Про затвердження Порядку делегування повноважень на проведення переговорної процедури закупівлі
Відповідно до частини шостої статті 11 Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок делегування повноважень на проведення переговорної процедури закупівлі, що додається.
ПОРЯДОК
делегування повноважень на проведення переговорної процедури закупівлі
1. Цей Порядок визначає процедуру делегування повноважень на проведення переговорної процедури закупівлі (далі - делегування повноважень) для Міноборони та його розвідувального органу, інших військових формувань та/або частин, МВС, СБУ, Національної гвардії, Національної поліції, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби, ДСНС, Управління державної охорони (далі - замовники).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” (далі - Закон) і Законі України “Про публічні закупівлі”.
3. Делегування повноважень одному із замовників, визначених пунктом 1 цього Порядку, здійснюється як виняток у разі неможливості проведення переговорної процедури закупівлі товарів, робіт і послуг у зв’язку з відсутністю у замовника протягом більш як 24 годин доступу до Інтернету, спричиненою дією обставин особливого періоду, антитерористичної операції та надзвичайного стану.
4. У разі виникнення обставин, зазначених у пункті 3 Порядку, замовник складає акт про неможливість проведення переговорної процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, який підписують члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи), призначені відповідальними за проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони.
5. Делегування повноважень здійснюється на підставі прийнятого замовником рішення, в якому зазначаються:
найменування замовника, якому делегуються повноваження;
обґрунтування причин відсутності доступу до Інтернету та необхідність делегування повноважень;
предмет закупівлі, його технічні, якісні та кількісні характеристики;
кваліфікаційні критерії до учасників відбору;
6. Замовник, який делегує свої повноваження, надсилає замовнику, якому делеговано повноваження, письмове звернення про необхідність проведення переговорної процедури закупівлі, до якого додається копія рішення про делегування повноважень.
7. У разі неможливості здійснення делегованого повноваження з об’єктивних причин замовник, якому делеговані повноваження, негайно письмово повідомляє про це замовнику, який делегував повноваження.
8. Замовник, якому делеговано повноваження, зобов’язаний не пізніше ніж через три робочих дні з дня отримання звернення, зазначеного у пункті 6 цього Порядку, внести зміни до річного плану закупівель, розпочати проведення переговорної процедури закупівлі, одночасно письмово повідомивши про її початок замовнику, який делегував повноваження.
Рішення про початок проведення процедури закупівлі приймається тендерним комітетом або уповноваженою особою (особами) замовника, якому делеговано повноваження.
9. Замовник, якому делеговано повноваження, під час оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про закупівлю (у тому числі річного плану закупівель, оголошення про проведення відбору тощо) в обов’язковому порядку зазначає найменування замовника, який делегував повноваження, а також про те, що укладення договору про закупівлю та виконання узятих зобов’язань за договором, у тому числі фінансових, буде здійснюватися замовником, який делегував повноваження.
10. Замовник, якому делеговано повноваження, повинен забезпечити об’єктивність і неупередженість у прийнятті рішення щодо вибору переможця делегованої переговорної процедури закупівлі.
11. Проведення делегованої переговорної процедури закупівлі здійснюється безоплатно.
12. З метою укладення договору про закупівлю за результатами проведеної делегованої процедури закупівлі замовник, якому делеговано повноваження, протягом одного робочого дня з моменту визначення переможця процедури закупівлі повідомляє замовнику, який делегував повноваження, про переможця процедури закупівлі та передає документи для укладення з ним договору про закупівлю у строки, передбачені статтею 7 Закону.
13. Для оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель замовник, який делегував повноваження, надсилає протягом одного робочого дня з моменту укладення договору про закупівлю його копію замовнику, якому делеговано повноваження.
14. У разі внесення змін до договору про закупівлю, його виконання або розірвання замовник, який делегував повноваження, повідомляє протягом одного робочого дня про це замовнику, якому делеговано повноваження, для оприлюднення відповідної інформації.
15. Замовник, який делегував свої повноваження, у разі відновлення доступу до Інтернету має право до дня оприлюднення оголошення про проведення відбору відмовитися від делегування своїх повноважень та самостійно провести переговорну процедуру закупівлі, письмово повідомивши про це замовнику, якому делеговано повноваження.