Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 838 від 08.11.2017
№ 446 від 06.06.2018
№ 1035 від 28.10.2020
№ 402 від 21.04.2021}
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 20, пункту 10 частини третьої статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що додається.
2. Внести до пункту 132 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 38, ст. 2372; 2007 р., № 12, ст. 429; 2015 р., № 7, ст. 157; 2016 р., № 87, ст. 2842), зміни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2017 р., крім пункту 24 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності з 1 січня 2018 року.
ПОРЯДОК
надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
1. Цей Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі - грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.
2. Пріоритетним напрямом оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є забезпечення їх санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок.
3. Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок (далі - путівки) шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - громадяни, віднесені до категорії 1);
діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі - діти з інвалідністю).
4. Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:
для громадян, віднесених до категорії 1, - 18 днів;
для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - до 35 днів;
для дітей з інвалідністю - від 21 дня до двох місяців.
Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.
5. Забезпечення громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю послугами на санаторно-курортне лікування проводиться з дотриманням вимог пункту 2 цього Порядку в межах виділених коштів пропорційно кількості таких громадян, які перебувають на обліку для отримання такого лікування.
6. Безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - заклади), за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.
7. Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.
Перелік базових послуг, які мають надаватися зазначеним громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.
8. Облік громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, які мають право на забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги, проводять структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання таких громадян.
Інформація про кількість громадян, узятих на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року.
Відповідальна особа органу соціального захисту населення за місцем проживання роз’яснює громадянам, віднесеним до категорії 1, батькам дітей з інвалідністю або особам, які їх замінюють, порядок забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги.
9. Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають:
{Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:
заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;
2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:
заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.
У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.
Заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги приймаються від громадян органами соціального захисту населення. З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги приймаються від громадян органами соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).
{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
Заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному органу соціального захисту населення.
{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
До 1 липня 2021 р. посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги, за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному органу соціального захисту населення засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.
{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 402 від 21.04.2021}
З 1 липня 2021 р. заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.
{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 402 від 21.04.2021}
Заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передаються відповідному органу соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.
{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
Одному з батьків дитини з інвалідністю або особі, яка їх замінює, що не мають права на забезпечення путівкою відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, послуги з лікування не надаються.
Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред’являються оригінали зазначених документів.
10. Для взяття на облік для забезпечення путівкою на відпочинок громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подає передбачені пунктом 9 цього Порядку документи, крім довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о.
{Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 446 від 06.06.2018}
11. Органи соціального захисту населення за наявності документів, передбачених пунктом пунктом 9 цього Порядку, здійснюють реєстрацію заяв та забезпечують путівками громадян, віднесених до категорії 1, і дітей з інвалідністю в порядку черговості подання заяв.
{Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 446 від 06.06.2018}
12. Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю забезпечуються путівками шляхом надання грошової допомоги відповідно до медичних показань з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості в межах бюджетних призначень.
У разі коли громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право на санаторно-курортне лікування за двома або більше законами, їм надається право вибору взяття на облік для забезпечення путівкою за одним із них.
Якщо особа відмовляється від забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги, орган соціального захисту населення складає акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
13. Громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, звертаються до органу соціального захисту населення з документами, зазначеними в пункті 9 цього Порядку, зокрема із заявою про взяття на облік для отримання путівки.
14. Заклад надає органу соціального захисту населення підтвердження про наявність у нього ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за відповідним профілем захворювання та надає гарантійний лист про згоду на оздоровлення громадянина, віднесеного до категорії 1, або дитини з інвалідністю (із зазначенням дати заїзду персонально для кожної особи) та про готовність укласти договір.
Заклад надає органу соціального захисту населення інформацію про умови проживання, харчування, перелік процедур, що будуть надані громадянину за період санаторно-курортного лікування або відпочинку відповідно до медичних рекомендацій, та вартість путівки.
Орган соціального захисту населення доводить зазначену інформацію до громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, та повідомляє їм про обсяг коштів, необхідний для проведення доплати (у разі недостатності суми грошової допомоги) за надання додаткових послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.
15. Орган соціального захисту населення укладає договір із закладом та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особами, які їх замінюють, про виплату компенсації вартості путівки шляхом надання грошової допомоги (далі - договір) у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.
16. Договір укладається в трьох примірниках (один - для органу соціального захисту населення, другий - для закладу, третій - для громадян, віднесених до категорії 1, батьків дітей з інвалідністю або осіб, які їх замінюють). Усі примірники договору, підписані органом соціального захисту населення та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, і скріплені печаткою органу соціального захисту населення, передаються зазначеним особам для подальшої передачі закладу.
17. Під час прибуття громадянина, віднесеного до категорії 1, дитини з інвалідністю у супроводі одного з батьків або особи, яка їх замінює, до закладу заклад відправляє поштою органу соціального захисту населення:
один примірник договору, підписаний керівником (уповноваженою ним особою) закладу і скріплений печаткою (у разі наявності);
{Абзац другий пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 446 від 06.06.2018}
рахунок закладу на перерахування частини грошової допомоги для компенсації вартості путівки громадянам, віднесеним до категорії 1, та дітям з інвалідністю, підписаний керівником (уповноваженою ним особою) і скріплений печаткою (у разі наявності), із зазначенням реквізитів для перерахування коштів (у разі проведення органом соціального захисту населення попередньої оплати за надання санаторно-курортних послуг відповідно до умов договору).
{Абзац третій пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 446 від 06.06.2018}
18. Після оздоровлення (відпочинку) громадяни, віднесені до категорії 1, батьки дітей з інвалідністю або особи, які їх замінюють, подають органу соціального захисту населення зворотний талон путівки або інший документ, який підтверджує проходження лікування в закладі за профілем захворювання, за яким видано довідку для одержання путівки.
В такому документі зазначається прізвище, ім’я по батькові громадянина, віднесеного до категорії 1, дитини з інвалідністю, одного із батьків дитини з інвалідністю чи особи, яка їх замінює, і строк перебування в закладі, що завіряється підписом керівника (уповноваженої ним особи) та скріплюється печаткою цього закладу (у разі наявності).
{Абзац другий пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 446 від 06.06.2018}
19. Після надання послуг громадянам, віднесеним до категорії 1, дітям з інвалідністю заклад подає до органу соціального захисту населення акт приймання-передачі послуг чи інший документ щодо проведення розрахунків за результатами надання послуг санаторно-курортного лікування або відпочинку за відповідний звітний період згідно з умовами договору.
У разі дострокового вибуття громадянина, віднесеного до категорії 1, дитини з інвалідністю із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки.
Кошти за невикористану частину путівки (невикористані ліжко-дні) орган соціального захисту населення закладу не сплачує.
Відповідальність за достовірність інформації про кількість невикористаних ліжко-днів несе заклад відповідно до закону.
20. Орган соціального захисту населення у разі отримання від вибраного громадянином закладу відмови щодо прийняття цієї особи на санаторно-курортне лікування або відпочинок інформує про це громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особу, яка їх замінює, і пропонує вибрати інший заклад.
21. Останній день періоду перебування громадян, віднесених до категорії 1, дітей з інвалідністю у закладах - 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.
22. У разі відмови від санаторно-курортного лікування або відпочинку громадянину, віднесеному до категорії 1, одному із батьків дитини з інвалідністю або особі, яка їх замінює, потрібно за десять днів до початку заїзду повідомити про це відповідному органу соціального захисту населення.
Якщо громадянин, віднесений до категорії 1, дитина з інвалідністю не використали своє право на санаторно-курортне лікування або відпочинок, орган соціального захисту населення за погодженням із закладом забезпечує таким лікуванням або відпочинком громадянина, віднесеного до категорії 1, дитину з інвалідністю, наступних за черговістю.
23. Після забезпечення в поточному році громадян, віднесених до категорії 1, і дітей з інвалідністю путівкою чи отримання ними грошової компенсації такі громадяни і діти знімаються з обліку для забезпечення путівкою.
За громадянами, віднесеними до категорії 1, та дітьми з інвалідністю, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги на наступний рік за умови поновлення медичної довідки 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
Громадянин, віднесений до категорії 1, дитина з інвалідністю, яким було письмово повідомлено про умову поновлення зазначеної довідки протягом шести місяців з дня закінчення строку її дії, але які не виконали цієї умови, знімаються з обліку для забезпечення путівкою.
Якщо громадянин, віднесений до категорії 1, дитина з інвалідністю, які перебувають на обліку для забезпечення путівкою в органах соціального захисту населення, в поточному році одержали безоплатну путівку в іншій організації, вони знімаються з обліку для забезпечення путівкою.
Повторне взяття на облік для забезпечення путівкою проводиться відповідно до пункту 9 цього Порядку.
{Пункту 23 в редакції Постанови КМ № 446 від 06.06.2018}
24. За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
{Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 838 від 08.11.2017}
25. Для виплати грошової компенсації громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають заяву на отримання грошової компенсації замість путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та документи, передбачені абзацами третім - шостим підпункту 1 або абзацами третім, п’ятим, сьомим, дев’ятим і десятим підпункту 2 пункту 9 цього Порядку.
{Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
Заяви з необхідними документами для виплати грошової компенсації приймаються від громадян органами соціального захисту населення. З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами для виплати грошової компенсації приймаються від громадян органами соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).
{Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
Заяви з необхідними документами для виплати грошової компенсації також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному органу соціального захисту населення.
{Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
До 1 липня 2021 р. посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами для виплати грошової компенсації, за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному органу соціального захисту населення засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.
{Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 402 від 21.04.2021}
З 1 липня 2021 р. заяви з необхідними документами для виплати грошової компенсації приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.
{Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 402 від 21.04.2021}
Заяви з необхідними документами для виплати грошової компенсації (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передаються відповідному органу соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.
{Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1035 від 28.10.2020}
{Пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 446 від 06.06.2018}
26. Облік осіб, які подали заяви про отримання грошової компенсації замість путівки, ведеться окремо відповідно до пункту 8 цього Порядку.
27. Інформація про кількість громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, яких взято на облік для забезпечення путівками та для виплати грошової компенсації у наступному році, подається органами соціального захисту населення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій до 1 листопада поточного року (уточнена інформація - до 1 червня наступного року) з метою узагальнення такої інформації та подання Мінсоцполітики до 15 листопада поточного року (уточнена - до 15 червня наступного року).
28. Органи соціального захисту населення подають щокварталу до 5 числа наступного місяця структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій звіт про кількість осіб, яких забезпечено путівками шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок, та осіб, яким виплачено грошову компенсацію у звітному кварталі, для подання до 10 числа того самого місяця Мінсоцполітики узагальненого звіту.
ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 132 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Абзаци другий і третій викласти в такій редакції:
“Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій проводять розподіл коштів між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення (крім мм. Києва та Севастополя) рад з урахуванням кількості громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та подали заяви для забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Оплата послуг закладів, підприємств, установ та організацій із санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення (крім мм. Києва та Севастополя) рад шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку і виплата грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.”.
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261 “Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 29, ст. 1009).
2. Пункт 2 змін, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 27 березня 2013 р. № 261, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 378 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 70, ст. 1959).
3. Пункт 2 змін, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 і від 27 березня 2013 р. № 261, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 8 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 7, ст. 157).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 489 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 60, ст. 1960).