Про затвердження Порядку підтвердження державними органами приватизації факту передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації)
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 Закону України «Про Фонд державного майна України», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», з метою удосконалення процедури надання Фондом державного майна України та його регіональними відділеннями підтвердження факту передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок підтвердження державними органами приватизації факту передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Фонду державного майна України від 25 листопада 2003 року № 2097 «Про затвердження Положення про впорядкування передачі об'єктів нерухомого майна, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2003 року за № 1201/8522.
3. Управлінню реформування власності Департаменту приватизації у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду державного майна України згідно з розподілом функціональних обов’язків.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОРЯДОК
підтвердження державними органами приватизації факту передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації)
1. Цей Порядок визначає механізм надання Фондом державного майна України та його регіональними відділеннями (далі - державні органи приватизації) підтвердження факту передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації).
2. Під час утворення господарських товариств у процесі приватизації передача державного майна здійснюється відповідно до рішення засновника на підставі акта приймання-передавання майна до статутного капіталу господарського товариства згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Під час перетворення державних підприємств у господарські товариства в процесі приватизації (корпоратизації) передача державного майна здійснюється відповідно до рішення засновника на підставі акта передавання майна до статутного капіталу господарського товариства згідно з додатком 2 до цього Порядку.
У разі створення господарського товариства на базі орендованого державного майна та майна, що є власністю орендаря, або на базі об’єднання майна різних форм власності передача майна здійснюється відповідно до акта передавання майна до статутного капіталу господарського товариства згідно з додатком 3 до цього Порядку.
3. Державні органи приватизації підтверджують факт передачі нерухомого майна (будівлі, споруди) до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), за зверненнями:
господарського товариства або його засновника;
арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у разі порушення справи про банкрутство господарського товариства відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
осіб, які відповідно до законодавства України є правонаступниками господарських товариств.
4. Документом, що підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу господарського товариства засновником, є складений та підписаний керівником державного органу приватизації (або його заступником) перелік нерухомого майна, переданого у процесі приватизації (корпоратизації) до статутного капіталу господарського товариства (далі - Перелік нерухомого майна), згідно з додатком 4 до цього Порядку.
5. Для підтвердження факту передачі державного майна до статутного капіталу господарського товариства, утвореного у процесі приватизації (корпоратизації), заявник подає до державного органу приватизації:
копію наказу про утворення господарського товариства (про перетворення з державного підприємства, утворення на базі орендованого майна або заснування на базі об’єднання майна різних форм власності);
Перелік нерухомого майна (для майна, переданого у процесі приватизації (корпоратизації) до статутного капіталу господарського товариства);
технічний паспорт на кожний об’єкт, зазначений у Переліку нерухомого майна (у разі наявності), окремо дані інвентаризаційних описів основних фондів (зведений акт інвентаризації, перелік необоротних активів), складених на дату оцінки об'єкта;
державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) або на право постійного користування землею (земельною ділянкою) або витяг із Державного земельного кадастру (у разі наявності);
акт оцінки майна підприємства;
копії установчих документів, які підтверджують правонаступництво приватизованого (корпоратизованого) підприємства.
6. Державний орган приватизації для складання Переліку нерухомого майна може затребувати у заявника додаткові документи, а саме:
перелік нерухомого майна, що є власністю орендаря (для орендних підприємств станом на дату оцінки), із зазначенням вартості, інвентарного номера та місцезнаходження;
додаткові матеріали стосовно об’єктів нерухомого майна (щодо місцезнаходження, функціонального призначення, наявності співкористувачів);
аудиторський висновок спеціального призначення (для підтвердження внесення об’єктів нерухомого майна до статутного капіталу господарського товариства), для підготовки якого заявник може залучити особу, яка має ліцензію на здійснення аудиторської діяльності;
інші документи за визначенням державного органу приватизації.
7. Вичерпний перелік необхідних додаткових документів державний орган приватизації надсилає заявнику в 10-денний строк з дати надходження до державного органу приватизації документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку.
8. Заявником подаються оригінали документів, або нотаріально засвідчені копії, або копії, відповідність яких оригіналу засвідчена заявником.
За достовірність інформації, наведеної у поданих до державного органу приватизації документах, несе відповідальність заявник.
9. Документи, визначені пунктом 5 цього Порядку, що надійшли до державного органу приватизації, розглядаються протягом 30 днів.
У разі затребування державним органом приватизації додаткових документів, що визначені пунктом 6 цього Порядку, такі документи розглядаються протягом 30 днів з дати їх отримання.
10. Перелік нерухомого майна складається у трьох примірниках, один з яких залишається у державному органі приватизації, два інших передаються заявнику.
11. Державний орган приватизації відмовляє у підтвердженні факту передачі державного майна до статутного капіталу господарського товариства у разі подання заявником неповного пакета документів, визначених пунктом 5 цього Порядку, або у разі ненадання на запит державного органу приватизації додаткових документів, визначених пунктом 6 цього Порядку, про що письмово повідомляє заявника протягом 5 робочих днів.
Додаток 1 |
АКТ
приймання-передавання майна до статутного капіталу
Додаток 2 |
АКТ
передавання майна до статутного капіталу
Додаток 3 |
АКТ
передавання майна до статутного капіталу
Додаток 4 |
ПЕРЕЛІК
нерухомого майна, переданого у процесі приватизації (корпоратизації) до статутного капіталу