Про затвердження Порядку відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 59 від 30.01.2019}
Відповідно до статей 601, 121, 122 і 151 Кримінально-виконавчого кодексу України, статті 481 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Кабінет Міністрів України постановляє:
{Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 59 від 30.01.2019}
1. Затвердити Порядок відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
ПОРЯДОК
відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування витрат, пов’язаних з утриманням засуджених до обмеження або позбавлення волі (далі - засуджені) в установах виконання покарань.
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 59 від 30.01.2019}
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кримінально-виконавчому кодексі України, Законі України “Про житлово-комунальні послуги” та інших нормативно-правових актах.
3. Утримання засуджених в установах виконання покарань полягає у створенні належних матеріально-побутових умов під час відбування покарання, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.
4. Засуджені відшкодовують вартість свого утримання в установах виконання покарань, крім випадків, передбачених Кримінально-виконавчим кодексом України.
5. Відшкодування засудженими вартості витрат на їх утримання за звітний місяць здійснюється із заробітку, пенсій та іншого доходу, що нараховані засудженим у місяці, що настає за звітним.
6. Утримання засуджених в установах виконання покарань включає в себе надання житлово-комунальних та побутових послуг.
До житлово-комунальних послуг, що надаються засудженим, належать:
комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо);
послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).
До побутових послуг, що можуть надаватися засудженим, належать послуги:
з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;
з ремонту, реставрації та поновлення меблів;
з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- та відеоапаратури;
з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;
з дрібного ремонту, прасування білизни та одягу;
Побутові послуги, що можуть надаватися засудженим, визначаються галузевим класифікатором “Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування” (ГК 201-01-2001).
7. Вартість витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань, яка відшкодовується із нарахованого їм заробітку, пенсій та іншого доходу, розраховується за видами наданих послуг, які безпосередньо пов’язані із забезпеченням створення належних матеріально-побутових умов під час відбування покарання.
Методика розрахунку розмірів відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань затверджується Мін’юстом.
8. Кошти, які установа виконання покарань отримує від відшкодування засудженими вартості витрат на їх утримання, зараховуються до спеціального фонду державного бюджету та використовуються в порядку, встановленому законодавством.
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 р. № 78 “Про зміни порядку відрахувань із заробітної плати засуджених, що утримуються в установах Державної пенітенціарної служби”.
2. Пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 1999 р. № 1988 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (Офіційний вісник України, 1999 р., № 43, ст. 2154).
3. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2009 р. № 1290 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 93, ст. 3176).
4. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1109 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 84, ст. 3078).