Про затвердження плану заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1367 від 03.12.2024}
1. Затвердити план заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, а також за рахунок інших не заборонених законодавством джерел фінансування.
ПЛАН
заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві
{У тексті плану заходів слово “Мінкультури” замінено словом “МКСК” згідно з Постановою КМ № 1367 від 03.12.2024}
1. Забезпечити проведення до Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України заходів, присвячених висвітленню історії формування державних символів України, їх значення і використання в Україні у різні історичні періоди.
2. Забезпечити проведення серед учнівської та студентської молоді конкурсу творчих робіт, присвяченого державним символам України.
МОН, МКСК, Український інститут національної пам’яті, обласні, Київська міська держадміністрації. |
3. Забезпечити обладнання у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах куточків державних символів України, проведення педагогічними працівниками роз’яснювальної роботи серед учнів із шанобливого ставлення до державних символів, а також вивчення учнями загальноосвітніх навчальних закладів Державного Гімну України, започаткувати обов’язкове виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у загальноосвітніх навчальних закладах Державного Гімну України під час підняття Державного Прапору України на початку та наприкінці кожного навчального року, під час проведення інших урочистих заходів.
4. Сприяти проведенню наукових досліджень щодо походження, історичного розвитку, становлення в різні історичні періоди державних символів України та забезпечити популяризацію результатів таких досліджень.
5. Забезпечити проведення у центрах народної творчості, клубних закладах заходів, спрямованих на популяризацію державних символів України.
6. Забезпечити проведення у бібліотеках книжкових виставок, презентацій видань, інших заходів, спрямованих на популяризацію державних символів України.
7. Забезпечити проведення до Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у закордонних дипломатичних установах України заходів щодо популяризації Державного Прапора України, Державного Герба України та Державного Гімну України.
8. Продовжити роботу з розміщення на поштових марках, маркованих конвертах і картках державних символів України.
9. Забезпечити створення документальних фільмів і анімаційних фільмів пізнавального змісту про походження та історичний розвиток державних символів України.
10. Сприяти висвітленню державними засобами масової інформації теле- і радіопередач, соціальної реклами, публікацій, спрямованих на виховання у громадян шанобливого ставлення до державних символів України, роз’яснення їх значення для розбудови держави.