, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення відкритої книги.

На двадцять восьмій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Одеського національного академічного театру опери та балету, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять дев’ятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення малого Герба Української Народної Республіки (УНР) та фігур жінки і чоловіка, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фігур жінки і чоловіка.

На тридцятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення ракетоносія “Зеніт” та фрагмента ДніпроГЕСу у м. Запоріжжі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На тридцять першій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слів “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента ДніпроГЕСу у м. Запоріжжі, терикони та шахтарський копер, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення териконів та шахтарський копер.

На тридцять другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення будинку Верховної Ради України та купола будинку Верховної Ради України у м. Києві, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

Схематична діаграма бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

Обкладинка

Лицьовий бік сторінки даних

Сторінка 1

Сторінки 2-5

Сторінки 6-32

Права частина форзаца



Додаток 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2014 р. № 152

ЗРАЗОК
бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія

Обкладинка


Ліва частина форзаца

Зворотний бік сторінки даних


Лицьовий бік сторінки даних

Сторінка 1


Сторінка 2

Сторінка 3


Сторінка 4

Сторінка 5


Сторінка 6

Сторінка 7


Сторінка 8

Сторінка 9


Сторінка 10

Сторінка 11


Сторінка 12

Сторінка 13


Сторінка 14

Сторінка 15


Сторінка 16

Сторінка 17


Сторінка 18

Сторінка 19


Сторінка 20

Сторінка 21


Сторінка 22

Сторінка 23


Сторінка 24

Сторінка 25


Сторінка 26

Сторінка 27


Сторінка 28

Сторінка 29


Сторінка 30

Сторінка 31


Сторінка 32

Права частина форзаца

{Постанову доповнено додатком 3 згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}



Додаток 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2014 р. № 152

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія

1. Бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія (далі - бланк паспорта), виготовляється у формі книжечки розміром 88 х 125 міліметрів.

2. Бланк паспорта складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок.

Сторінка даних виготовляється з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату) і розміщується між лівою частиною форзаца та першою паперовою сторінкою.

Бланк паспорта скріплюється замкненим швом, нитками із захисними властивостями, що набувають червоного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення.

3. Обкладинка бланка паспорта виготовляється із зносостійкого палітурного матеріалу темно-синього кольору.

У верхній частині лицьового боку обкладинки українською мовою двома рядками розташовано напис “УКРАЇНА ПАСПОРТ”, нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним англійською мовою двома рядками розміщено напис “UKRAINE PASSPORT”.

Написи, зображення малого Державного Герба України виконані тисненням фольгою золотого кольору.

4. Для виготовлення бланка паспорта використовується захисний папір, який не має власної флуоресценції.

Захисний папір виготовляється із суміші бавовняної та деревинної целюлози.

Форзац друкується на папері без водяного знака з вмістом бавовняної целюлози не менш як 90 відсотків та масою 1 кв. метра 95 ± 5 грамів. Папір має невидимі при денному світлі захисні волокна не менш як 3 міліметри, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. Кількість захисних волокон, розташованих на 1 кв. дециметрі паперу, становить не менш як 20 штук.

Паперові сторінки друкуються на папері з локальним багатотоновим водяним знаком “Золоті ворота” та електротипом у вигляді цифр, які відповідають колонцифрі відповідної сторінки бланка паспорта. Маса 1 кв. метра паперу становить 100 ± 5 грамів, вміст бавовняної целюлози - не менш як 50 відсотків.

Папір має невидимі при денному світлі захисні волокна завдовжки не менше як 3 міліметри, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. Кількість захисних волокон, розташованих на 1 кв. дециметрі паперу, становить не менш як 20 штук.

Папір має хімічну реакцію на дію певних хімічних сполук, дія яких спричиняє на папері візуальну зміну кольору в місцях проведення хімічної реакції.

5. Дизайн бланка паспорта відтворюється з використанням офсетного, ірисного офсетного, трафаретного та інтагліо друку.

Серію з двох літер та шестизначний номер бланка паспорта виконано на першій паперовій сторінці способом високого друку.

6. Дизайн форзаца, сторінки даних та паперових сторінок бланка паспорта створено з використанням спеціальних захисних фонових сіток з різною геометрією рисунка, ліній тексту із слів “УКРАЇНА” і “UKRAINE”, що повторюються, графічного зображення малого Державного Герба України та стилізованих зображень історичних, культурних та архітектурних пам’яток, які відображають різні історичні епохи розвитку України.

Захисні фонові сітки надруковано способом офсетного друку фарбами блакитного, лавандового, сірого та жовтого кольорів. Одну із захисних фонових сіток надруковано способом ірисного офсетного друку фарбою сірого кольору, що переходить в бузковий.

Угорі першої - тридцять другої паперових сторінок та на правій частині форзаца бланка паспорта передбачено місце для нанесення способом лазерної перфорації серії та номера паспорта.

7. Форзац бланка паспорта складається з лівої і правої частин.

У лівій частині форзаца надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; контур карти України; слова “UKRAINE Україна”. Угорі відтворено історію утворення малого Державного Герба України, нижче - способом інтагліо друку фарбою темно-синього кольору надруковано зображення малого Державного Герба України. Фарбами, невидимими при денному світлі, що набувають жовтого та синього свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення, надруковано слова “Україна” і “UKRAINE”, що повторюються.

У правій частині форзаца надруковані сітки у вигляді орнаментального рисунка, що містить зображення малого Державного Герба України. Фарбами, невидимими при денному світлі, які під дією джерела ультрафіолетового опромінення набувають жовтого та синього свічення, надруковано слова “Україна” і “UKRAINE”, що повторюються.

Угорі правої частини форзаца фарбою чорного кольору, що набуває зеленого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, українською мовою надруковані слова “СЛІД ПАМ’ЯТАТИ”, нижче - текст українською мовою:

“Для в’їзду до іноземної держави необхідно обов’язково отримати візу, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Невиконання митних і валютних правил може призвести до відкладення закордонної поїздки. Відомості про вимоги з цих питань Ви можете отримати у найближчій митниці.

Відповідно до міжнародних правил охорони здоров’я іноземна держава, до якої Ви прибули, може зажадати документ щодо вакцинації проти хвороб. За більш докладною інформацією звертайтеся до місцевих органів охорони здоров’я.

У разі втрати паспорта Ви зобов’язані негайно повідомити про це органи міграційної служби чи найближчу закордонну дипломатичну установу України, а у разі викрадення - також органи внутрішніх справ (за кордоном - компетентні органи іноземної держави).

З метою створення умов, що гарантують відшкодування витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, Ви повинні бути застраховані.”.

Під текстом способом інтагліо друку фарбою темно-синього кольору надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, в якому виконано зображення малого Державного Герба України та приховане зображення слів “Україна” і “UKRAINE”.

Нижче зазначено найменування підприємства, що виготовило бланк паспорта, - “Поліграфкомбінат “Україна”.

8. Сторінка даних з імплантованими захисними елементами виготовляється з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату), на який внесення даних здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації.

На лицьовому боці сторінки даних, який є прилеглим до першої паперової сторінки бланка паспорта, надруковано захисні сітки змінної геометрії рисунка, в яких повторюються слова “UKRAINE Україна”; фрагменти орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; гільйошні зображення у вигляді хвилястих ліній; зображення Брами Золотої в м. Києві; текстову інформацію. В центральній частині розміщено спеціальний захисний гравірувальний елемент з хвилястими лініями та словами “UKRAINE УКРАЇНА” перемінного розміру, що повторюються.

Для друкування сторінки даних бланка паспорта використовуються фарби, які набувають власного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення: жовта - жовтого кольору, лавандова - червоного кольору, блакитна - блакитного кольору.

На лицьовому боці сторінки даних містяться п’ять обов’язкових зон візуальної перевірки (I-V) та машинозчитувана (VII) зона.

Інформаційні дані у зонах I-IV надруковані українською та англійською мовами фарбою чорного кольору, що стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, та розміщуються в такій послідовності:

зона I. Одним рядком надруковано назву держави “Україна” та “UKRAINE”, зображення малого Державного Герба України, яке повторюється тричі.

Нижче двома рядками надруковано слово “паспорт” та “PASSPORT”, праворуч одним рядком надруковано назви полів “Тип/Type”, “Код держави/Countre Code”, “Номер паспорта/Passport No”.

У лівій частині зони оптико-перемінною фарбою надруковано зображення карти України;

зона II. Послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

“Прізвище/Surname”;

“Ім’я/Given Names”;

“Громадянство/Nationality”;

“Дата народження/Date of birth” і “Запис №/Record No”;

“Стать/Sex” і “Місце народження/Place of birth”;

зони III-IV. Продовження назв полів, які надруковано у такому ж порядку, як в зоні II, а саме:

“Дата видачі/Date of issue”, “Орган, що видав/Authority”;

“Дата закінчення строку дії/Date of expiry”, “Підпис пред’явника/Holder’s signature”;

зони V-VII надрукованих інформаційних даних не мають;

зона V. Призначена для розміщення відцифрованого зображення обличчя пред’явника паспорта;

зона VI. Зворотний бік сторінки даних.

На зворотному боці сторінки даних надруковано захисні сітки змінної геометрії рисунка, в яких повторюються слова “UKRAINE Україна”; фрагменти орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; гільйошні зображення у вигляді хвилястих ліній.

У верхній частині посередині фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення червоного кольору, надруковано слова “ПАСПОРТ PASSPORT”;

зона VII. Призначена для внесення машинозчитуваної інформації.

Машинозчитувана зона відокремлена від інших зон двома лініями мікротексту “Україна” в негативному та “UKRAINE” в позитивному зображенні.

9. На сторінках другій - тридцять другій у верхній частині захисних фонових сіток надруковано горизонтальні лінії мікротексту “УКРАЇНА UKRAINE” в позитивному зображенні.

У нижній частині другої - тридцять другої сторінок надруковано номер сторінки (колонцифру), виконаний лініями перемінної товщини. В зоні колонцифр фарбою сірого кольору виконано штрихові елементи, які при частковому розгортанні книжки бланка паспорта (“на віяло”) утворюють літери “U” та “A”.

Текстову інформацію на паперових сторінках бланка паспорта надруковано фарбою чорного кольору, що набуває зеленого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.

10. На першій сторінці надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, зображення будинку Міністерства закордонних справ України у м. Києві, виконане спеціальним растром, зображення тризуба, виконане лінійним растром, гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

Паралельно довшому краю бланка паспорта надруковано напис українською і англійською мовами: “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є власністю України”. Під написом двома колонками розташовано текст українською і англійською мовами:

“Іменем України Міністр закордонних справ України просить усіх, кого це може стосуватися, усіма можливими засобами полегшити поїздку пред’явника паспорта, надавати йому необхідну допомогу та захист.”.

Під текстом фарбою червоного кольору, що набуває помаранчевого свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення та стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення, надруковано серію, позначену двома літерами, та шестизначний номер бланка паспорта.

11. Сторінки друга - п’ята призначені для особливих відміток. У верхній частині цих сторінок, паралельно коротшому краю бланка паспорта, українською і англійською мовами через скісну риску надруковано слова “ОСОБЛИВІ ВІДМІТКИ / SPECIAL NOTES”.

На другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення печаток Подніпров’я VI-VIII століть, Святополка Ізяславича, м. Київ, початок XII століття, Юрія Львовича початку XIV століття, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення печаток Подніпров’я VI-VIII століть, Святополка Ізяславича, м. Київ, початок ХII століття, Юрія Львовича початку XIV століття.

На третій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; графічний малюнок “Козацький каламар з пером”, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами, та слова “UKRAINE УКРАЇНА ПАСПОРТ PASSPORT”, літери в яких виконано контурами слів “УКРАЇНА UKRAINE” меншого розміру. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На четвертій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення печаток гетьмана Б. Хмельницького 1648 року, Київського Магістрату 1698 року, Української Народної Республіки 1918 року; слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами, та слова “УКРАЇНА ПАСПОРТ UKRAINE PASSPORT”, літери в яких виконано контурами слів “УКРАЇНА UKRAINE” меншого розміру. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення печаток гетьмана Б. Хмельницького 1648 року, Київського Магістрату 1698 року, Української Народної Республіки 1918 року.

На п’ятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують стилізоване зображення Державного Прапора України; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; графічний малюнок “Козацький каламар з пером”, слова “УКРАЇНА UKRAINE ПАСПОРТ PASSPORT”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

12. Сторінки шоста - тридцять друга призначені для проставляння віз на в’їзд до іноземних держав і відміток про перетинання державного кордону пред’явником паспорта. У верхній частині цих сторінок, паралельно коротшому краю бланка паспорта, українською і англійською мовами через скісну риску надруковано слова “ВІЗИ/VISAS”.

На шостій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду (глека) та фрагментів орнаменту трипільської культури, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На сьомій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, створене лініями перемінної товщини; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду (зерновика, глека) та фрагментів орнаменту трипільської культури, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів орнаменту трипільської культури.

На восьмій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняних фігурок трипільської культури (Гіперборейська Лада - Ненька Україна) та силует пагорбів степу, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На дев’ятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сіток у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення глиняного посуду трипільської культури, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів посуду трипільської культури.

На десятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення міста-фортеці Неаполя Скіфського та фрагмента Скіфської Пекторалі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На одинадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення скіфських кам’яних баб та фрагмента Скіфської Пекторалі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагментів Скіфської Пекторалі.

На дванадцятій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення скіфських кам’яних баб та силуету скіфського кургану, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На тринадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення сережки у вигляді сфінкса та пластини-аплікації із зображенням богині Апі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення сережки у вигляді сфінкса та пластини-аплікації із зображенням богині Апі.

На чотирнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Херсонеса Таврійського в м. Херсонесі, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На п’ятнадцятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента мініатюри “Повість минулих літ”, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано зображення фрагмента мініатюри “Повість минулих літ”.

На шістнадцятій сторінці надруковано слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення. В одному із слів “УКРАЇНА” в лавандовому кольорі літеру “К” виконано в дзеркальному зображенні, та в одному із слів “UKRAINE” в жовтому кольорі літеру “R” виконано в дзеркальному зображенні. Також надруковано сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення собору Софії Київської в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На сімнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагментів інтер’єру собору Софії Київської в м. Києві, орнаментальної фрески та мозаїки, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фрагмента арки з інтер’єру собору Софії Київської в м. Києві.

На вісімнадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення гравюри “Панорама міста Львів”, печатки галицько-волинського князя Юрія Тройденовича та зображення лева на кам’яній пластині, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На дев’ятнадцятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Луцького замку, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення Луцького замку та фрагмента неба.

На двадцятій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Кам’янець-Подільської фортеці, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять першій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Білгород-Дністровської фортеці, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення Білгород-Дністровської фортеці.

На двадцять другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення пам’ятника Богдану Хмельницькому в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять третій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення булав та Герба війська Запорізького, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення булав.

На двадцять четвертій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення козацьких музичних інструментів бандури та литаври, Хотинської фортеці та фрагмент козацького човна “Чайка”, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять п’ятій сторінці надруковано стилізоване зображення Державного Прапора України, виконане лініями перемінної товщини; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента картини В. Орловського “Хати в літній день”, фрагмента козацького човна “Чайка” та фігури козака з акварелі С. Васильківського, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фігури козака з акварелі С. Васильківського.

На двадцять шостій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Києво-Могилянської академії в м. Києві, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять сьомій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента гравюри І. Щірського “Студенти Києво-Могилянської академії” та відкритої книги, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення відкритої книги.

На двадцять восьмій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення Одеського національного академічного театру опери та балету, виконане лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На двадцять дев’ятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення малого герба Української Народної Республіки (УНР) та фігур жінки і чоловіка, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення фігур жінки і чоловіка.

На тридцятій сторінці надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення ракетоносія “Зеніт” та фрагмента Дніпровської гідроелектростанції у м. Запоріжжі, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

На тридцять першій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення фрагмента Дніпровської гідроелектростанції у м. Запоріжжі, терикони та шахтарський копер, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення жовтого кольору, надруковано зображення териконів та шахтарський копер.

На тридцять другій сторінці надруковано зображення малого Державного Герба України, виконане лінійним растром; гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній; слова “УКРАЇНА UKRAINE”, що повторюються і формують лінійне зображення; сітки у вигляді фрагментів орнаментальних рисунків, що містять зображення малого Державного Герба України; зображення будинку Верховної Ради України та купола будинку Верховної Ради України у м. Києві, виконані лінійними та спеціальними растрами. Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення блакитного кольору, надруковано гільйошне зображення у вигляді хвилястих ліній.

Схематична діаграма бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія

Обкладинка


Лицьовий бік сторінки даних

Сторінка 1


Сторінки 2-5

Сторінки 6-32


Права частина форзаца

{Постанову доповнено додатком 4 згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2014 р. № 152

ПОРЯДОК
оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Загальна частина

1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт для виїзду за кордон) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, за кордоном і дає такій особі право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

2. Кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон. Громадянин України, який через свої релігійні переконання відмовився від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорту для виїзду за кордон, має право на отримання паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

3. Паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

4. Паспорт для виїзду за кордон без урахування строків доставки видається територіальним органом або підрозділом ДМС, а за кордоном - закордонною дипломатичною установою України:

{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

1) не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання;

2) не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання;

3) у строк до 10 робочих днів - у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України;

4) у строк до трьох місяців - у разі одночасного подання заяви про оформлення особою виїзду на постійне проживання за кордон або оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі України;

5) у строк до трьох робочих днів - у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні особи, що від’їжджає, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, на підставі документів, що підтверджують необхідність термінового виїзду за кордон.

5. Оформлення, видача паспорта для виїзду за кордон громадянам (у тому числі отримання відцифрованих відбитків пальців рук) здійснюється територіальними органами або підрозділами ДМС незалежно від місця проживання громадянина у взаємодії з Головним обчислювальним центром Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) та Державним центром персоналізації документів (далі - Центр).

Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС, яка ведеться для обліку даних. Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

6. Оформлення, видача паспорта для виїзду за кордон громадянам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном (у тому числі отримання відцифрованих відбитків пальців рук), здійснюється закордонними дипломатичними установами України, за винятком випадків, передбачених пунктом 36 цього Порядку, у взаємодії з Головним обчислювальним центром Реєстру та Центром.

Внесення інформації до Реєстру здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи МЗС, яка ведеться для обліку даних. Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета.

{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

7. Порядок взаємодії територіальних органів або підрозділів ДМС з Центром, а також порядок взаємодії закордонних дипломатичних установ України з Центром встановлюється шляхом укладення договору згідно з вимогами статті 4 Закону України “Про захист персональних даних”.

8. Керівник територіального органу або підрозділу ДМС та керівник закордонної дипломатичної установи України визначають працівників, на яких згідно з їх службовими обов’язками покладаються функції з опрацювання заяв-анкет, оформлення, видачі паспорта для виїзду за кордон (у тому числі отримання відцифрованих відбитків пальців рук).

{Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

9. До заяви-анкети вносяться такі відомості (персональні дані) про особу, на ім’я якої здійснюється оформлення паспорта для виїзду за кордон:

{Абзац другий пункту 9 виключено на підставі Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

відцифрований образ обличчя особи;

унікальний номер запису в Реєстрі;

прізвище, ім’я та по батькові;

стать;

дата народження;

місце народження (держава, область, район/місто, селище/село);

місце проживання із зазначенням адреси (найменування адміністративно-територіальної одиниці, вулиця, номер будинку, корпусу, квартири);

серія, номер, дата видачі документа, на підставі якого оформлюється паспорт для виїзду за кордон;

контактний телефон;

дата заповнення заяви-анкети;

відомості про відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук;

{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

підпис особи;

відомості про законного представника особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку (прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження);

підпис керівника територіального органу або підрозділу ДМС, а в разі його відсутності - особи, яка виконує обов’язки керівника, або адміністратора центру надання адміністративних послуг, а в закордонній дипломатичній установі України - підпис консульської посадової особи;

{Абзац сімнадцятий пункту 9 виключено на підставі Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

прізвище, підпис (із зазначенням дати) працівника територіального органу або підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов’язками покладено функції із здійснення передачі персональних даних фізичної особи, на ім’я якої оформлюються документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України, для їх перевірки, а в закордонній дипломатичній установі України - прізвище, підпис (із зазначенням дати) консульської посадової особи;

номер оформленого паспорта для виїзду за кордон;

прізвище, підпис (із зазначенням дати) працівника територіального органу або підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов’язками покладено функції з оформлення, видачі паспорта для виїзду за кордон (у тому числі отримання відцифрованих відбитків пальців рук), а в закордонній дипломатичній установі України - прізвище, підпис (із зазначенням дати) консульської посадової особи;

{Абзац двадцятий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

підпис заявника із зазначенням дати отримання паспорта для виїзду за кордон.

10. Зазначені в заяві-анкеті відомості (персональні дані) передаються від відомчої інформаційної системи до Головного обчислювального центру Реєстру захищеними каналами зв’язку з обов’язковим дотриманням вимог до обробки персональних даних, визначених законом.

11. Головний обчислювальний центр Реєстру проводить автоматизовану перевірку, накопичення та збереження даних, що отримані від відомчої інформаційної системи, установлює їх унікальність, формує набори даних для виготовлення паспорта для виїзду за кордон та передає їх до Центру, який здійснює персоналізацію бланка паспорта для виїзду за кордон. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм Центр вносить до безконтактного електронного носія інформацію, що міститься на сторінці даних паспорта для виїзду за кордон, біометричні параметри особи, додаткову змінну інформацію, а також дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303.

{Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

12. Відомості (персональні дані), внесені до заяви-анкети, зберігаються в електронному вигляді в базі даних Реєстру.

13. Персоналізовані Центром бланки паспортів для виїзду за кордон надсилаються територіальному органу або підрозділу ДМС чи МЗС в порядку, встановленому законодавством.

{Абзац перший пункту 13 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

Персоналізовані Центром бланки паспортів для виїзду за кордон доставляються МЗС до закордонної дипломатичної установи України дипломатичною або командирською поштою. Персоналізовані Центром бланки паспортів для виїзду за кордон можуть бути надіслані до закордонної дипломатичної установи України міжнародним експрес-відправленням за письмовою заявою громадянина, на ім’я якого оформляється паспорт, або його законного представника.. Така доставка здійснюється за рахунок заявника або його законного представника.

{Абзац другий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

14. У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою особі може бути оформлено другий паспорт для виїзду за кордон.

15. У разі виїзду громадянина України за кордон на постійне проживання у паспорті для виїзду за кордон робиться відповідний запис із зазначенням держави виїзду.

16. За оформлення паспорта для виїзду за кордон (у тому числі замість втраченого або викраденого), його обмін справляється плата (за кордоном - консульський збір) у порядку та у розмірах, встановлених законодавством.

17. Документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору), додаються до заяви-анкети.

{Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

18. У разі коли в паспорті для виїзду за кордон допущено помилку в інформації, така інформація підлягає виправленню, а паспорт для виїзду за кордон - обміну. У разі допущення помилки з вини органу, що видав документ, платежі (консульський збір) за обмін паспорта для виїзду за кордон не справляються.

19. Громадянин повинен надійно зберігати паспорт для виїзду за кордон.

Оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон

20. Оформлення, видача та обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється:

1) особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі її особистої заяви-анкети;

{Підпункт 1 пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

2) особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі - на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших представників. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі України заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

{Підпункт 2 пункту 20 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

21. Підставою для термінового розгляду заяви-анкети є:

1) лист МОЗ, Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, обласного управління, Київського міського головного управління, Севастопольського міського управління охорони здоров’я про необхідність термінової поїздки за кордон для лікування;

2) надіслане з-за кордону, в тому числі закордонною дипломатичною установою України, повідомлення, що підтверджує факт смерті родича.

Зазначені документи для термінового розгляду заяви-анкети беруться до уваги протягом 15 днів з дати їх видачі (відправлення).

22. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особа подає:

1)  заяву-анкету;

2) паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку та постійно проживають в Україні);

3) свідоцтво про народження (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон особі, що не досягла шістнадцятирічного віку);

4) відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;

5) заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби). У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, таку заяву від її імені подають батьки (якщо батьки не перебувають у шлюбі, - той з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачі, опікуни, піклувальники або інші представники чи представники закладів, які виконують функції опікунів чи піклувальників над цією особою. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства;

6) у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

{Пункт 22 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

23. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків, заявник разом з документами, зазначеними у пункті 22 цього Порядку, також подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

5) довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;

{Підпункт 5 пункту 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

24. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла шістнадцятирічного віку, заявник разом з документами, зазначеними у пункті 22 цього Порядку, також подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

1) документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);

2) договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;

3) договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;

4) рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);

5) рішення суду про встановлення опіки (піклування);

6) договору про патронат.

25. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон в разі виїзду на постійне проживання за кордоном особа додатково подає:

1) свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцятирічного віку);

2) довідку про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов’язань;

3) засвідчені в установленому порядку заяви батьків, які залишаються в Україні (або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання їх безвісно відсутніми), а в разі наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, також від їх законних представників - про відсутність у них вимог щодо стягнення аліментних платежів або засвідчену в установленому порядку копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду. У разі смерті зазначених осіб заявник подає копії відповідних свідоцтв, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неможливості подання свідоцтва про смерть батьків чи рішення суду про визнання їх безвісно відсутніми заявник віком понад 65 років подає засвідчену в установленому порядку заяву з мотивованим викладенням причин. Зазначені в цьому підпункті документи не подаються в разі виїзду до держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу в цивільних, сімейних та кримінальних справах;

4) засвідчену в установленому порядку заяву другого з батьків, який залишається в Україні, про відсутність неврегульованих аліментних зобов’язань - у разі виїзду дитини з одним із батьків;

5) оформлену письмово і засвідчену нотаріально згоду дитини віком від 14 до 16 років на виїзд з України на постійне проживання.

26. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, подає до закордонної дипломатичної установи України:

1) заяву-анкету;

2) дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів;

3) документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

4) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла шістнадцятирічного віку);

5) документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;

{Підпункт 6 пункту 26 виключено на підставі Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

7) відповідний документ, що підтверджує здійснення сплати консульського збору, або оригінал і копію документа про звільнення від сплати консульського збору;

{Підпункт 7 пункту 26 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

8) заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби). У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, таку заяву від її імені подають батьки (якщо батьки не перебувають у шлюбі, - той з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачі, опікуни, піклувальники або інші представники чи представники закладів, які виконують функції опікунів чи піклувальників над цією особою. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

{Підпункт 8 пункту 26 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

27. Після заповнення заяви-анкети (введення персональних даних особи, на ім’я якої здійснюється оформлення паспорта для виїзду за кордон) працівник територіального органу або підрозділу ДМС чи консульська посадова особа друкує її та надає особі для перевірки правильності внесених до заяви-анкети персональних даних.

Після зазначеної перевірки особа власним підписом підтверджує правильність внесених до заяви-анкети персональних даних фізичної особи, на ім’я якої здійснюється оформлення паспорта для виїзду за кордон.

{Пункт 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

28. Оригінали документів повертаються особі після прийняття заяви-анкети до розгляду. До заяви-анкети додаються копії відповідних документів.

29. Рішення про оформлення та видачу особі паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом або підрозділом ДМС чи закордонною дипломатичною установою України на підставі даних, отриманих з бази даних Реєстру.

30. Для обміну паспорта для виїзду за кордон особа подає:

1) заяву-анкету;

2) паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну;

3) паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку та постійно проживають в Україні);

4) документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (у разі обміну паспорта у закордонній дипломатичній установі України);

5) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну (у разі потреби);

6) відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору), або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);

{Підпункт 6 пункту 30 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

7) заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби). У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, таку заяву від її імені подають батьки (якщо батьки не перебувають у шлюбі, - той з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачі, опікуни, піклувальники або інші представники чи представники закладів, які виконують функції опікунів чи піклувальників над цією особою. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

{Підпункт 7 пункту 30 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

31. Обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення, у разі:

1) зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон (крім додаткової змінної інформації);

2) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;

3) закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон;

4) непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання.

У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон), особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.

{Пункт 31 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 621 від 19.08.2015}

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

{Пункт 31 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 621 від 19.08.2015}

У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.

{Пункт 31 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 621 від 19.08.2015}

32. Рішення про обмін паспорта для виїзду за кордон, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, та видачу нового паспорта для виїзду за кордон приймає територіальний орган або підрозділ ДМС (за кордоном - закордонна дипломатична установа України) за результатами ідентифікації особи на підставі даних, отриманих з бази даних Реєстру.

33. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого особа подає:

1) заяву про оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв’язку з його втратою або викраденням;

2) заяву-анкету;

3) паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку та постійно проживають в Україні) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України). У разі втрати або викрадення під час перебування в Україні паспорта для виїзду за кордон особа, яка постійно проживає за кордоном, подає до територіального органу або підрозділу ДМС документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

4) документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (у разі потреби);

5) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта для виїзду за кордон на території України);

6) документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами держави, в якій втрачено або викрадено паспорт для виїзду за кордон, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення, чи посвідчення особи на повернення в Україну, оформлене і видане на його ім’я;

7) відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору), або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);

8) заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби). У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, таку заяву від її імені подають батьки (якщо батьки не перебувають у шлюбі, - той з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачі, опікуни, піклувальники або інші представники чи представники закладів, які виконують функції опікунів чи піклувальників над цією особою. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

{Пункт 33 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

34. Про втрату або викрадення паспорта для виїзду за кордон на території України особа зобов’язана негайно повідомити найближчому територіальному органу або підрозділу ДМС, а в разі викрадення - також органу внутрішніх справ. Про втрату або викрадення за кордоном паспорта для виїзду за кордон особа зобов’язана повідомити компетентним органам іноземної держави та найближчій закордонній дипломатичній установі України.

35. Про втрату або викрадення паспорта для виїзду за кордон територіальний орган або підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа України, до яких в установленому законодавством порядку надійшло таке повідомлення, протягом однієї доби інформують Адміністрацію Держприкордонслужби, Українське бюро Інтерполу.

36. У разі втрати або викрадення під час перебування в Україні паспорта для виїзду за кордон особи, яка постійно проживає за кордоном, або виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, оформлення та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється територіальним органом або підрозділом ДМС.

{Пункт 36 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

37. Замість втраченого або викраденого паспорта для виїзду за кордон територіальний орган або підрозділ ДМС чи закордонна дипломатична установа України після встановлення факту видачі раніше такого паспорта особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає новий паспорт для виїзду за кордон.

38. Якщо особа, яка заявила про втрату або викрадення паспорта для виїзду за кордон, знайшла його, вона зобов’язана протягом доби здати знайдений паспорт для виїзду за кордон для списання та знищення найближчому територіальному органу або підрозділу ДМС, а в разі втрати або викрадення за кордоном - найближчій закордонній дипломатичній установі України.

39. У разі надходження повідомлення про втрату або викрадення паспорта для виїзду за кордон закордонна дипломатична установа України приймає рішення про видачу особі на час оформлення нового паспорта для виїзду за кордон довідки встановленого МЗС зразка.

40. Рішення про переоформлення паспорта для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого паспорта, у тому числі того, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, приймає територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа України за результатами ідентифікації особи та встановлення її належності до громадянства України. Ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з бази даних Реєстру.

41. Під час видачі паспорта для виїзду за кордон проводиться перевірка персональних даних особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, у тому числі шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія (у разі оформлення паспорта з безконтактним електронним носієм).

{Пункт 41 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Підстави для відмови у видачі паспорта для виїзду за кордон

42. Територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа України має право відмовити особі у видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо:

1) стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла шістнадцятирічного віку, або представник особи, який не має документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;

2) особа вже отримала паспорт для виїзду за кордон, який є дійсним на день звернення (крім обміну, видачі паспорта замість втраченого або викраденого, а також наявності другого паспорта для виїзду за кордон з підстав, визначених цим Порядком);

3) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;

4) дані, отримані з баз даних Реєстру, не підтверджують інформацію, надану особою.

43. Територіальний орган або підрозділ ДМС може прийняти рішення про тимчасову відмову у видачі особі паспорта для виїзду за кордон в разі, коли:

1) особа обізнана з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення строку, встановленого статтею 29 Закону України “Про державну таємницю” (лише в разі виїзду на постійне проживання за кордон);

2) щодо особи діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання, - до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках чи забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;

3) стосовно особи в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого особі заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;

4) особа засуджена за вчинення кримінального правопорушення, - до відбуття покарання або звільнення від покарання;

5) особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов’язань;

6) особа свідомо сповістила про себе неправдиві відомості, - до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;

7) щодо особи подано цивільний позов до суду, - до закінчення провадження у справі;

8) особа перебуває під адміністративним наглядом, - до припинення нагляду.

44. У разі оформлення виїзду за кордон на постійне проживання особи, яка обізнана з відомостями, що становлять державну таємницю, орган СБУ повідомляє відповідному територіальному органу або підрозділу ДМС (за кордоном - закордонній дипломатичній установі України) на його запит про строк тимчасового обмеження, а також про установу, підприємство, організацію, якими встановлено таке обмеження. Зазначені відомості територіальний орган або підрозділ ДМС (за кордоном - закордонна дипломатична установа України) повідомляє особі.

Запит не робиться стосовно громадян України, що не досягли шістнадцятирічного віку, та осіб, що перебувають на пенсії та не працюють понад п’ять років.

45. Рішення про відмову у видачі паспорта для виїзду за кордон приймається за наявності у територіального органу або підрозділу ДМС, а за кордоном - закордонної дипломатичної установи України інформації про існування підстав, зазначених у цьому Порядку.

46. У рішенні про відмову у видачі паспорта для виїзду за кордон, яке доводиться до відома особи в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови. Особа має право звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС, а за кордоном - до закордонної дипломатичної установи України з повторною заявою-анкетою про видачу паспорта для виїзду за кордон в разі зміни або усунення обставин, у зв’язку з якими їй було відмовлено в такій видачі.

{Пункт 46 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

Повернення державі, вилучення, знищення або тимчасове затримання паспорта для виїзду за кордон

47. За наявності підстав, зазначених у цьому Порядку, раніше виданий паспорт для виїзду за кордон підлягає поверненню державі, знищенню, а також тимчасовому затриманню або вилученню.

48. Особа, стосовно якої громадянство України припинено відповідно до Закону України “Про громадянство України”, зобов’язана у порядку, встановленому законодавством про громадянство України, повернути паспорт для виїзду за кордон територіальному органу або підрозділу ДМС, що здійснив його оформлення та видачу, а якщо така особа проживає за кордоном, - закордонній дипломатичній установі України.

49. У разі закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон чи смерті особи паспорт для виїзду за кордон повертається територіальному органу або підрозділу ДМС, що здійснив його оформлення та видачу, а якщо така особа проживає (проживала) за кордоном, - закордонній дипломатичній установі України.

50. Забороняється вилучення у особи паспорта для виїзду за кордон, крім випадків, передбачених законом, зокрема забороняється взяття паспорта для виїзду за кордон у заставу.

51. У разі виникнення обставин, що обмежують відповідно до цього Порядку право особи на виїзд за кордон, особа зобов’язана здати свій паспорт для виїзду за кордон на зберігання до територіального органу або підрозділу ДМС за місцем проживання у місячний строк після виникнення таких обставин. За наявності достатніх підстав паспорт для виїзду за кордон, що зберігається територіальним органом чи підрозділом ДМС, повертається у десятиденний строк з моменту звернення особи або її представника.

52. Паспорт для виїзду за кордон може бути тимчасово затримано у випадках, передбачених пунктом 43 цього Порядку, або вилучено у випадках, передбачених законами України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта для виїзду за кордон в таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, СБУ, Держприкордонслужби, територіальними органами або підрозділами ДМС, а за кордоном - закордонною дипломатичною установою України.

53. У разі повернення особі тимчасово затриманого (вилученого) паспорта для виїзду за кордон в межах строку його дії державне мито не справляється.

54. Порядок зберігання паспорта для виїзду за кордон встановлюється МВС.

55. Паспорт для виїзду за кордон вважається недійсним та знищується в разі:

1) коли він підлягає обміну у зв’язку із зміною прізвища та імені;

{Підпункт 1 пункту 55 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 621 від 19.08.2015}

2) встановлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті для виїзду за кордон, записам в паспорті громадянина України або свідоцтві про народження);

3) непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання;

4) припинення громадянства особи;

5) коли паспорт для виїзду за кордон знайдено, а замість нього видано новий паспорт для виїзду за кордон;

6) смерті особи, якій було видано такий паспорт;

7) зіпсуття паспорта для виїзду за кордон під час заповнення;

8) оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства.

У разі подання особою у строки, встановлені законодавством, документів для обміну паспорта для виїзду за кордон у зв’язку із зміною прізвища або імені такий паспорт вважається недійсним з дня подання документів для його обміну.

{Пункт 55 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 621 від 19.08.2015}

56. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон з порушенням вимог законодавства керівник територіального органу чи підрозділу ДМС проводить службове розслідування. За результатами розслідування складається висновок у двох примірниках, який надсилається до ДМС для затвердження керівником відповідного структурного підрозділу апарату ДМС. Перший примірник затвердженого висновку зберігається в ДМС, другий - у територіальному органі або підрозділі ДМС.

57. Паспорти для виїзду за кордон списує та знищує територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа України, які прийняли рішення про списання та знищення таких паспортів.

58. Списання та знищення недійсних паспортів для виїзду за кордон здійснюється комісією у складі не менше трьох посадових осіб територіального органу або підрозділу ДМС, а за кордоном - закордонної дипломатичної установи України. Комісія складає акт про списання та знищення недійсних паспортів для виїзду за кордон у трьох примірниках.

59. Акт про списання та знищення недійсних паспортів для виїзду за кордон складається щомісяця.

60. Паспорти для виїзду за кордон, вилучені територіальним органом або підрозділом ДМС, а за кордоном - закордонною дипломатичною установою України, знищуються щомісяця згідно з актом про знищення паспортів для виїзду за кордон. Територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа України з використанням відомчої інформаційної системи вносить до бази даних Реєстру інформацію про факт знищення паспорта для виїзду за кордон та інформує про це територіальний орган або підрозділ ДМС, що видав паспорт для виїзду за кордон, а за кордоном - закордонну дипломатичну установу України.

61. Після оформлення особі паспорта для виїзду за кордон її попередній паспорт для виїзду за кордон вилучається та анулюється шляхом пробиття не менш як одного отвору в машинозчитуваній зоні (крім випадку оформлення в установленому порядку другого паспорта для виїзду за кордон), після чого списується та знищується.

{Абзац перший пункту 61 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

За заявою особи її анульований паспорт для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз.

Оскарження та перегляд рішень про відмову в оформленні, видачі паспорта для виїзду за кордон, його тимчасове затримання та вилучення

62. Рішення про відмову в оформленні, видачі паспорта для виїзду за кордон, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду.

63. За наявності підстав ДМС або її територіальний орган має право скасувати рішення, прийняте територіальним органом або підрозділом ДМС, подати документи для повторного розгляду (в разі потреби - для додаткової перевірки поданих документів) чи прийняти на їх підставі нове рішення.

У разі вчинення аналогічних дій за кордоном МЗС за наявності підстав має право скасувати прийняте закордонною дипломатичною установою України рішення та подати документи для повторного розгляду (в разі потреби - для додаткової перевірки поданих документів) чи прийняти на їх підставі нове рішення.

64. У разі оскарження особою рішення про відмову в оформленні та видачі паспорта для виїзду за кордон остаточне рішення щодо оформлення та видачі паспорта для виїзду за кордон особі у разі її проживання в Україні приймає ДМС, а у разі постійного проживання чи тимчасового перебування особи за кордоном - МЗС. Інформація про результати розгляду скарги доводиться ДМС чи МЗС до відома особи в установлений законодавством строк.

Заповнення паспорта для виїзду за кордон

65. До паспорта для виїзду за кордон вноситься така інформація:

назва держави;

назва документа;

тип документа;

код держави;

номер документа;

прізвище та ім’я особи;

громадянство;

дата народження;

унікальний номер запису в Реєстрі;

стать;

місце народження;

дата видачі документа;

уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);

дата закінчення строку дії документа;

відцифрований образ обличчя особи;

відцифрований підпис особи;

дані про перебування на консульському обліку (за бажанням особи або її представника, представника закладу, який виконує функції опікуна чи піклувальника над особою).

66. У паспорті для виїзду за кордон ім’я особи зазначається українською мовою та через скісну риску - латинськими літерами відповідно до правил транслітерації.

67. На письмове прохання особи її ім’я може бути зазначене латинськими літерами відповідно до його написання в документах, виданих компетентними органами іноземної держави.

68. Якщо за звичаями національної меншини, до якої належить особа, прізвище або по батькові не є складовими імені, в паспорті для виїзду за кордон на підставі письмової заяви особи зазначаються лише складові імені.

69. Найменування полів для внесення інформації про особу та реквізитів на сторінці даних паспорта для виїзду за кордон заповнюються українською та англійською мовами.

70. Сторінка даних паспорта для виїзду за кордон заповнюється відповідно до рекомендацій IKАО Doc 9303.

71. На сторінку даних паспорта для виїзду за кордон дані вносяться способом лазерного гравіювання. Висота літер становить до 3 міліметрів з горизонтальною щільністю друкування не більш як 15 знаків на 25,4 міліметра (у машинозчитуваній зоні - шрифтом розміру 1 з горизонтальною щільністю 10 знаків на 25,4 міліметра).

72. Заповнення даних здійснюється з дотриманням таких вимог:

Елементи даних

Назва поля

Заповнення елементів даних

Максимальна кількість знаків

Назва документа

Паспорт

ПАСПОРТ PASSPORT


Тип документа

Тип/
Type

Р

2

Код держави

Код держави/
Country code

UKR

3

Номер документа

Номер паспорта/
Passport No

зазначається номер виданого паспорта для виїзду за кордон

8

Прізвище

Прізвище/
Surname

зазначається прізвище

змінна (визначається автоматично)

Ім’я

Ім’я/
Given Names

зазначається ім’я

змінна (визначається автоматично)

Громадянство

Громадянство/
Nationality

УКРАЇНА/
UKRAINE

15

Дата народження

Дата народження/
Date of birth

зазначається дата народження

13

Унікальний номер запису в Реєстрі

Запис №/
Record No

зазначається унікальний номер запису в Реєстрі (без врахування позначки “-”)

13

Стать

Стать/
Sex

зазначається стать

3

Місце народження

Місце народження/ Place of birth

зазначається місце народження

змінна (визначається автоматично)

Дата видачі документа

Дата видачі документа/
Date of issue

зазначається дата видачі паспорта для виїзду за кордон

13

Орган, що видав документ

Орган, що видав документ/
Authority

зазначається код територіального органу чи підрозділу ДМС або закордонної дипломатичної установи України, які видали паспорт для виїзду за кордон

5

Дата закінчення строку дії документа

Дата закінчення строку дії/
Date of expiry

зазначається дата закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон

13

Відцифрований підпис особи

Підпис власника документа/
Holder’s signature

відцифрований підпис громадянина України


Елемент ідентифікації


два відцифровані образи обличчя громадянина України, виконані способом лазерного гравіювання та лазерної перфорації


{Пункт 72 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

73. До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт для виїзду за кордон, що відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації в Україні, вноситься:

1) інформація, що міститься на сторінці даних паспорта для виїзду за кордон;

2) додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів;

{Підпункт 2 пункту 73 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

3) біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, за згодою особи - відцифровані відбитки пальців рук);

{Підпункт 3 пункту 73 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

4) дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій IKАО Doc 9303.

Внесення до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт для виїзду за кордон, додаткової змінної інформації здійснюється виключно за письмовим клопотанням особи, а стосовно особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - її батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників.

Інформація вноситься до безконтактного електронного носія відповідно до рекомендацій IKАО Doc 9303.

74. До паспортів для виїзду за кордон, виданих особам, які в установленому законом порядку визнані недієздатними, відцифрований підпис не вноситься, а паспортів, виданих особам з фізичними вадами, - вноситься за їх бажанням.

75. Дата зазначається таким чином:

1) день - двома цифрами (перед цифрами від одиниці до дев’яти проставляється нуль), після яких робиться пробіл;

2) місяць - першими трьома літерами назви місяця українською мовою і через скісну риску - першими трьома літерами назви місяця англійською мовою:

січень - СІЧ/JAN

липень - ЛИП/JUL

лютий - ЛЮТ/FEB

серпень - СЕР/AUG

березень - БЕР/MAR

вересень - ВЕР/SEP

квітень - КВІ/APR

жовтень - ЖОВ/OCT

травень - ТРА/MAY

листопад - ЛИС/NOV

червень - ЧЕР/JUN

грудень - ГРУ/DEC;

3) рік - двома останніми цифрами, перед якими робиться пробіл.

Якщо дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються відповідно позначки “XX” - для дня, “XXX” - для місяця, “XX” - для року, “XX XXX XX” - для дня, місяця і року.

76. Жіноча стать зазначається літерами “Ж/F”, чоловіча - “Ч/M”.

{Пункт 76 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 682 від 26.11.2014}

77. Відомості про місце народження вносяться таким чином:

назва міста - у разі народження в мм. Києві та Севастополі;

назва міста та області (Автономна Республіка Крим), до складу якої входить місто, - у разі народження в місті обласного чи республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;

назва населеного пункту, району, області (Автономна Республіка Крим) - у разі народження в інших населених пунктах;

відомості згідно з документом, що посвідчує факт реєстрації народження особи, або паспортом для виїзду за кордон з обов’язковим зазначенням країни народження та через скісну риску трилітерного коду країни народження - у разі народження за кордоном.

Коди країн зазначаються згідно з ДСТУ ISO 3166-1-2000 “Коди назв країн світу”.

78. Територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа України, що оформили та видали паспорт для виїзду за кордон, позначаються:

1) у разі оформлення особам в Україні, - чотиризначним числом, в якому перші дві цифри означають регіональний код (код Автономної Республіки Крим, області чи міста) відповідно до державного класифікатора ДК 014-97 “Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України”, а останні дві цифри - код територіального органу або підрозділу ДМС, що оформив та видав паспорт для виїзду за кордон.

Установлено такі коди регіонів України:

Автономна Республіка Крим

01

Область:


Вінницька

05

Волинська

07

Дніпропетровська

12

Донецька

14

Житомирська

18

Закарпатська

21

Запорізька

23

Івано-Франківська

26

Київська

32

Кіровоградська

35

Луганська

44

Львівська

46

Миколаївська

48

Одеська

51

Полтавська

53

Рівненська

56

Сумська

59

Тернопільська

61

Харківська

63

Херсонська

65

Хмельницька

68

Черкаська

71

Чернівецька

73

Чернігівська

74

м. Київ

80

м. Севастополь

85;

2) у разі оформлення особам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, - цифрою, яка позначає статус закордонної дипломатичної установи, що оформила документ (“2” - дипломатичне представництво України або його відділення, “3 - 6” - консульська установа України), трилітерним кодом країни перебування такого органу (відповідно до міжнародного стандарту ДСТУ ISO 3166-95) і його порядковим номером закордонної дипломатичної установи у державі перебування.

Коди територіальних органів чи підрозділів установлюються ДМС, а закордонних дипломатичних установ України - МЗС.

79. Для заповнення значення елемента даних “Унікальний номер запису в Реєстрі” використовуються цифри від нуля до дев’яти (зазначається унікальний номер запису в базі даних Реєстру). Порядок визначення номера запису визначається уповноваженим органом.

80. Елемент ідентифікації (відцифрований образ обличчя особи та відцифрований підпис особи) вноситься на сторінку даних відповідно до рекомендацій IKАО Doc 9303, ДСТУ 1303-94.

81. Дані про перебування на консульському обліку вносяться на другу або третю сторінку паспорта для виїзду за кордон.

82.  Інформація про наявність у громадянина України двох закордонних паспортів вноситься на четверту чи п’яту сторінки кожного паспорта для виїзду за кордон. У разі одночасного оформлення двох паспортів для виїзду за кордон інформація про це вноситься до кожного з них.

{Пункт 82 в редакції Постанови КМ № 682 від 26.11.2014}

83. Заповнення машинозчитуваної зони здійснюється відповідно до рекомендацій IKАО Doc 9303.

84. Ідентифікація осіб, які звернулись із заявою про оформлення паспорта для виїзду за кордон і стосовно яких відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних відомчих картотек. Стосовно таких осіб проводиться перевірка відповідності ідентифікаційного номера з використанням бази даних Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: