Про затвердження Порядку здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб Збройних Сил України
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 262 від 06.09.2022}
Відповідно до підпункту 34 пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб Збройних Сил України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб Збройних Сил України, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОРЯДОК
здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб Збройних Сил України
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення контролю за якістю речового майна органом військового управління, який уповноважений на здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається централізовано для потреб Збройних Сил України (далі - представник замовника) за укладеними Міністерством оборони України (далі - замовник) договорами про поставку для державних потреб матеріально-технічних засобів речової служби (далі - договір) із суб’єктами господарювання (далі - постачальник), які постачають речове майно (далі - товар) для потреб Збройних Сил України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
контрольний зразок - одиниця товару або його частина, затверджені в установленому порядку, характеристики яких прийняті за основу під час виготовлення та контролю такого самого товару;
партія товару - будь-яка визначена кількість товару з однаковою назвою та властивостями, виготовленого з одних матеріалів та оформленого одним документом про відповідність, а також розміщеного окремо в приміщенні для приймання і призначеного для відвантаження;
приймальний контроль товару за якістю - контроль товару, за результатами якого приймається рішення щодо його придатності для постачання та (або) використання;
робочий зразок - одиниця товару або його частина, які виробляються за технічною документацією постачальника, характеристики (зовнішній вигляд) яких визначені договором для прийняття за основу під час контролю такого самого товару.
{Пункт 2 розділу I доповнено абзацом п’ятим згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 06.09.2022}
Термін “документ про відповідність” вживається у значенні, визначеному в Законі України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”.
3. Питання щодо здійснення контролю за якістю матеріалів, з яких виготовляється товар, та інші питання щодо здійснення контролю за якістю товару, не врегульовані цим Порядком, регулюються умовами договору.
ІІ. Організація приймального контролю товару за якістю
1. Постачальник до початку поставки товару за договором письмово повідомляє представника замовника оголошенням (додаток 1) про готовність партії товару до приймання та місце здійснення приймального контролю товару за якістю. Після отримання оголошення представник замовника протягом трьох робочих днів розпочинає приймальний контроль товару за якістю у приміщеннях постачальника. Під час дії правового режиму воєнного стану приймальний контроль товару за якістю здійснюється у місцях поставки товару, визначених у договорі.
{Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 06.09.2022}
2. Під час приймального контролю товару за якістю представник замовника перевіряє пакування, маркування та лінійні виміри товару згідно з нормативною або технічною документацією, а також відповідність контрольному зразку за його наявності, а під час дії правового режиму воєнного стану - робочому зразку. Обсяг вибірки товару для перевірки визначається нормативною або технічною документацією.
{Абзац перший пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 06.09.2022}
У разі позитивних результатів перевірки перевірені зразки товару клеймуються представником замовника відповідно до вимог нормативної або технічної документації. За відсутності місця для клейма або в разі неприпустимості нанесення клейма на відібрані для перевірки зразки товару, клеймо наноситься на тару.
3. Під час приймального контролю товару за якістю (військова форма одягу, спеціальний одяг, санітарно-господарське майно, постільні речі, спорядження, засоби індивідуального захисту, знаки розрізнення та їхні окремі складові), а під час дії правового режиму воєнного стану - тільки засобів індивідуального захисту представник замовника за участю представника постачальника здійснює відбір зразків товару із партії товару для перевірки відповідності вимогам нормативної або технічної документації у випробувальній лабораторії, акредитованій на технічну компетентність та незалежність.
{Абзац перший пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 06.09.2022}
Відбір зразків товару, який не зазначено в абзаці першому цього пункту, не здійснюється та лабораторні випробування не проводяться. Постачальник такого товару надає представнику замовника документи, що підтверджують якість, безпечність та походження товару.
Обсяг перевірки відповідності зразків товару визначається Міністерством оборони України. Дані щодо обсягу перевірки розміщуються на офіційному сайті Міністерства оборони України. Кількість відібраних зразків товару, необхідних для перевірки випробувальними лабораторіями, визначається нормативною або технічною документацією.
Представник замовника опечатує відібрані зразки та складає акт відбору зразків товару (додаток 2). Відібрані зразки товару для проведення лабораторних випробувань не входять до загальної кількості партії товару та замінюються постачальником на аналогічні.
Результати лабораторних випробувань (оригінали документів) надаються представнику замовника.
Постачальник у своєму приміщенні забезпечує окреме зберігання партії товару, з якої відібрано зразки, до надходження результатів лабораторних випробувань, під час дії правового режиму воєнного стану такі партії товару зберігаються у місцях, визначених договором.
{Абзац шостий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 06.09.2022}
У разі незгоди з результатами лабораторних випробувань постачальник може ініціювати повторний відбір зразків товару відповідно до вимог цього Порядку та перевірку не менше ніж у трьох інших випробувальних лабораторіях, акредитованих на технічну компетентність та незалежність, або повторно надає відібрані зразки товару відповідно до вимог цього Порядку до випробувальної лабораторії, акредитованої на технічну компетентність та незалежність, для проведення не менше ніж трьох лабораторних випробувань відповідно до визначеного обсягу перевірки відповідності зразків товару. Результати таких лабораторних випробувань є остаточними. Відповідність товару вимогам нормативної або технічної документації встановлюється за результатами більшості позитивних висновків випробувальних лабораторій.
4. У разі якщо постачальник не забезпечив у своєму приміщенні окреме зберігання партії товару, з якої відібрано зразки, до надходження результатів лабораторних випробувань та за результатами приймального контролю товару за якістю виявлено невідповідність товару вимогам нормативної або технічної документації, приймання товару не здійснюється.
Повторний приймальний контроль за якістю товару проводиться відповідно до вимог цього Порядку.
5. Результати приймального контролю товару за якістю оформлюються актом приймального контролю товару за якістю (додаток 3).
Начальник Головного |
|
Додаток 1 |
Додаток 2 |
АКТ
відбору зразків товару
Додаток 3 |
АКТ
приймального контролю товару за якістю