МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ |
НАКАЗ |
25.11.2016 № 1431/1033/1288 |
Про затвердження Змін до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
Відповідно до статей 3, 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", з метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до чинного законодавства України НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Зміни до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України від 30 квітня 2002 року № 226/293/169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2002 року за № 466/6754 (зі змінами) (далі - Зміни), що додаються.
2. Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України (Музиченко В.В.) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім абзацу третього підпункту 1 та абзацу четвертого підпункту 3 пункту 1, абзацу шостого підпункту 3, абзацу третього підпункту 5, абзаців другого та третього підпункту 6 пункту 2 Змін, які набирають чинності з 01 січня 2017 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників міністрів відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: Голова Всеукраїнської організації інвалідів Виконавчий директор Голова виконавчого комітету Перший заступник Голови Перший заступник Голови |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЗМІНИ
до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
1. У главі 2:
1) у пункті 2.1:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"У цьому Порядку під законними представниками дітей-інвалідів треба розуміти батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників.";
абзац сьомий виключити;
2) у пункті 2.4:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні;";
після абзацу шостого доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:
"копія рішення суду про усиновлення дитини;".
У зв’язку з цим абзаци сьомий-сімнадцятий вважати відповідно абзацами восьмим-вісімнадцятим;
абзац чотирнадцятий замінити чотирма абзацами такого змісту:
"Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, подається також:
копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині-інваліду опікуна (піклувальника);
копія рішення суду про визнання інваліда з дитинства недієздатним;
копія рішення суду про призначення опікуна інваліду з дитинства або копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу (органу опіки та піклування), який виконує функції опікуна.".
У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий-вісімнадцятий вважати відповідно абзацами вісімнадцятим-двадцять першим;
3) у пункті 2.7:
абзаци другий, четвертий після слів "соціальна допомога" доповнити словами "(в тому числі з надбавкою на догляд у разі її призначення)";
після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом шостим такого змісту:
"Надбавку на догляд до державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів одиноких матерів (батьків) і на дітей-інвалідів підгрупи А після повторного встановлення категорії "дитина-інвалід" або "дитина-інвалід підгрупи А" місцеві органи з питань соціального захисту населення продовжують виплачувати без подання заяви законним представником дитини-інваліда на підставі медичного висновку про дитину-інваліда з дня встановлення.".
У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим.
1) пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. Одинокою матір’ю (одиноким батьком) вважається особа із числа визначених статтею 181 Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" незалежно від наявності права на отримання допомоги на дітей одиноким матерям (батькам).";
2) у пункті 3.6:
в абзаці першому слова "(одинокий батько)" виключити;
абзаци четвертий, п’ятий виключити;
3) доповнити главу пунктами 3.7, 3.8 такого змісту:
"3.7. Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом одинокий батько додатково до документів, зазначених у пункті 2.4 цього Порядку, подає:
копію рішення суду про встановлення батьківства (крім випадку, коли відомості про батька зазначено у свідоцтві про народження дитини);
копію рішення суду про позбавлення батьківських прав (крім випадку, коли реєстрацію дитини проведено відповідно до частини другої статті 135 Сімейного кодексу України);
довідку про спільне проживання з дитиною-інвалідом, видану уповноваженим органом за місцем проживання. У разі неможливості отримати таку довідку місцевий орган з питань соціального захисту населення здійснює обстеження на дому і складає акт обстеження з висвітленням цих фактів за формою згідно з додатком 1.
3.8. Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А законний представник додатково до документів, зазначених у пункті 2.4 цього Порядку, подає довідку про спільне проживання з дитиною-інвалідом підгрупи А, видану уповноваженим органом за місцем проживання. У разі неможливості отримати таку довідку місцевий орган з питань соціального захисту населення здійснює обстеження на дому і складає акт обстеження з висвітленням цих фактів за формою згідно з додатком 1.".
У зв’язку з цим пункти 3.7-3.14 вважати відповідно пунктами 3.9-3.16;
4) у пункті 3.9 абзац сьомий виключити;
5) у пункті 3.11:
абзац третій викласти в такій редакції:
"Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.";
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"Для призначення надбавки на догляд особи, зазначені в абзаці четвертому цього пункту, додатково подають первинний обліковий документ № 080-1/о "Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді" за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11 червня 2012 року № 430, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 липня 2012 року за № 1173/21485 (далі - довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) в домашньому догляді), та копію наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки або витяг з них. У такому разі надбавка на догляд призначається на строк, на який дитина потребує домашнього догляду, але не більший від періоду, визначеного в наказі (розпорядженні) роботодавця щодо перебування такої особи у відпустці. При поновленні довідки про потребу дитини (дитини-інваліда) в домашньому догляді та/або наказу (розпорядження) роботодавця про відпустку у разі відсутності перерви в строках надбавка на догляд призначається на наступний строк без подання заяви, якщо довідку про потребу дитини (дитини-інваліда) в домашньому догляді та/або копію наказу (розпорядження) роботодавця про відпустку чи витяг з таких документів донесено протягом місяця.";
6) пункт 3.14 викласти в такій редакції:
"3.14. У разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною-інвалідом (крім одиноких матерів, одиноких батьків дітей-інвалідів та одного з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини-інваліда підгрупи А), виплата надбавки на догляд припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося працевлаштування.
Якщо працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною-інвалідом (крім одиноких матерів, одиноких батьків дітей-інвалідів та одного з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини-інваліда підгрупи А), було короткотерміновим (меншим від календарного місяця), виплата надбавки на догляд не припиняється. Перерахунок державної соціальної допомоги без надбавки на догляд проводиться на підставі рішення місцевого органу з питань соціального захисту населення з дня працевлаштування по день звільнення одержувача.".
3. Пункт 4.3 глави 4 викласти в такій редакції:
"4.3. У разі зміни одержувачем державної соціальної допомоги місця проживання виплата цієї допомоги продовжується відповідним місцевим органом з питань соціального захисту населення за новим місцем проживання з дня, наступного за днем припинення цієї виплати за попереднім місцем проживання.".
4. У пункті 5.3 глави 5:
після абзацу першого доповнити новим абзацом другим такого змісту:
"У разі смерті інваліда з дитинства чи дитини-інваліда за кордоном подаються видані компетентними органами країни перебування та легалізовані в установленому порядку документи (далі - легалізований документ), що засвідчують смерть цих осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.".
У зв’язку з цим абзаци другий, третій вважати відповідно абзацами третім, четвертим;
абзац третій після слів "про смерть" доповнити словами "або легалізованого документа".
5. У главі 6:
1) пункт 6.1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства підгрупи А І групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.";
2) пункт 6.2 після абзацу другого доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги на догляд приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими органами об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.".
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим.
6. У відмітці додатка 1 до Порядку цифри 3.9 замінити цифрами 3.6.
Директор |
|