Про затвердження плану заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1096 від 11.11.2020}
1. Затвердити план заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади:
подавати щороку до 15 січня Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 15 лютого Кабінету Міністрів України;
{Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1096 від 11.11.2020}
забезпечувати виконання зазначеного плану заходів у межах бюджетних призначень на відповідний рік.
ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей
1) працевлаштуванню трудових мігрантів і членів їх сімей після повернення в Україну з урахуванням рівня їх освіти, професійного досвіду, кваліфікації та потреб ринку праці.
2) залученню дітей трудових мігрантів до освітнього процесу шляхом забезпечення проведення з ними додаткових занять (насамперед з української мови, української літератури та історії), зокрема з використанням інтернет-ресурсів.
3) забезпеченню відповідно до законодавства навчальних закладів за кордоном, у яких здійснюється навчання українською мовою чи викладається українська мова, відповідними підручниками в разі потреби.
4) посиленню інституціональної спроможності закордонних дипломатичних установ України щодо надання правової, інформаційної та іншої допомоги трудовим мігрантам і членам їх сімей на території держави перебування та сприяння їх поверненню в Україну.
5) розвитку співробітництва з питань реінтеграції трудових мігрантів і членів їх сімей із державними органами іноземних країн та міжнародними громадськими об’єднаннями.
1) удосконалення нормативно-правових актів з питань підтвердження результатів неформального навчання трудових мігрантів, які повернулися в Україну.
2) надання в державних і комунальних закладах охорони здоров’я медичної допомоги трудовим мігрантам і членам їх сімей, які повернулися в Україну.
3) проведення роз’яснювальної роботи з метою доведення до трудових мігрантів і членів їх сімей інформації про використання міжнародних платіжних систем для переказу коштів на територію України.
4) вивчення можливостей створення системи збирання та оброблення статистичної інформації про трудових мігрантів і членів їх сімей та моніторингу стану зовнішньої трудової міграції.
5) своєчасне інформування трудових мігрантів, які мають намір повернутися або повернулися в Україну, зокрема з використанням інтернет-ресурсів, з питань зайнятості, провадження підприємницької діяльності, соціального захисту та охорони здоров’я.
Мінекономіки, Мінсоцполітики, МОЗ, МЗС, Мін’юст, інші центральні органи виконавчої влади, обласні, Київська міська держадміністрації. | |
Постійно; |
6) посилення соціального та правового захисту громадян України, які працюють за кордоном, зокрема шляхом активізації міжнародного співробітництва, укладення міжнародних договорів, що стосуються питань захисту прав трудових мігрантів.
7) вивчення міжнародного досвіду та удосконалення нормативно-правової бази з питань ефективного управління трудовою міграцією та протидії нелегальній міграції.
8) стимулювання імміграційних потоків в Україну з урахуванням інвестиційних, наукових і культурних потреб держави, створення сприятливих умов для повернення в Україну діячів науки та культури, кваліфікованих спеціалістів і робітників, потреба в яких є відчутною для національної економіки, їх інтеграції в українське суспільство.
3. Опрацювати з урахуванням міжнародного досвіду питання надання психологічної підтримки трудовим мігрантам і членам їх сімей, які стали жертвами трудової або інших видів експлуатації.
4. Запровадити в консульських установах облік звернень громадян України, які перебувають за кордоном, щодо порушення їх прав, зокрема трудових.
5. Провести консультації щодо можливості залучення міжнародної технічної допомоги для створення автоматизованої системи бази даних з обліку трудових мігрантів і подання Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо налагодження відповідної взаємодії із державними органами іноземних країн та міжнародними громадськими об’єднаннями.
{План заходів із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1096 від 11.11.2020}