Деякі питання діяльності Національної ради з питань раннього втручання
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1217 від 09.12.2020
№ 991 від 15.09.2021
Розпорядженням КМ
№ 1715-р від 23.12.2021}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Національну раду з питань раннього втручання у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Національну раду з питань раннього втручання, що додається.
Додаток |
СКЛАД
Національної ради з питань раннього втручання
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, голова Національної ради
Заступник Міністра соціальної політики, заступник голови Національної ради
Заступник Міністра охорони здоров’я, заступник голови Національної ради
Генеральний директор директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики, секретар Національної ради
Заступник Міністра освіти і науки
Заступник Міністра розвитку громад та територій
Директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю
Директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (за згодою)
{Позицію виключено на підставі Розпорядження КМ № 1715-р від 23.12.2021}
Заступники голів облдержадміністрацій областей, які беруть участь у реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”
Представники всеукраїнських громадських об’єднань, благодійних організацій, діяльність яких спрямовується на соціальний захист осіб з інвалідністю (за згодою)
Представник Фундації SOFT Tulip (за згодою)
Член правління Європейської асоціації раннього втручання “Eurlyaid” (за згодою)
Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (за згодою)
Заступник Міністра інфраструктури
Заступник Міністра культури та інформаційної політики
Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю
{Позицію виключено на підставі Розпорядження КМ № 1715-р від 23.12.2021}
Радник - уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації (за згодою)
Радник - уповноважений Президента України з питань безбар’єрності (за згодою)
{Додаток в редакції Постанови КМ № 1217 від 09.12.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 991 від 15.09.2021, Розпорядженням КМ № 1715-р від 23.12.2021}
ПОЛОЖЕННЯ
про Національну раду з питань раннього втручання
1. Національна рада з питань раннього втручання (далі - Національна рада) є тимчасовим консультативним органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою підготовки пропозицій з питань формування та реалізації державної політики щодо запровадження, функціонування, розвитку в Україні системи раннього втручання, спрямованої на захист дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень, підтримку батьків, законних представників таких дітей і забезпечення найкращих інтересів дитини (далі - державна політика з питань раннього втручання).
2. Національна рада у своїй діяльності керується Конвенцією ООН про права дитини, Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Національної ради є:
1) сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з метою реалізації державної політики з питань раннього втручання;
2) підготовка пропозицій щодо визначення пріоритетів і забезпечення реалізації державної політики з питань раннього втручання, використання коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах, коштів міжнародних та громадських організацій, призначених для фінансування програм і заходів з питань раннього втручання;
3) інформування Кабінету Міністрів України та громадськості про результати виконання програм та здійснення заходів з питань раннього втручання.
{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 1217 від 09.12.2020}
4. Національна рада відповідно до визначених цим Положенням завдань:
1) проводить аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики з питань раннього втручання;
2) вивчає результати діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань раннього втручання;
3) проводить моніторинг стану виконання органами виконавчої влади визначених для них завдань з формування та реалізації державної політики з питань раннього втручання;
4) бере участь у розробленні або ініціює розроблення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виконання пріоритетних завдань з формування та реалізації державної політики з питань раннього втручання;
5) подає Кабінетові Міністрів України підготовлені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції з питань раннього втручання.
5. Національна рада має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання визначених для неї завдань;
2) утворювати в разі потреби робочі групи із залученням провідних науковців, фахівців науково-дослідних інститутів, закладів вищої освіти, інших установ та організацій (за згодою);
3) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), громадських об’єднань і міжнародних організацій, а також незалежних експертів, науковців (за згодою) з метою підготовки пропозицій та рекомендацій з питань раннього втручання;
4) подавати Кабінету Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції з питань раннього втручання.
{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 1217 від 09.12.2020}
6. Національна рада під час виконання визначених для неї завдань і функцій взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями (за згодою).
7. Посадовий склад Національної ради затверджує Кабінет Міністрів України.
Персональний склад Національної ради затверджує її голова.
8. Голова, його заступники та члени Національної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
9. Формою роботи Національної ради є засідання, що проводяться за рішенням голови не менше ніж один раз на шість місяців. Дата проведення засідання та порядок денний повідомляються членам Національної ради не пізніше ніж за тиждень до засідання.
Засідання Національної ради веде її голова, а у разі його відсутності - визначений головою його заступник.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Національної ради забезпечує її секретар.
У разі відсутності голови та/або його заступників засідання Національної ради веде головуючий, який обирається із присутніх на засіданні членів Національної ради (шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів).
Засідання Національної ради є правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
10. Якщо член Національної ради з об’єктивних причин не може бути присутнім на засіданні, він направляє на засідання свого представника (шляхом подання листа на ім’я головуючого) з правом брати участь у голосуванні.
11. Національна рада на своїх засіданнях відповідно до компетенції розробляє пропозиції та рекомендації з питань раннього втручання.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Національної ради шляхом відкритого голосування. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам Національної ради та Кабінетові Міністрів України.
Член Національної ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
12. Пропозиції та рекомендації з питань раннього втручання Національної ради можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.
13. Про свою діяльність, схвалені пропозиції та рекомендації з питань раннього втручання Національна рада систематично інформує громадськість у засобах масової інформації та на веб-сайті “Раннє втручання” (http://rvua.com.ua/).
14. Організаційне, інформаційне, технічне забезпечення діяльності Національної ради здійснює Мінсоцполітики.